סגור

בכיר ברשות המסים הורשע במעשים מגונים והטרדה מינית של ארבע עובדות

בוריס גורביץ', סגן פקיד שומה פ"ת, הורשע בבית הדין של עובדי המדינה בניצול יחסי מרות מול מפקחות מס שהיו כפופות לו, נשים דתיות שהתריעו בפניו שהן שומרות נגיעה, כדי לגעת בגופן, ללטף אותן ואף לנסות לנשק אותן. גורביץ', שפוטר והורחק משירות המדינה למשך חמש שנים, ערער על הכרעת הדין וגזר הדין למחוזי בירושלים

בוריס גורביץ' (52), בכיר ברשות המסים, הורשע לאחרונה בבית הדין של נציבות שירות המדינה במעשים מגונים, הטרדה מינית והתנהגות שאינה הולמת עובד ציבור כנגד ארבע עבודות. העונש: נזיפה, פיטורים ופסילה מעבודה בשירות המדינה (כולל רשות המסים) עד גיל 56. כך עולה מערעור שהגיש היום (ה') גורביץ', באמצעות עורך הדין ציון אמיר, לבית המשפט המחוזי בירושלים.
על פי הכרעת הדין גורביץ', סגן פקיד שומה פ"ת, ביצע מעשים מגונים בשתי עובדות בשני מקרים, הטריד מינית עובדות בשלושה מקרים והתנהג בצורה לא הולמת כלפי עובדת במקרה נוסף. מדובר, לפי הכרעת הדין, במעשים שנעשו בעובדות שהיו כפופות לו תוך ניצול יחסי מרות. בית הדין הדגיש שגורביץ' ביצע את המעשים - נגע בעבודות, גיפף אותן, ניסה לנשקן ולהיצמד אליהן - על אף שהן הזהירו אותו שהן נשואות, דתיות ושומרות נגיעה.
על פי כתב האישום שבו הורשע גורביץ', הוא שימש מאז שנת 2006 כסגן פקיד השומה פ"ת. הוא הטריד במספר אירועים שלושה מפקחות ורכזת במשרד. כך למשל, באחד האירועים בחודש מרץ 2017, במהלך פגישת עבודה עם מפקחת, הוא חיבק אותה, הצמיד אותה לגופו כשידו חיבקה את אזור הגב התחתון, נישק את צווארה, וניסה להחדיר את לשונו לשפתיה.
1 צפייה בגלריה
בניין של רשות המסים
בניין של רשות המסים
(צילום: יובל חן)
העובדת העידה, כך לפי הכרעת הדין, כי הרגישה גם באיבר מינו זקור בצמוד לגופה. כאשר דרש גורביץ' מהעובדת שתנשק אותו בחזרה, היא הזיזה את ראשה והשיבה: "אני מסריחה". לאחר שהדפה אותו המשיך גורביץ' למשש את החזה ונשק לו מעל החולצה. העובדת חזרה על המילים "אני מסריחה" ונמלטה מהחדר.