סגור

נחשף בכלכליסט
נציב שירות המדינה פיטר את הממונה על מערכת הבריאות בנציבות

לאחר השימוע שנערך לו בחודש שעבר, פיטר הנציב דניאל הרשקוביץ את יוני דוקן - אחד האנשים החזקים בנציבות - ודרש ליישם את ההחלטה באופן מידי. דוקן:" אגיש בתחילת השבוע צו מניעה נגד הפיטורים לבית הדין לעבודה"

נציב שירות המדינה, דניאל הרשקוביץ, פיטר אמש (ה') את יוני דוקן, הממונה על מערכת הבריאות בנציבות זה כעשור והאיש אחרי על התקינה במערכת הבריאות הממשלתית (בתי חולים). הרשקוביץ דרש ליישם את ההחלטה באופן מידי.
נזכיר כי כוונותיו של הרשקוביץ נחשפו ב"כלכליסט" בשבוע האחרון של אוגוסט. בחודש שעבר נערך לדוקן שימוע, הליך שתוצאותיו היו ידועות מראש.
על פי הערכות, פיטוריו של דוקן, שנחשב לאחד האנשים החזקים בנציבות במיוחד מאז התפרצות נגיף הקורונה, יגרמו למלחמה ארוכה בתוך הארגון שנחלש תחת ניהולו של הרשקוביץ' וספג ביקורת רבה במיוחד בתקופה האחרונה.
1 צפייה בגלריה
יוני דוקן ממונה על מערכת ה בריאות ב נציבות שירות המדינה
יוני דוקן ממונה על מערכת ה בריאות ב נציבות שירות המדינה
יוני דוקן הממונה על מערכת הבריאות בנציבות שירות המדינה
(צילום: אוהד צויגנברג)
"מבקש לעדכן אתכם כי אתמול קיבלתי הודעה מהנציב על הפסקת עבודתי לאלתר", כתב דוקן לעובדיו. "עו"ד איילה הוניגמן שמייצגת אותי תגיש בתחילת השבוע לבית הדין לעבודה צו מניעה נגד הפיטורים".
היחסים ביו הרשקוביץ לבין דוקן עלו על שרטון בתחילת השנה אחרי שדוקן מתח ביקורת כלפי הרשקוביץ על אופן ניהול הנציבות. דוקן עובד בנציבות כ-25 שנה.
מאז תחילת 2020, החל הרשקוביץ לנשל את דוקן מסמכויותיו. נקודת השיא הגיע לפני כמה שבועות, אז גילה דוקן כי הוא נטול סמכויות דה פקטו וכי הרפרנטים שלו פונים ישירות לעוזרו האישי של הרשקוביץ, כדי לקבל הוראות. דוקן פנה ישירות להרשקוביץ ודרש להחזיר לו לאלתר את כלל הסמכויות, אחרת, יפנה לבית הדין לעבודה.