סגור

ח"כ או סוכן נסיעות? ואטורי הציע לפעילי ליכוד שיט ליוון

ועדת האתיקה אסרה בעבר על ח"כים להשתתף בפרסומת מסחרית. לפי ח"כים בכנסת, אף שבפרסום בווטסאפ של פעילי ליכוד הופיע רק הטלפון של עוזרו של יו"ר הכנסת - "הוא צורם"

בקבוצות הווטסאפ של פעילי ליכוד הופצה היום הצעה לשיט ביוון, בהובלתו של סגן יו"ר הכנסת, ח"כ ניסים ואטורי (ליכוד), בעלות של 400 יורו למשתתף. ואטורי לא עבר על הכללים שקבעה ועדת האתיקה של הכנסת, שלפיהם אין לפרסם גוף מסחרי, כי הטלפון במודעה היה של העוזר שלו, ולא של החברה שמוציאה לפועל את השיט. כמה ח"כים אמרו ל"כלכליסט" כי עצם ארגון השיט "צורם", וכי ידרשו בדיקה משפטית של ועדת האתיקה.
1 צפייה בגלריה
סגן יו"ר הכנסת ניסים ואטורי
סגן יו"ר הכנסת ניסים ואטורי
ההודעה עליה מופיע סגן יו"ר הכנסת ניסים ואטורי
(ללא קרדיט)
בהודעה מופיעה תמונתו של ואטורי עם תמונת ספינה ונכתב בה: "ליכודיניקים (הטעות במקור, צ"ז) יקרים אנו שמחים להזמינכם לארבעה ימי שיט ליוון בין התאריכים 10-14 בספטמבר 2023 יחד עם סגן יו"ר הכנסת ניסים ואטורי, שרים, חברי כנסת, פעילים וראשי סניפים. מספר המקומות מוגבל". אחד החתומים הוא דורון אטיאס, יועצו הפרלמנטרי של ואטורי. אטיאס אמר ל"כלכליסט" כי אינו רואה בעיה ואינו מעוניין להגיב. מועד השיט הוא בזמן פגרת הקיץ של הכנסת, לפני ראש השנה.
ואטורי צייץ מאוחר יותר כי "השיט מאורגן על ידי פעילי ליכוד מרכזיים, שאחד מהם הוא במקרה יועץ פוליטי שלי. התמונה שלי ושמי הוכנסו כפרגון והערכה מצד הפעילים כלפיי (...) בסבירות גבוהה אשתתף בשיט".
יצוין כי ועדת האתיקה של הכנסת אסרה בעבר על חברי כנסת לתת חסות, לסייע או לקדם גורמים מסחריים.
בעבר מתחה ועדת האתיקה ביקורת על שרת התרבות דאז ח"כ מירי רגב שהעלתה בפייסבוק שלה סרטון בו קראה לצפות בתוכניתו של הזמר אייל גולן "אייל גולן קורא לכם".