סגור

שמונה ישראלים שוחררו משבי חמאס

גלנט בבור של חיל האוויר בקריה: "עלינו להיות מוכנים למעבר מהיר ללחימה מלאה"; עלה לארבעה מספר הקורבנות בפיגוע בירושלים; פיגוע דריסה ליד מחסום בקעות, שני לוחמי מילואים נפצעו קל; בצפון: יורטה "מטרה אווירית" שחצתה מלבנון לישראל; נתניהו בתום הפגישה עם בלינקן: "נשבעתי לחסל את החמאס, שום דבר לא יעצור אותנו"

23:51 - עלה ל-4 מספר הקורבנות בפיגוע בירושלים: מנטרל המחבלים שנורה בשוגג מת מפצעיו. מת מפצעיו האזרח שהיה מעורב בנטרול שני הפלסטינים שרצחו הבוקר שלושה ישראלים בפיגוע הירי בירושלים. מתיעוד זירת הפיגוע עלה כי הוא נפצע באורח אנוש לאחר שנורה בשוגג על ידי שני חיילי צה"ל שסייעו גם הם בחיסול המחבלים. האזרח אושפז בבית החולים שערי צדק בבירה, שם נקבע מותו.
23:42 - 6 החטופים והחטופות בשטח ישראל, בדרכם לבסיס חצרים. ששת החטופים והחטופות ששוחררו משבי חמאס ברצועת עזה בדרכם כעת לבסיס חצרים, בליווי יחידה מובחרת של צה"ל וכוח של שב"כ. השישה יעברו בבסיס הערכה ראשונית של מצבם הרפואי, וכוחותינו ימשיכו ללוות אותם עד להגעתם לחיק משפחותיהם בבתי החולים. כך נמסר מצה"ל ושב"כ.

19 צפייה בגלריה
המשוחררים במעבר רפיח חטופים 30.11.23 מלחמה בעזה
המשוחררים במעבר רפיח חטופים 30.11.23 מלחמה בעזה
שישה מהמשוחררים במעבר רפיח
23:19 - צה"ל: "6 חטופים הועברו למצרים ובדרכם לכרם שלום". דובר צה"ל עדכן כי במסגרת הפעימה השביעית בעסקת החטופים, "לפני זמן קצר העבירו נציגי הצלב האדום שישה חטופים וחטופות ישראלים למצרים. החטופים השבים ארצה בשטח מצרים ובדרכם לנקודת המפגש עם כוחותינו בכרם שלום". לדבריו, "נציגי מערכת הביטחון יאמתו את זהות החטופים השבים בנקודת המפגש".
19 צפייה בגלריה
החטופים מגיעים למעבר רפיח מלחמה בעזה 30.11.23
החטופים מגיעים למעבר רפיח מלחמה בעזה 30.11.23
החטופים מגיעים למעבר רפיח

23:09 - דובר צה"ל: הצלב האדום מעביר 6 חטופות וחטופים לשטח ישראל. מדובר צה"ל נמסר כי "על פי מידע מהצלב האדום, שישה חטופות וחטופים ישראלים הועברו אליהם והם בדרכם לשטח ישראל".
אלה ששת החטופים ששוחררו כעת: עאישה אל-זיאדנה (בת 17) ואחיה בלאל (18) שנחטפו מחולית; ונילי מרגלית (40), שני גורן (29), אילנה גריצ'בסקי (30), וספיר כהן (29) שנחטפו מניר עוז. יש לציין כי הם טרם זוהו על ידי הצד הישראלי.
22:02 - גלנט בבור של חיל האוויר בקריה: "עלינו להיות מוכנים למעבר מהיר ללחימה מלאה". שר הביטחון יואב גלנט ביקר בבור המבצעים של חיל האוויר בבסיס הקריה בתל אביב, ועמד מקרוב על התוכניות ההתקפיות להמשך הפעולה הצבאית ברצועת עזה. "עלינו להיות מוכנים למעבר מהיר ללחימה מלאה בכל נקודת זמן, היום, מחר, מחרתיים, בכל רגע", אמר גלנט. "מיד לאחר שנמצה את המהלך להשבת חטופים, אנו נשוב ללחימה עצימה בכל רחבי רצועת עזה. על הטייסות להיות מוכנות לבצע את משימתן בכל הזירות, בדגש על רצועת עזה. כשנחדש את הלחימה נעשה זאת במלוא העוצמה - רק כך נמשיך להכות את החמאס, ונביא לשחרור חטופים נוספים".
19 צפייה בגלריה
ליאם אור ששוחרר אתמול בטיסה במסוק מבסיס חיל האוויר בחצרים לבית החולים שניידר
ליאם אור ששוחרר אתמול בטיסה במסוק מבסיס חיל האוויר בחצרים לבית החולים שניידר
ליאם אור ששוחרר אתמול בטיסה במסוק מבסיס חיל האוויר בחצרים לבית החולים שניידר
20:48 - צה"ל על הפעלת כיפת ברזל בנתיבות: שוגר מיירט עקב זיהוי חשוד, האירוע בבדיקה. דובר צה"ל התייחס להפעלת כיפת ברזל מוקדם יותר הערב באזור נתיבות, ומסר כי "שוגר מיירט בעקבות זיהוי חשוד בשמי מדינת ישראל בדרום הארץ. הופעלה התרעה בשטחים פתוחים בלבד, בהתאם למדיניות. האירוע בבדיקה".
19:40 - כיפת ברזל הופעלה בנתיבות בעקבות התרעה על שיגור. התרעה מפני ירי רקטות וטילים הופעלה בשטחים פתוחים בנתיבות, כיפת ברזל הופעלה וככל הנראה ביצעה יירוט מוצלח.
19:03 - יממה אחרי שאשתו חזרה מהשבי, משפחתו של אביב אצילי עודכנה שנרצח. יממה אחרי שאשתו של אביב אצילי (49), ליאת, חזרה מהשבי, משפחתו עודכנה כי הוא נרצח. לזוג שהתגורר בניר עוז שלושה ילדים, בני 18, 20 ו- 22. הצעירה שבהם, איה, הייתה באותה שבת בקיבוץ סמר בערבה, שם היא בשנת שירות. הגדולים, עופרי ונטע, היו בקיבוץ בעת הטבח וניצלו. "אביב היה מעמודי התווך של קהילת ניר עוז, וניהל את המוסך לציוד חקלאי בקיבוץ. צייר, רוכב אופניים, אוהב אדם ואדמה. יהי זכרו ברוך", נמסר מקיבוץ ניר עוז.
19 צפייה בגלריה
ליאת אצילי ששוחררה משבי חמאס ו יובל אצילי שהיום נודע כי נרצח 30.11.23 מלחמה בעזה
ליאת אצילי ששוחררה משבי חמאס ו יובל אצילי שהיום נודע כי נרצח 30.11.23 מלחמה בעזה
ליאת אצילי ששוחררה משבי חמאס, ואביב אצילי שנרצח
17:26 - צה"ל: שתי החטופות שבו לשטח ישראל. שתי החטופות שהועברו לידי צה"ל, מייה שם ועמית סוסנה, נמצאות בשטח ישראל ועושות את דרכן לבסיס חצרים. כך נמסר מדובר צה"ל.
17:08 - שתי החטופות ששוחררו: מייה שם ועמית סוסנה. צה"ל ושב"כ הודיעו כי נציגי הצלב האדום העבירו את שתי החטופות הישראליות לידי כוח של יחידה מובחרת וכוח של שב"כ, בסמוך לגדר הגבול עם רצועת עזה. הן יועברו לבסיס חצרים. "בשעות הקרובות צפויים לעבור חטופים ישראלים נוספים לידי הצלב האדום", נמסר על ידי שב"כ וצה"ל. "נציגי צה"ל מעדכנים את משפחות החטופים באופן שוטף".
19 צפייה בגלריה
מייה שם ו עמית סוסנה מועברות לצלב האדום משבי החמאס 30.11.23 מלחמה בעזה
מייה שם ו עמית סוסנה מועברות לצלב האדום משבי החמאס 30.11.23 מלחמה בעזה
מייה ועמית, ברכב לפני העברתן לידי הצלב האדום
16:42 - צה"ל: שתי חטופות ישראליות הועברו לידי הצלב האדום. מדובר צה"ל נמסר כי לפי מידע שהתקבל מהצלב האדום, שתי חטופות ישראליות הועברו לידי הארגון והן בדרכן לשטח ישראל. עוד נמסר כי בשעות הקרובות צפויים לעבור חטופים ישראלים נוספים לידי הצלב האדום.
15:35 - דיווח: עשרה ישראלים ישוחררו היום. סוכנות הידיעות הצרפתית AFP מדווחת כי עשרה ישראלים צפויים להשתחרר היום, מהם שניים בעלי אזרחות רוסית.
15:07 - בזמן הפסקת האש: חמאס לוקח אחריות על פיגוע הירי בירושלים. גדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, לקחו אחריות על פיגוע הירי שאירע הבוקר בטרמפיאדה בכניסה לירושלים - בזמן הפסקת האש ברצועת עזה. "אל-קסאם לוקח אחריות מלאה על הפיגוע ההרואי ומכבד את המבצעים שלו, האחים מוראד ואיברהים נימר". בארגון הטרור טענו כי מדובר ב"אזהרה ישירה מפני ההפרות שנוהג בן גביר וחבורתו נגד האסירות והאסירים בבתי הכלא של הכיבוש. יהיה ג'יהאד של ניצחון או מות קדושים". (עינב חלבי)
14:54 - ליביה דיקמן, שנרצחה בפיגוע הירי בירושלים, הייתה בהיריון. ליביה דיקמן בת ה-24, שנרצחה הבוקר בפיגוע הירי בכניסה לירושלים, הייתה בהיריון. ליביה הייתה מורה לגיל הרך במשך 8 שנים בבית שמש. כשהמורים הגיעו לבשר הבוקר את הבשורה הקשה לתלמידות שלה, הן השיבו: "אי אפשר להשאיר אותה עוד רגע שניפרד ממנה?". (לירן תמרי)
14:50 - לאחר התבטאויות ר"מ ספרד: שיחת נזיפה שנייה בשבוע לשגריר בישראל. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את שר החוץ אלי כהן להזמין את שגריר ספרד בישראל לשיחת נזיפה לאחר שראש ממשלת ספרד פדרו סנצ'ס שב היום לתקוף את ישראל. סנצ'ס אמר כי בהתחשב במספר הקורבנות בקרב האזרחים בעזה הוא מפקפק בכך שהיא מצייתת לחוק ההומניטרי הבינלאומי.
19 צפייה בגלריה
ראש ממשלת ספרד פדרו סנצ'ז
ראש ממשלת ספרד פדרו סנצ'ז
ראש ממשלת ספרד, פדרו סנצ'ס
(צילום: בלומברג)
14:42 - נתניהו: "נשבעתי לחסל את החמאס, שום דבר לא יעצור אותנו". ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הצהרה בתום פגישת קבינט המלחמה עם בלינקן. "סיימתי עכשיו פגישה עם מזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן, זמן קצר לאחר שמרצחים של החמאס רצחו ישראלים כאן בירושלים, ואמרתי לו: זה אותו חמאס", אמר. "זה אותו חמאס שביצע את הטבח הנורא ב-7 באוקטובר, אותו חמאס שמנסה לרצוח אותנו בכל מקום. אמרתי לו: אנחנו נשבענו, ואני נשבעתי, לחסל את החמאס. שום דבר לא יעצור אותנו. אנחנו נמשיך את המלחמה הזאת עד שנשיג את שלושת היעדים - לשחרר את כל חטופינו, לחסל את החמאס עד תום ולהבטיח שמעזה לא יחזור איום כזה לעולם".

14:32 - החיבוק המרגש של רז בן עמי עם בנותיה, אחרי 54 ימים בשבי

14:24 - הפיגוע בירושלים: המשטרה עצרה את הוריהם ואחיהם של המחבלים. המשטרה עצרה לחקירה את הוריהם ואחיהם של מוראד ואיברהים נמר, שביצעו את פיגוע הירי הבוקר בירושלים. השוטרים פשטו על שני בתי המחבלים בשכונת צור באהר במזרח העיר ועצרו לחקירה שישה מבני המשפחה. החשודים שנעצרו הועברו לחקירה משותפת של ימ"ר ירושלים ושב"כ, במטרה לבדוק את מעורבותם בפיגוע שגבה את חייהם של שלושה והביא לפציעתם של עוד 11. (לירן תמרי)
19 צפייה בגלריה
זירת ה פיגוע ב ירושלים 30.11.23
זירת ה פיגוע ב ירושלים 30.11.23
זירת הפיגוע בירושלים
(צילום: EPA/ABIR SULTAN)
13:35 - עקיבא בן ה-17 נפצע בפיגוע בדרך ללימודים בישיבה: "שמעתי פיצוצים ויריות, ראיתי אדם מחזיק אקדח". עקיבא שוורץ בן ה-17 נפצע הבוקר מרסיסים ברגליו בפיגוע בירושלים. ממיטת בית החולים הדסה עין כרם הוא סיפר: "שמעתי פיצוצים, יריות, וראיתי בן אדם מחזיק אקדח. הרגשתי שאני מרגיש משהו ברגל, חצי צלעתי חצי רצתי. הפסקתי לרוץ באזור תחנת הדלק והתקשרתי לאמא שלי. ראיתי המון אמבולנסים מגיעים לזירת הפיגוע אז דפקתי להם על החלון. אמרתי שנראה לי שאני פצוע ושיש לי רסיס ברגל. הוא ירד מהאמבולנס וטיפל בי". עקיבא הוא תלמיד ישיבת נתיבי התורה המתגורר בקריית משה, והיה בדרכו הבוקר ללימודים. (לירן תמרי)
19 צפייה בגלריה
עקיבא שוורץ שנפצע ב פיגוע ב ירושלים 30.11.23
עקיבא שוורץ שנפצע ב פיגוע ב ירושלים 30.11.23
עקיבא שוורץ
(צילום: דוברות הדסה)
13:10 - צה"ל: שני לוחמי מילואים נפצעו קל בפיגוע בבקעה, המחבל נוטרל. צה"ל מסר כי לפני זמן קצר אירע פיגוסה דריסה במחסום צבאי סמוך לבקעות. לוחמי צה"ל במילואים שפעלו במקום ירו ונטרלו את המחבל. בפיגוע נפצעו שני לוחמי מילואים באורח קל. הלוחמים פונו לבית חולים לקבלת טיפול רפואי, משפחותיהם עודכנו. הכוחות פתחו בסריקות אחר חשודים נוספים.
13:00 - בלינקן נועד עם קבינט המלחמה. נתניהו: "מדברים על השלב הבא". קבינט המלחמה נפגש עם מזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן בלשכת רה"מ בירושלים. בפתח הפגישה אמר רה"מ בנימין נתניהו לבלינקן: "ברצוני להביע את הערכתנו על תמיכתכם מראשית הדרך - לנשיא, לך אישית ולפמליה שלך - במלחמה לחיסול חמאס ובהבטחת שחרור החטופים שלנו. וכמובן, אני רוצה לדבר איתך על השלב הבא". בפגישה משתתפים גם השרים יואב גלנט, בני גנץ, רון דרמר וגדי איזנקוט וח"כ אריה דרעי.
12:53 - חשד לפיגוע דריסה ליד מחסום בקעות, שניים נפצעו קל. חשד לפיגוע: שניים נפצעו באורח קל מדריסה סמוך למחסום בקעות שבבקעת הירדן. המחבל נוטרל. (אלישע בן קימון)
12:29 - דיווח: ישראל וארה"ב בוחנות יציאת מחבלים מעזה, בדומה למתווה יציאת ערפאת מביירות ב-1982. גורמים רשמיים דנים ברעיון גירוש אלפי מחבלים בדרג נמוך מהמובלעת הפלסטינית כדרך לקיצור המלחמה, כפי שעשתה ישראל במהלך המצור על ביירות ב-1982 עם יאסר ערפאת ואלפי מחבלי אש"ף. כך לפי דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל" האמריקני.
הרעיון, כך לפי הדיווח, עלה בחלק מהשיחות שמנהלת ישראל עם ארה"ב על ה"יום שאחרי" ברצועת עזה, לאחר שהמלחמה תסתיים. רעיון נוסף שעלה על ידי צוות החשיבה הישראלי, כך דווח, היה ליצור "אזור בטוח ללא חמאס", שיישלט על ידי סמכות עזתית חדשה בגיבוי סעודיה ואיחוד האמירויות.
מטרת הדיונים הנפרדים בין ארה"ב לישראל על הוצאת מחבלי חמאס ומשפחותיהם מרצועת עזה היא לספק לחלקם אסטרטגיית יציאה, שתקל על שיקום הרצועה לאחר סיום הלחימה. ישראל וארה"ב מתלבטות איזה תפקיד יהיה לרשות הפלסטינית, שבסיסה בגדה המערבית, בניהול רצועת עזה.
12:21 - הרמטכ"ל: "זו תהיה מלחמה ארוכה, נילחם בה עד השגת מטרותינו". במסגרת יום ההוקרה הממלכתי לנכי מערכות ישראל ופעולות האיבה בסימן המלחמה, אמר הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי לפצועי ופצועות צה"ל: "בימים אלה אנו בהפוגה שמטרתה השבת החטופים הביתה. זוהי מטרה עליונה, ונמשיך לחתור בלי הפסקה ולנצל כל הזדמנות להשבת החטופים. זו תהיה מלחמה ארוכה ואנו נילחם בה עד שנשיג את מטרותיה. אנחנו נחושים לשוב להילחם באויב בעוצמה, ולא נפסיק עד שנפרק את חמאס שלטונית וצבאית.
"גם בימים אלה אנחנו זוכרים את מי שלחמו איתנו במלחמות העבר, במשימות הביטחון וההגנה בשגרה. מי כמוכם יודע שלמלחמה יש מחיר כבד וכואב, אבל הכרחי. אני יודע שהימים האלה אינם פשוטים עבורכם. המראות והסיפורים קשים עבור כולנו, אבל לכם ביתר שאת. אתם שנפגעתם במלחמתנו הצודקת, הייתם נכונים להקריב למען הגנת המדינה, בפציעתכם הצלתם חיים".
12:13 - האיחוד המרגש של מורן סטלה ינאי ומשפחתה

12:00 - מנויי "חופשי חודשי" בתחבורה הציבורית יקבלו החזר על אוקטובר. משרד התחבורה מודיע כי כל נוסעי התחבורה הציבורית שהחזיקו במנוי "חופשי חודשי" ב-7 באוקטובר יוכלו לקבל החזר עבור יתרת הימים שנותרו להם במנוי. הזיכוי או ההנחה יינתנו באחת מהדרכים הבאות: טעינת מנוי חופשי חדש, הזהה ליתרת המנוי הקודם; קבלת הנחה ברכישת מנוי חדש בעתיד; קבלת זיכוי באמצעות טעינת חוזה "ערך צבור" בגובה 70% משווי הערך הכספי בהתאם למספר הימים שנותרו במנוי. את החלופה המבוקשת יש לבחור עד ל-31 במרץ 2024.
בנוסף, גם סטודנטים שהיו אמורים להתחיל באוקטובר את שנת הלימודים האקדמית והצטיידו במנוי "חופשי שנתי" או "חופשי סמסטריאלי" יוכלו לקבל החזר מלא. את הבקשה יש להגיש עד ל-22 בדצמבר.
את ההחזר ניתן לקבל באמצעות אפליקציות ההטענה (רב-קו אונליין והופאון), במכונות הטענת רב-קו בבתי העסק השונים ברחבי הארץ ובהטענה באמצעות הטלפון.
19 צפייה בגלריה
תחנת אוטובוס
תחנת אוטובוס
תחנת אוטובוס
(צילום: ענר גרין)
11:53 - אביעד פריג'ה מבנימין חיסל את המחבלים יחד עם רועי אייזנבך. אביעד פריג'ה, חייל מילואים מהיישוב אחיה בבנימין, היה אחד משני החיילים שנטרלו את המחבלים הבוקר בירושלים, יחד עם חייל המילואים רועי אייזנבך. "רועי ואחיה נקלעו לפיגוע הירי - הסתערו על המחבלים, חיסלו אותם, ומנעו תוצאות קשות יותר. רועי נפצע בידו מכדור ומצבו קל. שניהם היו בחופשה קצרה והפיגוע תפס אותם בדרך חזרה ללחימה בעזה", אמר ראש מועצת בנימין ישראל גנץ. (אלישע בן קימון)
11:46 - הערכה בישראל: מחר תהיה פעימה אחרונה לעסקה, לפני חידוש הלחימה. בישראל מעריכים שתהיה מחר פעימה נוספת ואחרונה, שבה ישתחררו עוד 10 חטופים. גם המשא ומתן עליה צפוי להיות קשה ומורט עצבים. מסתמן שהלחימה תתחדש מיד לאחר מכן, אולי כבר בשבת. האמריקנים, הקטארים והמצרים לוחצים להאריך את הפסקת האש, אבל מבינים שעם מיצוי רשימת 100 החטופים כבר לא יהיה ניתן להאריך בלי עסקה חדשה. לכן, האמריקנים ירצו לשמוע מישראל על תוכניות המלחמה שלה בדרום הרצועה, וכיצד תמזער פגיעה באזרחים. (איתמר אייכנר)
11:31 - נתניהו נפגש עם בלינקן בלשכת רה"מ בירושלים. לשכת רה"מ עדכנה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש כעת בארבע עיניים עם מזכיר המדינה של ארה"ב אנתוני בלינקן, בלשכת רה"מ בירושלים.
19 צפייה בגלריה
ראש הממשלה בנימין נתניהו עם מזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן 30.11.23
ראש הממשלה בנימין נתניהו עם מזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן 30.11.23
נתניהו ובלינקן
(צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ)
11:27 - יוניפי"ל: ישראל משיבה אש ללבנון; צה"ל מכחיש: "לא הייתה תקיפה". כוח שמירת השלום של האו"ם בלבנון (יוניפי"ל) דיווח לרויטרס כי צה"ל מגיב באש לדרום לבנון, לאחר שמוקדם יותר יירט מטרות אוויריות חשודות שחצו לשטח ישראל. עדי ראייה שמעו פיצוצים לאורך גבול דרום-מזרח לבנון עם ישראל. בצה"ל אומרים כי בשלב זה לא מוכרת תקיפה בלבנון. (רויטרס, יואב זיתון)
19 צפייה בגלריה
מלחמת עזה פגזים של צה"ל ב גבול לבנון 22.11.23
מלחמת עזה פגזים של צה"ל ב גבול לבנון 22.11.23
פגזים של צה"ל בגבול לבנון
(צילום: jalaa marey / AFP)
11:16 - צה"ל: יורטה "מטרה אווירית" שחצתה מלבנון לישראל. דובר צה"ל עדכן, בהמשך להתרעה שהופעלה במרחב היישובים דובב, מתת וסאסא, כי לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה לפני זמן קצר מטרה אווירית חשודה שחצתה משטח לבנון לשטח ישראל.
11:13 - הותרו לפרסום שמותיהם של שלושת הנרצחים בפיגוע בירושלים. הותרו לפרסום שמות הנרצחים מפיגוע הירי הבוקר בתחנת האוטובוס בכניסה לירושלים: הרב אלימלך וסרמן (73), חנה איפרגן (67) וליביה דיקמן (24).
19 צפייה בגלריה
צוות של זק"א בזירת פיגוע ב ירושלים 30.11.23
צוות של זק"א בזירת פיגוע ב ירושלים 30.11.23
צוות של זק"א בזירת הפיגוע
(צילום: AHMAD GHARABLI / AFP)
10:59 - האחים איתי ומיה רגב התאחדו, אחרי שהשתחררו בנפרד מהשבי. לפני ארבעה ימים שוחררה משבי חמאס מיה רגב (21), שהגיעה כשהיא פצועה ברגלה. אתמול השתחרר מהשבי גם אחיה איתי (18), אחרי ימים מורטי עצבים. איתי נלקח לשבי יחד עם אחותו ממסיבת הטבע שנערכה ליד קיבוץ רעים, ולמרות שהוא עומד בתנאים שהציב חמאס לעסקה ארגון הטרור סירב לשחררו יחד עם אחותו. אתמול, אחרי שאיתי שב לישראל - הם התאחדו שוב. (איתמר אייכנר)

10:48 - התרעה על חדירת כלי טיס בגליל העליון. התרעה על חדירת כלי טיס עוין נשמעה ביישובים מתת, סאסא ודוב"ב שבגליל העליון. הפרטים בבדיקה. מיד לאחר מכן נשמעה אזעקה שמתריעה מפני ירי רקטות וטילים בדוב"ב.
10:42 - בכיר בחמאס: נמסור היום 3 גופות חטופים לישראל. באסם נעים, בכיר חמאס, אמר לערוץ "אל-ערבי" כי ארגון הטרור ימסור היום לישראל גופות של שלושה ישראלים שנמצאות בידיו. הוא לא ציין במי מדובר. (עינב חלבי)
10:31 - הרצוג נפגש עם בלינקן, בזמן הפיגוע בירושלים: "דוגמה נוספת למלחמה האינסופית מול ארגוני הטרור". נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש הבוקר עם מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב, בזמן הפיגוע בירושלים. "בעוד אנו נפגשים, לצערי, ישנם נפגעים בפיגוע טרור חמור בכניסה לירושלים בירתנו. שני מחבלים תקפו אזרחים חפים מפשע שחיכו שיאספו אותם לעבודה, בדרכם לעבור את יומם - יש לנו נפגעים ויש לנו גם נרצחים שאיבדו את חייהם. זוהי דוגמה נוספת למצב בו אנו נמצאים - המלחמה האינסופית שאנו נלחמים נגד ארגוני הטרור, ובמיוחד נגד החמאס, בתקופה מורכבת ומאתגרת כמו זו", אמר הנשיא לבלינקן.
19 צפייה בגלריה
נשיא המדינה יצחק הרצוג עם מזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן 30.11.23 מלחמת עזה
נשיא המדינה יצחק הרצוג עם מזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן 30.11.23 מלחמת עזה
הרצוג ובלינקן
(צילום: חיים צח / לע"מ)
הרצוג הודה לבלינקן על תמיכת ארה"ב בישראל, וציין בפניו את מצוקת משפחת ביבס שעדיין נמצאת בשבי בעזה. "אני רוצה להעלות את מצוקתם של משפחת ביבס, שני הילדים הקטנים - תינוק בן עשרה חודשים, ילד בן ארבע וכמובן הוריהם, שמקום הימצאם לא ידוע לנו - אנו דורשים לשחררם לאלתר. זה אמור להיות מובן מאליו שחייבים בשחרורם של פעוטות קטנים עם אימם, ובתקווה עם אביהם, בהקדם האפשרי".
מזכיר המדינה האמריקני אמר להרצוג: "אנו נזכרים כעת שוב, בעקבות האירועים בירושלים היום, בטרור שמאיים על מדינת ישראל ועל הישראלים מדי יום. כמוך, ליבי עם קורבנות הפיגוע הזה. מהיום הראשון התמקדנו בניסיון להבטיח את שחרור החטופים מעזה, מחמאס. וראינו במהלך השבוע האחרון את ההתפתחויות המאוד חיוביות של חטופים המגיעים הביתה ומתאחדים עם משפחותיהם - וזה צריך להמשך גם היום. זה גם איפשר את הגדלת הסיוע ההומניטרי שמגיע לאזרחים חפים מפשע בעזה, הזקוקים לו נואשות. אז התהליך הזה מניב תוצאות". (איתמר אייכנר)

19 צפייה בגלריה
הנשיא יצחק הרצוג ומזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן בפגישה במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב 30.11 חרבות ברזל מלחמה בעזה
הנשיא יצחק הרצוג ומזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן בפגישה במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב 30.11 חרבות ברזל מלחמה בעזה
הרצוג ובלינקן, היום
(צילום: SAUL LOEB / POOL / AFP)

10:28 - נגיד בנק ישראל: כלכלת ישראל איתנה ויציבה". נגיד בנק ישראל הפרופסור אמיר ירון אמר היום (ה') בכנס אונליין של הבורסה לניירות ערך בתל אביב: "הכלכלה הישראלית איתנה ויציבה, והיא מושתתת על יסודות כלכליים חסונים ובריאים. ידענו להתאושש מתקופות קשות בעבר ולחזור לשגשג במהרה. נקטנו שורה של צעדים, מהירים ונחושים, אשר נועדו, בין היתר, לייצב את השווקים ולסייע לעסקים ולמשקי הבית להתמודד עם המשבר. התגובה המהירה של בנק ישראל לאירועים נבעה, בין היתר, מהניסיון שאותו צברנו בהתמודדות עם משברים בשנים האחרונות. נמשיך לעקוב מקרוב אחר המצב בשווקים ונקבל החלטות על צעדים נוספים ככל שנידרש לכך".

19 צפייה בגלריה
נגיד בנק ישראל אמיר ירון 27.11.23
נגיד בנק ישראל אמיר ירון 27.11.23
הנגיד ירון, השבוע. "הצעדים שנקטנו נועדו לייצב את השווקים ולסייע לעסקים ולמשקי הבית להתמודד עם המשבר"

10:16 - 55 יום אחרי המסיבה ברעים: משפחתו של אופיר צרפתי שנחטף לעזה עודכנה שנרצח. אופיר צרפתי, סטודנט להנדסת חשמל בן 27, שנחטף לרצועת עזה, אינו בין החיים. כך הודיעה הבוקר עיריית קריית אתא, העיר שבה התגורר אופיר.

19 צפייה בגלריה
אופיר צרפתי ז"ל חרבות ברזל מסיבת נובה רעים
אופיר צרפתי ז"ל חרבות ברזל מסיבת נובה רעים
(צילום: באדיבות המשפחה)

9:37 - שב"כ: המחבלים מהפיגוע בבירה - אחים ממזרח העיר שמזוהים עם חמאס. שב"כ עדכן כי המחבלים שביצעו את פיגוע הירי בכניסה לירושלים הם אחים תושבי מזרח העיר - מוראד נמר בן ה-38 ואברהים נמר בן ה-30. שניהם מזוהים עם חמאס, ונכלאו בעבר בכלא הישראלי. חקירת הפיגוע נמשכת. (יואב זיתון ועינב חלבי)
9:10 - מנכ"ל מד"א: מספר הנרצחים בירושלים עלה ל-3. מנכ"ל מד"א אלי בין עדכן כי עלה לשלושה מניין הנרצחים בפיגוע בירושלים. (לירן תמרי)
9:00 - בתי המשפט חוזרים החל ממחר לפעילות כמעט סדירה. המצב המיוחד שהוכרז בבתי המשפט ובבתי הדין מסתיים, והחל ממחר (1 בדצמבר) הם יחזרו לפעילות כמעט סדירה, בהתאם למצב הלחימה. (עמיר קורץ)


8:11 - מנכ"ל מד"א: שני נרצחים בפיגוע בירושלים. מנכ"ל מד"א אלי בין עדכן כי צעירה בת 24 נרצחה בפיגוע בכניסה לירושלים. בנוסף נקבע מותו של אדם נוסף בפיגוע. שבעה פצועים פונו לבתי חולים, בהם ארבעה במצב קשה, אחד באורח בינוני ושניים באורח קל. בסך הכל חוסלו שני מחבלים במקום. (לירן תמרי)
8:06 - המחבלים השתמשו ב-M-16, שניים במצב אנוש. שני המחבלים שחוסלו בזירת הפיגוע בירושלים ירו לפני כן לעבר הטרמפיאדה בכניסה לעיר עם רובי M-16, והביאו לפציעתם של שבעה בני אדם. שניים מהם במצב אנוש ועדיין מטופלים בשטח, ו-5 נוספים פונו לבתי החולים במצב קשה, בינוני וקל.
7:50 - דיווח ראשוני: לפחות שישה נפגעים מירי בירושלים. חשד לירי בשתי זירות, ככל הנראה 6 נפגעו. (לירן תמרי)

19 צפייה בגלריה
זירת הפיגוע ב ירושלים
זירת הפיגוע ב ירושלים
זירת הפיגוע בירושלים

7:18 - משרד רה"מ: הרשימה החדשה כוללת נשים וילדים, בהתאם להסכם. משרד ראש הממשלה מסר כי "לפני זמן קצר נמסרה לישראל רשימה של נשים וילדים בהתאם לתנאי ההסכם, ולפיכך ההפוגה תימשך". לפי המשרד, ההפוגה תימשך לאחר ש"קבינט המלחמה החליט אמש פה אחד כי אם עד הבוקר בשעה שבע לא תימסר רשימה כפי שסוכם במתווה - תחודש הלחימה לאלתר". גם בקטאר אישרו כי ישראל וחמאס הסכימו ליום נוסף של הפוגה. (איתמר אייכנר ורויטרס)
6:50 - דובר צה"ל: ההפוגה תימשך. מדובר צה"ל נמסר כי "לאור מאמצי המתווכים להמשך תהליך שחרור החטופים ובכפוף לתנאי ההסכם, ההפוגה תימשך".
6:42 - גורם מדיני: אם תתקבל רשימה שעומדת בתנאים - נמשיך עם ההפוגה. לאחר שחמאס הודיע כי ישראל סירבה להארכת הפסקת האש, גורם מדיני מסר כי "אם תתקבל רשימה מלאה שעומדת בתנאים - אפשר להמשיך עם ההפוגה. יכול להיות שחמאס יעמדו בזה". (איתמר אייכנר)
אירועי הלילה
כל החטופים ששוחררו אמש משבי חמאס הגיעו לבתי החולים. משרד הבריאות עדכן כי ארבע נשים ששוחררו אמש משבי חמאס הגיעו לבית החולים שיבא בתל השומר, ושארבעה נערים וצעירים הגיעו למרכז הרפואי שניידר בפתח תקווה. בכך הגיעו כל החטופים ששוחררו אמש לבתי החולים.