סגור

השרה שקד מינתה את יאיר הירש למנכ"ל משרד הפנים

הירש שימש בעברו כראש המטה של שקד בעת שכיהנה בתפקיד שרת המשפטים והוא יחליף את מרדכי כהן, המכהן מ-2017; במסגרת תפקידו יהיה אחראי בין היתר על מנהל התכנון ועל הוועדות הגיאוגרפיות הפועלות לאיזון כלכלי ומניציפלי בין היישובים

שרת הפנים, ח״כ איילת שקד הודיעה היום (ג׳) על החלטתה למנות את יאיר הירש למנכ״ל משרד הפנים במקום מרדכי כהן, אשר שימש בתפקיד זה מאז תחילת 2017.
הירש (45), כיהן בעבר כ-4 שנים כראש המטה של שקד בעת שכיהנה כשרת המשפטים.

2 צפייה בגלריה
יאיר הירש מנכל משרד הפנים
יאיר הירש מנכל משרד הפנים
יאיר הירש מנכ"ל משרד הפנים
לפני העבודה עם שקד הירש כיהן כמנכ”ל בשתי חברות בנות בתחום המזון בקבוצת ״ליימן שליסל״ וכן כסמנכ”ל התפעול בקבוצת התקשורת של איש העסקים שלמה בן צבי. בשנה האחרונה שימש כמנכ"ל בפועל בחברות שנקלעו לקשיים תזרימיים/תפעוליים תחת נאמן בית המשפט (בחברת KCR) וכן כמרכז ומוביל מדיניות ופיתוח עסקי בחברות בטחוניות.

2 צפייה בגלריה
איילת שקד ימינה כנס תחזיות
איילת שקד ימינה כנס תחזיות
איילת שקד
(צילום: אבי מועלם)

בהודעה שפרסמה שקד על מינויו של הירש מצוין כי הוא בעל ניסיון רב בניהול חברות בשוק הפרטי ובביצוע תפקידי מטה בכירים במגזר הציבורי ובצה”ל. וכן, בעל ניסיון מוכח בהטמעת שינויים מבניים ותרבותיים המכוונים להשגת יעדים ותוצאות לצד שיפור תהליכי עבודה, חיסכון והתייעלות.
כמו כן הירש הוא אב לשבעה, בעל תואר ראשון במשפטים מורחב (LLB) ותואר שני במשפטים במסלול מסחרי (LLM), שניהם מאוניברסיטת בר אילן, ואל”ם (במיל’) בחטיבת הקומנדו במילואים.
משרד הפנים אליו מגיע כעת הירש עבר מספר שינויים בשנים האחרונות. מטה הדיור אשר פעל תחת משרד האוצר והחזיק במנהל התכנון וברשות מקרקעי ישראל התפרק, והחל מ-2019 ועד עתה מנהל התכנון חזר לפעול תחת משרד הפנים, כך שהמשרד חזר להחזיק בסמכויות נרחבות והוא נחשב כבעל השפעה בנושאים רבים.

מענה לצורך בדיור באוכלוסייה הערבית
בין הנושאים שעליהם יהיה אמון הירש בתחום הדיור ניתן למנות את הצורך בשמירה על מלאי תכנוני גבוה, לספק מענה דיור לאוכלוסיות השונות ובעיקר לאוכלוסייה הערבית, לבדואים בנגב, ולחרדים, וכן להמשיך ולפעול לאיזון כלכלי ומוניציפלי בין היישובים במסגרת הוועדות הגיאוגרפיות.
שרת הפנים, ח״כ איילת שקד אמרה על המינוי: ״יאיר מלווה אותי מתחילת דרכי במשרד המשפטים, מדובר באיש ערכי וישר ואני בטוחה כי הניסיון המקצועי והניהולי המוכח שלו בהובלת אנשים ובניהול תהליכים ארגוניים יבוא לידי ביטוי גם במשרד הפנים לטובת אזרחי מדינת ישראל.״