סגור

שר האוצר בוחן הרחבה של הפיצוי על מבצע שומר החומות גם לגוש דן

למרות ההתנגדות שהביעו אנשי האוצר ורשות המסים להרחבת הפיצוי על נזקים עקיפים לתושבי גוש דן, החליט השר כץ להרחיבו למרחק של 40-80 ק"מ מעזה. עם זאת, מדובר בהרחבה חלקית רק לכיסוי שכר עובדים שלא יכלו להגיע לעבודה בשל הנחיות פיקוד העורף

גורמים בסביבתו של שר האוצר ישראל כץ וגורמים ברשות המסים מאשרים את הדיווחים, שלפיהם השר בוחן הרחבה של הפיצויים העקיפים שישולמו על מבצע שומר החומות גם לאזור 40-80 ק"מ מגבול עזה.
ביום שלישי התקיים דיון סוער, במסגרתו נציגי האוצר ורשות המסים הביעו התנגדות נחרצת להרחבת הפיצוי לאזור המרכז. גורמים באוצר העריכו אז את עלות המהלך ב-4 מיליארד שקל.
1 צפייה בגלריה
ישראל כץ אולפן ynet פברואר 2021
ישראל כץ אולפן ynet פברואר 2021
שר האוצר ישראל כץ
(קובי קואנקס)
עם זאת, כעת מסבירים בסביבתו של השר כץ כי ההרחבה המוצעת על ידו היא חלקית בלבד. כלומר, מדובר רק בהרחבה של מסלול השכר, במסגרתו מעניקים פיצוי לכל מעסיק עבור שכר עובדיו שלא יכלו להגיע לעבודה בשל הנחיות פיקוד העורף.
כמו כן, התקנות החדשות צפויות לכלול התייחסות ייחודית לנזקים בערים המעורבות. לפי המסתמן, עסקים שנפגעו באופן ישיר מן העימותים ונסגרו לשבוע יהיו זכאים לבחור בין "מסלול מחזור" לבין "מסלול שכר". התקנות צפויות לעלות לאישור בוועדת הכספים בשבוע הבא.