סגור
משפחות חטופים חוסמות את דרך בגין ב תל אביב 6.2.24 מלחמה בעזה
משפחות חטופים חוסמות את דרך בגין (צילום: דנה קופל)

צה"ל תקף מטרות חיזבאללה; לוחם צנחנים נהרג בחאן יונס

בני משפחות חטופים אזקו את עצמם לשער הקריה בת"א; סמ"ר רותם סהר הדר (20) נהרג, ועוד שלושה חיילים נפצעו באורח קשה; קיבוץ ניר עוז: גופת החטוף יאיר יעקב מוחזקת בעזה; מפקד בחמאס, שהחזיק בחיילת נועה מרציאנו שנרצחה בשבי, חוסל מהאוויר; נזקים לרכוש בקריית שמונה לאחר מטח של 20 רקטות, צה"ל תקף מבנים צבאיים של חיזבאללה בדרום לבנון

23:15 - צה"ל תקף מטרות של חיזבאללה בדרום לבנון, בהם 3 מבנים צבאיים. מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר שלושה מבנים צבאיים של חיזבאללה במרחב הכפרים קנטרה, יארין וא-טייבה שבדרום לבנון. כך נמסר מדובר צה"ל, שהוסיף כי הותקפה גם תשתית טרור נוספת של ארגון הטרור במרחב לבונה. (יואב זיתון)
22:30 - דיווח: ארה"ב ביצעה מתקפת סייבר נגד ספינה איראנית שאספה מודיעין עבור החות'ים. ארה"ב ביצעה לפני כשבוע מתקפת סייבר נגד ספינה צבאית של איראן, שאספה מודיעין על אוניות משא בים האדום ובמפרץ עדן. כך דווח ברשת NBC האמריקנית מפי שלושה גורמים אמריקנים בכירים. עוד דווח כי המתקפה בוצעה כחלק מתגובת ממשל ביידן למתקפה על הבסיס האמריקני בירדן, שבה נהרגו שלושה חיילים בצבא ארה"ב ונפצעו עשרות. המבצע נועד לפגוע ביכולת איסוף המודיעין של הספינה, שנמסר לחות'ים בתימן כדי לסייע עם תקיפותיהם.
21:50 - בני משפחות חטופים אזקו את עצמם לשער הקריה בת"א. מאות בני אדם מפגינים יחד עם בני משפחות חטופים בכניסה לקריה בתל אביב, שם כמה מבני המשפחות אזקו את עצמם לשער. ממטה המשפחות נמסר: "המשפחות ימשיכו להחריף את צעדן. לא ניתן להתעלם מההודעות הקשות שלא מפסיקות לצאת, לא ניתן שיקריבו את החטופים. משפחות החטופים מתבצרות הערב בשער בגין וקוראות לקבינט המלחמה לשלוח נציגים ישראלים למו״מ בקהיר: זו ההזדמנות האחרונה, אל תקריבו אותם". (רועי רובינשטיין ויעל צ'כנובר)

12 צפייה בגלריה
מחאה הפגנה לשחרור החטופים ליד הקריה תל אביב בגין מלחמת עזה 15.2.24
מחאה הפגנה לשחרור החטופים ליד הקריה תל אביב בגין מלחמת עזה 15.2.24
המחאה למען שחרור החטופים
(צילום: עידו ארז)

21:15 - אזעקות נשמעו בקריית שמונה ובתל חי.
20:55 - קיבוץ ניר עוז: יאיר (יאיא) יעקב, אביהם של אור ויגיל, נרצח ב-7.10 וגופתו בעזה. קיבוץ ניר עוז הודיע כי החטוף יאיר (יאיא) יעקב, אביהם של אור ויגיל ששוחררו משבי חמאס בעסקת החטופים, נרצח בטבח 7 באוקטובר וגופתו מוחזקת ברצועת עזה. (מתן צורי)
20:50 - דובר צה"ל: עשרות מחבלים נעצרו בביה"ח בחאן יונס, בהם נהג אמבולנס שהשתתף בטבח 7.10. דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי התייחס לפעולת צה"ל בבית החולים נאסר שבחאן יונס, ואמר כי "אנחנו לא נכנסים לבתי חולים ללא סיבה, אלא, כפי שהוכחנו מתחילת המלחמה, חשפנו כיצד חמאס משתמש בהם עבור טרור. בעקבות חקירות מחבלים ועדויות של חטופים ניתן לקבוע כי הוחזקו במקום חטופים בעבר, וכן גופות של חטופים. אנו עורכים סריקות וטרם נמצאו ממצאים לכך. עד כה עצרנו במרחב בית החולים עשרות מחבלים ומצאנו אמצעי לחימה, בהם רימונים ופצצות מרגמה. בין המחבלים איתרנו גם כאלה שלקחו חלק בטבח, בהם מועיד עבד, נהג אמבולנס של חמאס שהשתתף בטבח והודה בחקירתו כי הסיע חטוף ממרחב הגבול אל תוך שטח הרצועה". (רועי רובינשטיין)


20:40 - מאות בני אדם מפגינים עם משפחות חטופים מול שער הקריה בת"א. מאות בני אדם מפגינים עם בני משפחות חטופים מול שער בגין בקריה בתל אביב. זאת במקביל להפגנות "כוח קפלן" מול בתיהם של שרים וחברי כנסת ברחבי הארץ, בהם דני דנון, ניר ברקת, אריאל קלנר, יריב לוין, יואב קיש, יולי אדלשטיין, אופיר אקוניס ויואב גלנט. (רועי רובינשטיין, לירן תמרי, ליאור אל-חי, מאיר תורג'מן, רענן בן צור)

12 צפייה בגלריה
מחאה הפגנה לשחרור החטופים ליד הקריה תל אביב בגין מלחמת עזה 15.2.24
מחאה הפגנה לשחרור החטופים ליד הקריה תל אביב בגין מלחמת עזה 15.2.24
ההפגנה ליד הקריה
(צילום: REUTERS/Susana)

19:40 - חיזבאללה הודיע על הרוג נוסף משורותיו, ה-202 מתחילת המלחמה. חיזבאללה הודיע על הרוג נוסף משורותיו, עבד אל-כרים מחמד עלי סמחאת, תושב עינאתא בדרום לבנון. לפי הארגון, הוא מת כ"שהיד בדרך לירושלים". מתחילת המלחמה הכריז חיזבאללה על מותם של 202 פעילים משורותיו. (ליאור בן ארי)
19:40 - בלינקן: "עסקת חטופים אפשרית, יש סוגיות קשות מאוד שצריך לפתור". ארה"ב עובדת עם קטאר, ישראל ומצרים כדי למצוא הסכמה בשיחות על שחרור החטופים. לפי המחלקת המדינה האמריקנית, "יש כמה סוגיות מורכבות מאוד שצריך לפתור". מזכיר המדינה אנתוני בלינקן אמר כי הוא עדיין מאמין שעסקת חטופים עם חמאס אפשרית.
18:32 - לוחם סיירת צנחנים, סמ"ר רותם סהר הדר, נהרג בקרב בחאן יונס. הותר לפרסום כי לוחם סיירת צנחנים, סמ"ר רותם סהר הדר (20), נהרג בקרב בחאן יונס שבדרום רצועת עזה. עוד נמסר מדובר צה"ל כי בהיתקלות מול מחבלים שבה נפל סמ"ר הדר נפצעו שני לוחמים וקצין לוחם מסיירת הצנחנים באורח קשה. שישה חיילים נוספים נפצעו בקרב בדרגות פציעה שונות. כלל החיילים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ומשפחותיהם עודכנו. 571 חיילי צה"ל נהרגו במלחמה, 234 מהם מתחילת הפעולה הקרקעית בעזה. (יואב זיתון)

12 צפייה בגלריה
סמ"ר רותם סהר הדר ז"ל
סמ"ר רותם סהר הדר ז"ל
סמ"ר רותם סהר הדר ז"ל
(צילום: דובר צה"ל)
18:16 - כ-20 רקטות שוגרו לקריית שמונה במטח לצפון, מד"א: "לא אותרו נפגעים". ברקע האזעקות האחרונות שנשמעו בקריית שמונה, כ-20 רקטות שוגרו לעבר העיר. ממד"א נמסר כי לא אותרו נפגעים, לאחר שהמשטרה דיווחה כי נגרם נזק לרכוש. (יאיר קראוס)
18:15 - אזעקות נוספות בקריית שמונה, נגרם נזק לרכוש מהמטח הקודם. אזעקות נוספות נשמעו בקריית שמונה המשטרה מטפלת בכמה זירות נפילה של פריטי רקטה מהמטח הקודם שנורה לעבר העיר. כך נמסר מהמשטרה, שהדגישה כי לא דווח על נפגעים, אך כן נזק נגרם לרכוש. שוטרים וחבלני המשטרה של מחוז צפון מבודדים כעת את זירות הנפילה וסורקים אחר שרידים נוספים, לשם הסרת סיכון נוסף לציבור. (יאיר קראוס ויואב זיתון)
18:00 - אזעקות בקריית שמונה, תושבים דיווחו כי שמעו פיצוצים. אזעקות נשמעו בקריית שמונה. תושבים מדווחים על פיצוצים שנשמעו עוד לפני שהופעלו האזעקות. מעיריית קריית שמונה נמסר כי צוותים יצאו לשטח כדי לאתר נפילות. (יאיר קראוס)
17:30 - צה"ל חיסל מפקד בחמאס, שהחזיק בחיילת נועה מרציאנו שנרצחה בשבי. בפעילות משותפת של צה"ל ושב"כ חוסל אתמול בעיר עזה באמצעות כלי טיס המחבל אחמד גול, מפקד בגדוד שאטי של חמאס אשר השתתף בטבח 7 באוקטובר. כך נמסר בהודעה משותפת לדובר צה"ל ודוברות שב"כ. עוד תואר כי לאחר חזרתו של גול לשטחי רצועת עזה, הוא החזיק בחטופה רב"ט נועה מרציאנו ז"ל, אשר נרצחה על ידי חמאס בתוך בית החולים שיפא. (יואב זיתון)
17:15 - הפיצוץ שתועד בשמיים מול חופי עכו נגרם עקב שיגור טיל מיירט של כיפת ברזל, ככל הנראה מול מטרת שווא. (יואב זיתון)
17:05 - לוחמי מגלן ואגוז מעמיקים את הפעולה בחאן יונס, חוסלו מחבלים שהשתתפו בטבח 7.10. דובר צה"ל עדכן כי לוחמי יחידות מגלן ואגוז מעמיקים את ההתקפות בחאן יונס ופועלים בשטח צפוף ורווי אויב. "הכוחות מתקדמים במרחב, מטהרים תשתיות טרור, מאתרים ומחרימים אמצעי לחימה ומחסלים עשרות מחבלים בקרבות פנים אל פנים", נמסר. במהלך הלחימה, הכוחות חיסלו מחבלים רבים ועצרו עשרות, בהם מחבלי נוח'בה וכאלה שהשתתפו במתקפת הפתע ב-7 באוקטובר. בשבוע האחרון, כך נמסר, פשטו הלוחמים על בתיהם של בני משפחותיהם של בכירים בחמאס, ששימשו כמתחמי לחימה פעילים של מחבלים, וטיהרו אותם. כמו כן, הלוחמים השמידו מאות תשתיות טרור ותקפו כאלף מטרות חמאס מהאוויר. (יואב זיתון)


17:00 - אזעקות בגליל המערבי, יירוט מול חופי עכו. אזעקה נשמעה במושב שומרה. במקביל, לאחר האזעקות בגליל העליון, יירוט תועד מול חופי עכו.
16:40 - ראש ה-CIA ביקר בישראל ונפגש עם נתניהו ועם ראש המוסד. אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כי לא תצא משלחת נוספת למו"מ בקהיר, ראש ה-CIA וויליאם ברנס הגיע לביקור בישראל, שבמהלכו נפגש עם נתניהו וכן עם מקבילו הישראלי, ראש המוסד דדי ברנע. (מורן אזולאי)

12 צפייה בגלריה
וויליאם ברנס המועמד של ג'ו ביידן לתפקיד ראש ה- CIA
וויליאם ברנס המועמד של ג'ו ביידן לתפקיד ראש ה- CIA
וויליאם ברנס
(צילום: איי פי)

14:41 - עקב החלטת נתניהו לא לשלוח נציגות לקהיר: משפחות החטופים יימסרו הערב הצהרה. מטה המשפחות להחזרת החטופים הודיע כי יימסרו הערב הצהרה לתקשורת בגלילות, בעקבות ההחלטה שלא לשלוח נציגות ישראלית לשיחות המשא ומתן בקהיר. בהודעה מטעם המטה, נמסר כי המשפחות "ידרשו פגישה מיידית עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וקבינט המלחמה לאור השתלשלות הדברים שמשמעותה אחת: הקרבת החטופים". המשפחות אמרו כי החל מהערב יוחרף המאבק, בין היתר, לאור התעלמות ראש הממשלה וחלק מחברי קבינט המלחמה עימם מבקשת המשפחות להיפגש עימם בדחיפות.
14:27 - צה"ל הודיע למשפחות: אין מידע קונקרטי על הימצאות גופות חטופים בבי"ח נאסר. בעקבות הודעת דובר צה"ל על פעילות כוחות מיוחדים בבית החולים נאסר שבחאן יונס, קציני הקשר הודיעו למשפחות החטופים כי בשלב זה אין מידע קונקרטי על הימצאות גופות חטופים במקום. עוד נמסר למשפחות כי אם יימצאו ממצאים רלוונטים הן יעודכנו באופן מיידי.
13:34 - דיווח בלבנון: צה"ל תקף בדרום המדינה; 3 נ"ט שוגרו לשתולה, לא היו נפגעים. הערוץ הלבנוני "אל-מנאר" של חיזבאללה, דיווח כי כטב"מים ישראליים שיגרו שלושה טילים לעבר העיירה בלידא שבדרום לבנון. מוקדם יותר, שוגרו שלושה טילי נ"ט משטח לבנון לאזור שתולה ורקטה אחת לעבר הר דב. לא היו נפגעים.
13:29 - צבא ארה"ב הודיע שתפס משלוח נשק איראני שיועד לחות'ים. פיקוד המרכז של צבא ארה"ב הודיע כי משמר החופים האמריקני תפס בים הערבי משלוח נשק איראני שיועד למיליציה החות'ים הפועלת בתימן.
13:11 - צה"ל מאשר כי לוחמים נכנסו לבית החולים, במטרה להגיע לפעילי חמאס. "כוחות מיוחדים נכנסו לבית החולים", אמרו בצבא לסוכנות הידיעות רויטרס, וציינו כי יש מידע מהימן על כך שייתכן שיש במקום גופות של חטופים מהטבח.
דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, מסר הודעה מיוחדת באנגלית בעקבות כניסת הכוחות לנאסר וחשף כי המידע על כך שיש גופות חטופים בבית חולים זה הגיע בין היתר מחטופים ששוחררו.

12 צפייה בגלריה
תיעוד מתוך בית החולים
תיעוד מתוך בית החולים
תיעוד מתוך בית החולים
(צילום: @mahmoud_shammala via Instagram/via REUTERS)

11:55- החל המבצע בתוך בית החולים נאסר בחאן יונס: "כוחות מיוחדים פועלים במקום". כוחת מיוחדים של צה"ל פועלים בתוך בית החולים נאסר בחאן יונס שבדרום רצועת עזה. לדברי דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי, "הפעולה מבוססת על מידע מודיעיני המעיד על פעילות טרור של חמאס בבית החולים ומטרתה הגעה לפעילי טרור, בהם גם חשודים במעורבות בטבח בשבעה באוקטובר".

12 צפייה בגלריה
מפנים חולים מתוך בית חולים נאסר ב חאן יונס עזה 15.2.2024
מפנים חולים מתוך בית חולים נאסר ב חאן יונס עזה 15.2.2024
מפנים חולים מתוך בית חולים נאסר
(צילום: REUTERS/Mohammed Salem)
לדברי הגרי, עד כה עוכבו מספר חשודים בבית החולים: "לפעולה קדם מאמץ לפינוי חוסים מבית החולים על מנת לצמצם פגיעה בבלתי מעורבים. לטובת פינוי החוסים נפתח מעבר מיוחד לפינוי האוכלוסייה האזרחית השוהה במרחב בית החולים נאצר, לכיוון האזור ההומניטרי".

11:09 - דיווח התקבל במשטרה על ירי במחלף גלילות - והתברר כתאונת דרכים. המשטרה מסרה כי "לפני זמן קצר התקבל דיווח על אירוע ירי באזור מחלף גלילות, כוחות משטרה עושים את דרכם למקום". לאחר מכן נמסר ממד"א כי ככל הנראה מדובר בתאונת דרכים בין טרקטור למספר כלי רכב, וכי אין נפגעים. (אדם קוטב, רענן בן צור)
10:56 - הפלסטינים: צה"ל עצר כמה רופאים ואזרחים בבית החולים נאסר שבחאן יונס. ברצועת עזה דיווחו כי צה"ל עצר כמה רופאים ואזרחים ביציאה מבית החולים נאסר שבחאן יונס. בימים האחרונים, דיווחו הפלסטינים כי כוחות צה"ל נמצאים במקום ומבקשים מפליטים לעזוב את מתחם בית החולים. (עינב חלבי)
10:53 - אופנוע של מחבלי חמאס אותר בחצר בית בעוטף, המשטרה פתחה בחקירה. המשטרה מסרה כי אופנוע ששימש את מחבלי חמאס בשבעה באוקטובר אותר בחצר בית פרטי במושב עמיעוז במועצה האזורית אשכול. עוד נמסר כי בלשי תחנת אופקים איתרו בחצר הבית פרטי אמל"ח ומארזי תחמושת משומשים. תושב המקום, גבר בשנות ה-50 לחייו, נלקח לחקירה. (מתן צורי)
12 צפייה בגלריה
אופנוע ששימש את מחבלי חמאס ב 7 באוקטובר אותר בחצר בית פרטי ב מושב עמיעוז ב מועצה האזורית אשכול 15.2.24 מלחמת עזה
אופנוע ששימש את מחבלי חמאס ב 7 באוקטובר אותר בחצר בית פרטי ב מושב עמיעוז ב מועצה האזורית אשכול 15.2.24 מלחמת עזה
(צילום: דוברות משטרת ישראל)
12 צפייה בגלריה
אמצעי לחימה ששימשו את מחבלי חמאס ב 7 באוקטובר אותרו בחצר בית פרטי ב מושב עמיעוז ב מועצה האזורית אשכול 15.2.24 מלחמת עזה
אמצעי לחימה ששימשו את מחבלי חמאס ב 7 באוקטובר אותרו בחצר בית פרטי ב מושב עמיעוז ב מועצה האזורית אשכול 15.2.24 מלחמת עזה
(צילום: דוברות משטרת ישראל)
10:45 - אונר"א: אם צה"ל יפעל קרקעית ברפיח - לא נוכל להמשיך לפעול. הנציב הכללי של אונר"א, פיליפ לזריני, אמר כי הוא לא חושב שהסוכנות "תוכל להמשיך לפעול אם תהיה פעילות קרקעית של ישראל ברפיח". הוא הוסיף כי "לא קיבל עדכון חדש מישראל" על החקירה שמתנהלת נגד הסוכנות בחשד שכמה מעובדיה לקחו חלק בטבח שבעה באוקטובר. לדבריו, תזרימי המזומנים של אונר"א יהפכו לשליליים, אם לא יתחדש המימון שהשעו כמה מדינות בעקבות החשדות שעלו נגד הסוכנות.
12 צפייה בגלריה
מטה אונר"א ברצועת עזה
מטה אונר"א ברצועת עזה
מטה אונר"א ברצועת עזה
(צילום: REUTERS/IBRAHEEM ABU MUSTAFA)
10:13 - דובר צה"ל: מטעני נפץ אותרו בשכם, 12 מבוקשים נעצרו באיו"ש. דובר צה"ל מסר כי כוחות שב"כ ומג"ב עצרו במהלך הלילה 12 מבוקשים ביהודה ושומרון. בנוסף, הכוחות עצרו אתמול עשרה מבוקשים ברחבי הגזרה, ובכפר ביתוניא הוציאו משימוש שש מחרטות ששימשו לייצור אמל"ח. עוד נמסר כי הכוחות החרימו ציוד משני בתי דפוס ברמאללה, בהם הודפסו חומרי הסתה של חמאס. בכפר עילאר שבחטיבת מנשה נעצרו ארבעה מבוקשים, והכוחות איתרו אמל"ח והחרימו כספי טרור. בעיר שכם נמצאו מטעני נפץ מוכנים לשימוש והועברו להמשך טיפול כוחות הביטחון. (אלישע בן קימון)
09:32 - "אל-אחבאר": קיים חשש ללכודים בהריסות בניין שהותקף אתמול על ידי צה"ל. העיתון הלבנוני "אל-אחבאר", המזוהה עם חיזבאללה, דיווח כי צוותי ההגנה האזרחית במדינה ממשיכים בפינוי הריסות הבניין שהותקף אתמול לטענתם על ידי כטב"ם ישראלי בא-נבטיה, שם נהרגו שמונה בני אדם. על פי הדיווח, קיים חשש ללכודים מתחת להריסות. (ליאור בן ארי)
09:06 - הפלסטינים: צה"ל תקף בצפון הרצועה. הפלסטינים מדווחים על תקיפות אוויריות של צה"ל בבית לאהיא שבצפון רצועת עזה. (עינב חלבי)
08:47 - ביממה האחרונה חוסלו 15 מחבלים בצפון הרצועה, חלקם לקחו חלק בטבח 7 באוקטובר. כוחות חיל האוויר השלימו ביממה האחרונה מספר מטסי תקיפה ברחבי רצועת עזה, כחלק מהסיוע לכוחות המתמרנים. כך מסר דובר צה"ל, שהוסיף כי במסגרת התקיפות, הושמדו מספר תשתיות תת-קרקעיות לצד מבנים צבאיים ועמדות שיגור של חמאס.
עוד נמסר כי במרכז הרצועה, צוות הקרב של חטיבת הנח"ל חיסל מספר מחבלים, ובאחת הפעילויות, מכלול האש החטיבתי עם חיל האוויר חיסלו מפקד תצפיות בארגון הטרור. בימים האחרונים, חטיבת האש 215 הכווינה וביצעה חיסולים ממוקדים בעיר עזה ובצפון הרצועה. ביממה האחרונה חיסלו הלוחמים כ-15 מחבלים, בהם פעיל בביטחון הכללי של חמאס ומחבלים שהשתתפו בטבח 7 באוקטובר. (יואב זיתון)
07:36 - דיווח: ארה"ב ומדינות מהמזה"ת מקדמות תוכנית להקמת מדינה פלסטינית. ממשל ביידן בארה"ב מקדם עם שותפות מהמזרח התיכון תוכנית לשלום ארוך טווח בין ישראל והפלסטינים, הכוללת לוח זמן מוגדר להקמת מדינה פלסטינית. לפי הדיווח ב"וושינגטון פוסט", על התוכנית יהיה ניתן להכריז כבר בשבועות הקרובים. לפי העיתון האמריקני, צוין כי דחיפות המאמצים קשורה באופן ישיר למשא ומתן המתנהל להפסקת הלחימה ברצועת עזה ולשחרור החטופים.
12 צפייה בגלריה
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן
(צילום: REUTERS/Kevin Lamarque)
07:35 - כבישים נסגרו לתנועה בגליל, בהנחיית צה"ל. בעקבות הערכת מצב של צה"ל, נסגרו לתנועה הכבישים הבאים בגליל: צומת מלכיה לכיוון צפון ולכיוון דרום, צומת ישע לכיוון מערב, צומת הכניסה למרגליות לכיוון מערב וצומת מצודות (גיבור) לכיוון צפון. (יאיר קראוס)
03:52 - בצל ההכנות לפעולה ברפיח, גלנט ואוסטין שוחחו על "חשיבות השמירה על אזרחים". שר הביטחון יואב גלנט שוחח עם שר ההגנה לויד אוסטין, כדי לדון "בחשיבות השמירה על אזרחים והבטחת התנועה והגישה לסיוע הומניטרי לפני כל מבצע נגד חמאס ברפיח". כך מסר משרד ההגנה של ארה"ב. לפי ההודעה, השניים דנו גם בחילוץ החטופים פרננדו מרמן ולואיס הר מרפיח, ובמשא ומתן המתמשך להבטחת שחרור החטופים. (דניאל אדלסון, ניו יורק)
12 צפייה בגלריה
שר הביטחון יואב גלנט עם שר ההגנה האמריקאי לויד אוסטין 18.12.23 מלחמת עזה
שר הביטחון יואב גלנט עם שר ההגנה האמריקאי לויד אוסטין 18.12.23 מלחמת עזה
גלנט עם אוסטין במהלך ביקורו בישראל, בדצמבר
(צילום: יריב כץ)
00:55 - דיווח: לפחות תשעה הרוגים בתקיפות צה"ל בדרום לבנון. שלושה מקורות ביטחוניים מקומיים מסרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי בתקיפות בכפרים בדרום לבנון נהרגו תשעה בני אדם בסך הכול. לפי הדיווח, עם ההרוגים נמנים ארבעה ילדים. רשת "אל-מיאדין" הלבנונית, המזוהה עם חיזבאללה, דיווחה כי לפחות 11 בני אדם נהרגו בתקיפות צה"ל בעיירות בדרום המדינה. עוד דווח כי לפחות שמונה מההרוגים - בתקיפת בית באזור א-נבטיה.
12 צפייה בגלריה
תקיפת חיל האוויר בא-נבטיה בבדרום לבנון
תקיפת חיל האוויר בא-נבטיה בבדרום לבנון
תקיפת חיל האוויר בא-נבטיה שבדרום לבנון
(צילום: מתוך ynet)