סגור
אובר יוצאת מישראל
(צילום: טל שחר)

אובר שמה X על ישראל: איך עזיבתה תשפיע על שירות המוניות?

ב-23 ביוני תפסיק חברת אובר את פעילותה בישראל. ישראלים רבים כלל לא ידעו שהחברה פעילה בארץ, כי אובר לא הפעילה פה את שירות אובר X, שמאפשר לכל אחד להסיע נוסעים בתשלום, אלא רק שירות מוניות כמו זה של גט ויאנגו. איך עזיבתה והוויתור על אובר X בארץ, סותם את הגולל על האפשרות שנקבל שירותי מוניות ברמה גבוהה יותר?

תגובות:
תגובת יו"ר איגוד המוניות הארצי יהודה בר אור: "ראשית, אני מברך את החלטת אובר להפסיק את השירות בארץ, רצונם להכניס לשירות אלפי רכבים פרטיים היתה פוגעת אנושות בזכות שנקנתה על ידינו בכסף רב מהמדינה.
שנית, אנחנו מפוקחים ומשלמים מסים כחוק ויש מונה מחייב ופיקוח על המחירים, ובכלל אין צורך ואין ביקוש בארצנו לנהגים לא מקצועיים ולא מפוקחים.
לצערי יש עדיין נהגי מוניות שלא חברים באיגוד ואין לנו אפשרות לטפל בהם מקצועית, יש כתובת לתלונות של משרד התחבורה, שלצערנו יש לו בקושי 8 פקחים. רמת השירות בעיר טובה ויש מוניות פנויות כמעט כל היום, לצערנו מחוץ לעיר יש בעיה בחישוב המונה בנסיעות חוץ, האיגוד בדיון בנושא עם משרד התחבורה והאוצר. אם התעריף יתוקן כל בעיית הנסיעות הן משדה התעופה והן בכל נסיעות החוץ תיפתר ויהיה שירות טוב בהרבה לנוסעים".
בחברת Gett העדיפו שלא להגיב.