סגור

החקירה לא התקדמה, והחשוד בציתות למנכ"ל שטראוס נשלח למעצר בית

בית משפט השלום בפתח תקווה שלח למעצר בית את אלכסנדר קורלוב, החשוד שניסה לפרוץ לרכבו של גיורא בר דעה ולהתקין בו מכשיר להאזנת סתר. זאת לאחר שהמשטרה לא הצליחה להתקדם בחקירת העבירה המרכזית שבלב התיק – החשד לקשירת קשר לכאורה לביצוע פשע

11 יום לאחר שנעצר בחצר ביתו של מנכ"ל קבוצת שטראוס גיורא בר דעה שחרר היום (א') בית משפט השלום בפתח תקווה למעצר בית את אלכסנדר קורלוב, החשוד שניסה לפרוץ לרכבו של בר דעה ולהתקין בו מכשיר להאזנת סתר. זאת לאחר שהמשטרה לא הצליחה להתקדם בחקירת העבירה המרכזית שבלב התיק – החשד לקשירת קשר לכאורה לביצוע פשע. כלומר המשטרה לא הצליחה עד כה לפצח את התעלומה אם קורלוב נשלח על ידי גורם כלשהו אחר לביצוע המעשה, ומיהו אותו גורם עלום שהיה לו אינטרס לצותת למנכ"ל חברת המזון.
בדיון הקודם ביום חמישי הצהירה משטרת שדות במרחב שרון כי יש בידיה שם של חשוד פוטנציאלי נוסף שצץ יום קודם לכן, כנראה מתוך מסמך שהתגלה במהלך החקירה. לטענת המשטרה, מדובר באדם החשוד כמעורב באירוע, שביחס אליו היא סיפרה כי בכוונתה לבצע פעולות חקירה.

1 צפייה בגלריה
גיורא בר דעה מנכ"ל חברת שטראוס
גיורא בר דעה מנכ"ל חברת שטראוס
גיורא בר דעה, מנכ"ל חברת שטראוס
(צילום: תומי הרפז)

זאת בנוסף לאותו פתק מסתורי שנמצא כבר קודם לכן בארנקו של קורלוב ועליו הכיתוב ברוסית "משפחת בר דעה" וכתובת ביתו במושב בית יהושע בשרון, וכן תהיות רבות שעלו מהגרסה שמסר קורלוב לחוקרים בדבר ביקורו במקום, כאשר הטלפון הנייד שלו גם לא נמצא עליו, וגם לא נמצא בחיפוש בדירתו בערד.
עם זאת, היום במהלך הדיון בבית המשפט הודתה המשטרה כי לא הצליחה להשלים את פעולות החקירה מאז הארכת המעצר הקודמת, ולא הצליחה להתקדם בחקירת החשד לקשירת קשר.
"בדיון הקודם עלה עניינו של חשוד נוסף. היחידה החוקרת ניסתה להביא אותו לחקירה ללא הצלחה", אמר נציג המשטרה, רס"ב סטס מולדבנוב, במהלך הדיון. "מאז הארכת המעצר הקודמת לצערנו החקירה לא התקדמה". לשאלת סנגורו של החשוד, עו"ד רן אלון מטעם הסניגוריה הציבורית, האם החשד לקשירת קשר נותר בעלמא, ענה מולדבנוב: "כן".
שאר העבירות, מלבד עבירת קשירת הקשר, שמייחסת המשטרה לקורלוב הן הסגת גבול, פריצה לרכב, החזקת כלי פריצה לרכב וניסיון הצבת מכשיר למטרת האזנת סתר. זאת לאחר שהוא נתפס בחצר ביתו של בר דעה, פותח וסוגר את דלתות הרכבים במקום, ובכיסו מכשיר האזנה, שלא הותקן ברכב. בין השאר צולם קורלוב במצלמות האבטחה במקום. הוא מצדו, כזכור, טען כל הזמן כי בכלל התכוון להגיע למקום כדי להתעמת עם קבלן שיפוצים שחייב לו כסף ובמטרה להקליט אותו, זאת לאחר שסבר שהוא מתגורר במקום.
אף שהמשטרה לא הצליחה להתקדם בחקירתה כפי שרצתה ולמצוא ראיות חדשות בנוגע לחשד לעבירת קשירת הקשר, היא ביקשה היום מבית המשפט להאריך את מעצרו של קורלוב בחמישה ימים נוספים – הבקשה הרביעית כבר להארכת מעצרו.
השופטת דורית סבן נוי דחתה את בקשת המשטרה והחליטה על שחרורו למעצר בית של קורלוב (בן 50, ללא עבר פלילי), עד ליום שלישי בביתו בערד, בכפוף להפקדת ערבויות. זאת אף שפעולות החקירה שמתכוונת המשטרה עוד לעשות בתיק הן בנות שיבוש. בנוסף הוציאה השופטת צו הרחקה לקורלוב למשך 90 יום מהרחוב שבו מתגורר מנכ"ל שטראוס בר דעה.
בהחלטתה כתבה השופטת: "כפי שנקבע בהחלטות קודמות, קיים מעבר לחשד סביר הקושר את החשוד לעבירות המיוחסות לו. אציין כי החשוד עצור כאמור כ-10 ימים וחרף האמור, היחידה החוקרת לא טרחה להעביר את התיק לעיון הפרקליט, הגם שקיימת תשתית ראייתית כאמור. נוכח האמור, לא ברור הכיצד מגיעה פעם נוספת כשהיא מצוידת בבקשה להארכת מעצר".
הסנגור עו"ד רן אלון מסר בתגובה להחלטת השחרור: "למרות בקשת המשטרה להאריך את מעצרו של מרשי בחמישה ימים נוספים בשל צורכי החקירה, בית המשפט קיבל את עמדתי וקבע כי יש להורות על שחרור מרשי בשל כך שהחקירה לא התקדמה כלל, החשד לא התבסס בכל הנוגע לקשירת קשר המיוחסת למרשי, ואין כל קצה חוט לזהותו של אדם שעל פי החשד שלח את מרשי לביצוע האזנת סתר למנכ"ל קונצרן שטראוס. אם בהתחלה אמרתי שההר יוליד עכברון, אז מתברר עתה כי הוליד עכברון מת, והתיק הזה סופו שילך לארכיון לגניזה".