סגור

התייקרות הביצים מקבלת רוח גבית מהמדינה

ועדת המחירים המשותפת למשרדי החקלאות והאוצר המליצה על עדכון המחיר המפוקח. תריסר ביצים צפויות לעלות 13.10-11.15 שקלים, תלוי בגודלן - התייקרות של 6.8%

גל עליות המחירים בשוק המזון מקבל חיזוק מהמדינה. משרד החקלאות פרסם טיוטא להערות הציבור, העוסקת בהעלאת מחירי ביצי המאכל, המצויות תחת צו הפיקוח על המחירים. על פי טיוטת הצו, צפויים מחירי הביצים לעלות בכ-6.8%. מחיר תריסר ביצים בגודל אקסטרא לארג' יעלה ל-13.10 שקל, אריזת לארג׳ תעלה 12.05 שקל וביצים בגודל מדיום יעלו 11.15 שקל.

במשרד הסבירו כי באחרונה דנה ועדת המחירים המשותפת למשרדי החקלאות ופיתוח הכפר והאוצר בעדכון המחיר המפוקח לביצי מאכל, וביצעה חישוב - ולפיו המליצה על עדכון המחירים.
מדובר במהלך שני שמקדמים משרדי האוצר והחקלאות להעלאת מחירים לצרכן. כפי שנחשף בכלכליסט בחודש שעבר, ועדת המחירים, האחראית לגבש המלצות לגבי העלאת או הורדת מחירי מוצרים שנמצאים תחת צו הפיקוח על המחירים, דנה בהעלאת מחירי מוצרי החלב שבפיקוח. זאת, למרות שהמחלבות לא פנו בבקשה להעלאת מחירים.

1 צפייה בגלריה
ישראל כץ שר האוצר 17.2.21
ישראל כץ שר האוצר 17.2.21
שר האוצר ישראל כץ
(קובי קואנקס)

הוועדה, הכפופה למשרדי החקלאות והאוצר, דנה בנושא מיוזמתה, ובכך מובילה המדינה, באמצעות משרד האוצר, להרחבת גל ההתייקרויות הצפוי בענף.
במקביל, בוחנת חברת שטראוס העלאת מחירים, בעקבות עליית מחירי חומרי הגלם והשינוע. חברת דיפלומט, שהצהירה כי היא בוחנת זאת, כבר העלתה את המחירים של מותג החיתולים פמפרס. זאת אחרי שקימברלי קלארק, המוכרת כחוגלה, המשווקת חיתולים ומגבונים של האגיס ומוצרי נייר רבים, העלתה מחירים בשיעור של עד 7.4%.