סגור

נפתרה בעיית האבטחה: החברות הישראליות ישובו לטוס באופן סדיר לדובאי

לפני כחודש צומצם מספר הטיסות לדובאי בעקבות אי הסכמה בין ישראל לאמירויות על סידורי האבטחה; כעת, בעקבות סבב פגישות של ראש אגף האבטחה בשב"כ עם מקביליו האמירתים, הושג פתרון

חילוקי הדעות הביטחוניים בין ישראל לאמירויות נפתרו וחברות ישראליות ישובו לטוס באופן סדיר לדובאי, כך הודיע היום שב"כ. הארגון מסר כי "במסגרת המאמצים להגיע לפתרון המחלוקות סביב סוגיית אבטחת התעופה הישראלית בדובאי, התקיים אתמול סבב פגישות של ראש אגף האבטחה בשב"כ עם מקביליו האמירתים וזאת בהמשך לסבב פגישות של ראש השב"כ רונן בר עם מקביליו בשבוע שעבר".


משבר התעופה מול דובאי מלווה את ישראל כבר יותר מחודש, ונבע מכך שישראל ואיחוד האמירויות לא הגיעו להסכמות ביניהן על הסדרי אבטחה בכל הקשור לטיסות ישראליות בשדה התעופה בדובאי. כתוצאה מכך אגף ביטחון התעופה במשרד התחבורה והשב"כ הודיעו כי יצומצמו מספר הטיסות לדובאי משיקולי אבטחה מכשש טיסות ביום לכל החברות לשלוש בלבד. כמו כן, החל מ-8 במרץ, טיסות ישראליות לא היו אמורות לנחות ולהמריא לדובאי אלא רק לאבו דאבי.

1 צפייה בגלריה
דובאי תנועה תחבורה כבישים ביטוח רכב
דובאי תנועה תחבורה כבישים ביטוח רכב
דובאי. הושג הסדר
(צילום: שאטרסטוק)

לפני שלושה שבועות פורסם ב"כלכליסט" כי שלושת מנכ"לי חברות התעופה הישראליות פנו במכתב משותף לראש הממשלה נפתלי בנט, שר החוץ יאיר לפיד ושרת התחבורה מרב מיכאלי בנוגע למשבר ובו דרשו מהממשלה להחזיר את הגלגל לאחור ולהגיע להסדר עם האמירויות בו כל הטיסות ימשיכו כסדרן, או לחילופין לקבע מצב שבו גם חברות התעופה הזרות יאלצו לטוס לאבו דאבי ולא לדובאי.
שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי אמרה כי "‏בעבודה מאומצת מאחורי הקלעים, הצלחנו להביא לפתרון משבר התעופה עם דובאי והטיסות הישראליות ימשכו. היחסים של ישראל ואיחוד האמירויות קריטיים וחשובים לביטחון הלאומי של מדינת ישראל. אני מברכת על כך שמאמצי השב"כ ובני השיח האמירתים שחתרו ללא לאות להסכמות, שמרו את הקשר התעופתי בין המדינות".
מישראייר נמסר כי החברה שמחה על חזרתה לפעילות מלאה של החברה בקו תל אביב דובאי ותפעיל 3-4 טיסות ביום.
מנכ״ל אל על אביגל שורק: "נאלצנו לבטל בכל יום מספר טיסות ולמצוא לנוסעים פתרון חלופי וכעת נוכל להעניק שירות יציב".