סגור
רמטכ"ל רב אלוף הרצי הלוי ביקר ביקור מבקר בסיס בסיסים נבטים מפקד בסיס תת אלוף יותם סיגלר
רמטכ"ל רב אלוף הרצי הלוי. "הזדמנות לשינוי" (צילום: דובר צה"ל)

הרמטכ״ל הרצי הלוי: "גיוס חרדים הוא צורך מובהק, מוריד תעסוקה מאלפי אנשי מילואים"

רא"ל הרצי הלוי אמר בסיור שערך במרכז הרצועה בסוף השבוע: ״יש הזדמנות לשינוי גם בחברה החרדית, לא מספיק רחב, אבל יש רצון לשינוי". לדבריו, גיוס חרדים הוא "צורך מובהק ואנחנו רוצים לעשות את זה נכון ובטוב. גדוד שנקים היום יחזיק גזרה"

דובר צה"ל פרסם היום תיעוד של הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי באמירות נחרצות בעד גיוס בני ישיבה חרדים, וזאת על רקע התקדמות חוק ההשתמטות שהקואליציה מעבירה.
בסיור והערכת מצב במרכז רצועת עזה שערך הרמטכ"ל ביום שישי האחרון יחד עם מפקד פיקוד דרום אלוף ירון פינקלמן ומפקד אוגדה 99 תת-אלוף ברק חירם, אמר הלוי כי "גיוס חרדים הוא צורך מבצעי מובהק".


בסרטון שפרסם דובר צה"ל נראה הרמטכ"ל רב-אלוף הלוי אומר ״אנחנו רוצים להרחיב את הבסיס כמה שיותר ממי שמגיע להתגייס. אני אומר לכם שיש הזדמנות לשינוי גם בחברה החרדית, לא מספיק רחב, אבל יש רצון לשינוי. אנחנו רוצים ללכת קדימה לא כי זה יפה, קודם כל כי צריך. גדוד שנקים היום, שמחזיק גזרה בבקעת הירדן, מחזיק גזרה ביהודה ושומרון, מחזיק פה גזרת הגנה. כל גדוד כזה סדיר, שאנחנו מקימים, חרדי, הוא מוריד לנו תעסוקה של אלפי אנשי מילואים רבים מאוד בזכות סדיר חובה. וזה עכשיו צורך מובהק, ולכן אנחנו מאוד מעודדים את זה, ואנחנו רוצים לעשות את זה נכון. אנחנו רוצים לעשות את זה בטוב. מהצד השני דברו עם האנשים. זו זכות. אנחנו מגנים על המדינה. עכשיו, אנשים עושים את זה, ואני יודע שזה קשה, אגב זה טבעי לגמרי, מי שכבר קרוב לשמונה חודשים לקצת הפוגות. לא בבית, והוא איש מילואים והוא באזרחות ועבודה ומשפחה וכל הדברים מסביב, זה לא מובן מאליו. מהצד השני אנחנו חייבים את זה קדימה. אני רוצה שתדעו ותאמרו את זה, אנחנו במאמץ גדול לדאוג לתנאים של האנשים״.
ביום שלישי צפויה ועדת חוץ וביטחון של הכנסת בראשות היו"ר יולי אדלשטיין להתחיל בדיונים על חוק ההשתמטות שהקואליציה מבקשת לקדם, שיעניקו פטור מלא מגיוס לרוב החרדים ולא יכללו סנקציות כלשהן בשנתיים הראשונות.