סגור

אולמרט בתגובה לתביעת משפחת נתניהו: "חולה נפש זה לא כינוי גנאי"

בנימין, שרה ויאיר נתניהו הגישו נגד אולמרט תביעת דיבה שסך 837 אלף שקל בטענה כי כינה אותם "חולי נפש". אולמרט כותב בתגובתו כי אינו מעלה על דעתו "להוציא מפיו את צמד המילים הזה, על מנת לחרף ולגדף אדם"

אהוד אולמרט, ראש הממשלה לשעבר, טוען כי בנימין נתניהו, ראש הממשלה שסיים את תפקידו לאחרונה, רעייתו שרה ובנו יאיר "אינם האנשים המתאימים לחנך את הציבור וללמדו כיצד יש להרגיע את השיח הציבורי. בדוגמה האישית שהם נתנו לציבור, עד כה, בהתנהלותם האלימה, המסכסכת, המסיתה, המזעזעת והמפלגת, הם לימדו אותו, בהצלחה רבה, את הפך מכך".
הדברים נכתבו בכתב הגנה מטעמו של אולמרט במסגרת תביעת הדיבה שהגישו נגדו במאי האחרון בנימין , שרה ויאיר נתניהו בגובה של 837 אלף שקל.
לטענת המשפחה, אולמרט אמר בשני ראיונות כי התובעים הם "חולי נפש" הזקוקים לטיפול פסיכיאטרי. בכך הם טוענים באמצעות עו"ד יוסי כהן, שאולמרט הוציא את דיבתם.
2 צפייה בגלריה
אהוד אולמרט ראש הממשלה לשעבר
אהוד אולמרט ראש הממשלה לשעבר
אהוד אולמרט, ראש הממשלה לשעבר
(צילום: אוראל כהן)
בכתב הגנה חריף שהגיש היום (א') אולמרט באמצעות פרקליטיו, עוה"ד אמיר טיטונוביץ ואפרת עקל אזולאי, טוען אולמרט כי "מבחינתו, ובוודאי בהקשר הנדון, צמד המילים 'חולה נפש' אינו בבחינת כינוי גנאי כלל וכלל. אולמרט לא היה מעלה בדעתו להוציא מפיו את צמד המילים הזה, על מנת לחרף, לבזות ולגדף אדם כלשהו, לרבות לא את התובעים".
עוד מציין אולמרט, כי "האדם הסביר ידע, כי הנתבע אינו רופא, כי הוא אינו פסיכיאטר, וכי הוא אינו בעל הכשרה באלה. האדם הסביר הבין, כי דבריו של הנתבע שיקפו את דעתו, וכי אין המדובר בהצגת עובדה רפואית מוצקה".
בכתב ההגנה נטען עוד כי לטענת אולמרט, "לא רגשותיו השליליים - הבלתי מוסתרים - כלפי התובעים, ובראשם כלפי מר נתניהו, כראש ממשלת ישראל, היו ה'מניע' לדבריו, וכי דווקא החרדה האמיתית לגורל מדינת ישראל היא שהניעה אותו להוציא אותם מפיו".
"יידרשו לוותר על הסודיות הרפואית"
באשר לבחירת משפחת נתניהו להגיש נגדו תביעת דיבה בהקשר למצבם הנפשי, מציין אולמרט בכתב ההגנה כי "כנטען בכתב התביעה, הוא הוגש בגין פרסום, המיוחס לאולמרט, ושלפיו התובעים סובלים מ'מחלת נפש', וזקוקים לאשפוז. לפיכך יידרש כל אחד מן התובעים לוותר על הסודיות הרפואית, בנוגע למצבו הנפשי, וכן לגלות, במסגרת ההליך, את כל המידע ואת כל המסמכים, המצויים בחזקתו ו/או בשליטתו, והנוגעים - באופן כזה או אחר - לבריאותו הנפשית; למצבו הנפשי; לטיפולי הנפש, שהוא עבר ו/או שהוא עובר; לתרופות שהוא נטל ו/או שהוא נוטל, בקשר לענייני הנפש; לאשפוזיו בקשר עם בעיות נפשיות, בישראל ובחו"ל ועוד ועוד".
2 צפייה בגלריה
שרה נתניהו בטקס האזכרה הממלכתי לציון 90 שנה למאורעות תרפ"ט
שרה נתניהו בטקס האזכרה הממלכתי לציון 90 שנה למאורעות תרפ"ט
בנימין ושרה נתניהו
(צילום: אוהד צויגנברג)
עוד טוען אולמרט כי "שלא במסגרת 'תחרות' כלשהי, יפנה אולמרט לפרסומים רבים, שנעשו כדבר שבשגרה, ושעודם נעשים, באופן יומיומי, על ידי התובעים; פרסומים אשר בהם הם עשו, וממשיכים לעשות, ככל יכולתם על מנת להסיט את תשומת לבו של הציבור מהתנהגותם המזעזעת, המשפילה, המכפישה, והמסיתה; במסגרת זו הם מפרסמים דברי שטנה ולעז, חסרי בסיס, על אודות אישי ציבור בכירים, וזאת אך ורק בעקבות זאת, שאלה 'העזו' להביע דעה, הנוגדת את דעתו של מר נתניהו; כל אלה מעידים על כך, שהפרסומים המיוחסים לאולמרט בכתב התביע אינם 'חסרי תקדים'. להך".
מעופר גולן, דוברו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, לא נמסרה תגובה.