סגור

בית המשפט הורה על פירוק חברת אבטחת הסייבר הישראלית קאימרה טכנולוגיות

בשבוע שעבר הגישה קאימרה בקשה דחופה למתן צו פתיחת הליכים לאחר צבירת חובות בסך כ-28 מיליון שקל. בהחלטה נקבע כי "אין סיכוי סביר לשיקום הכלכלי של החברה". השופטת הורתה על מינוי הכלכלן אבי אזולאי לנאמן ליישום הליכי חדלות הפירעון

בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה על פירוק חברת אבטחת הסייבר הישראלית קאימרה טכנולוגיות. זאת, לאחר שבשבוע שעבר הגישה החברה בקשה דחופה לבית המשפט למתן צו פתיחת הליכים, זאת לאחר שצברה חובות בסך כ-28 מיליון שקל. השופטת איריס לושי-עבודי קבעה בהחלטתה כי "לאחר שמצאתי כי אין סיכוי סביר לשיקום הכלכלי של החברה הנני מורה על פירוקה". השופטת הורתה על מינוי הכלכלן אבי אזולאי לנאמן ליישום הליכי חדלות הפירעון של החברה.
חברת קאימרה נוסדה בשנת 2012 והיא חברת אבטחת סייבר ישראלית הפועלת בתחום המובייל. החברה הוקמה על ידי ותיקי תעשיית הסייבר ונחשבת לחברה בולטת בתחומה. סך חובות החברה עומדים על כ-28 מיליון שקל (7.4 מיליון דולר), כאשר סך של 6.88 מיליון דולר הינו חוב נטען בגין הלוואת בעלים שהועמדה לחברה. הדירקטורים המכהנים בחברה נכון להיום הם שלום תורגמן, יעקב גלנטי - שהיו בעבר יועצים של ראש ממשלת ישראל לשעבר, אהוד אולמרט ועוד שני אזרחים סינים. על מייסדי החברה נמנו בעבר עמרי לביא ושלו חוליו ממייסדי NSO - כיום הם לא בעלי מניות בחברה ושנים שאינם פעילים בה.
החברה פיתחה ושיווקה מערכת הגנה למכשירי סמארטפון מבוססי אנדרואיד מפני מתקפות ואיומי סייבר. נטען כי במסגרת זו פיתחה גרסה משלה למערכת ההפעלה של אנדרואיד שמגנה על המשתמש מפני איומי הסייבר שקיימים על הטלפון הנייד (ובכלל זה – מפני האזנות וציטוט לשיחות, סוסים טרויאנים, תוכנות נוזקה, דליפת נתונים ועוד).
במסגרת הבקשה נטען כי על לקוחות החברה נמנים בעיקר מוסדות ממשלתיים, גופי בטחון, גופים מסחריים שונים בעולם ועוד.
החברה טענה במסגרת הבקשה שהגישה לפני כשבוע כי מאז הקמתה ועד היום, גייסה משקיעי הון בסך של למעלה מ-15 מיליון דולר וזאת במספר סבבי גיוס. האחרון שבהם היה בשנת 2016 בו גויס הון בסך של 8 מיליון דולר. כיום לחברה בעלת מניות יחידה תאגיד זר בשם SCT. נטען כי מאז שרכשה SCT את מניות החברה בשנת 2019 ועד היום, הזרימה לחברה לצורך מימון פעילותה ופתוח הטכנולוגיה, הלוואות בעלים בסך של 6.88 מיליון דולר. עוד נטען כי במהלך 2023 סבלה החברה מירידה חדה בהכנסותיה, והכנסות החברה לשנת 2023 מסתכמות נכון לסוף אוקטובר בסך של 530 אלף דולר.