סגור
תקיפה של צה"ל ב דרום לבנון 2 מלחמה בעזה 17.5.24
תקיפה של צה"ל בדרום לבנון (צילום: Rabih DAHER / AFP)

בכיר ישראלי: חמאס דוחה את מתווה ביידן; מטחים לגליל, חיל האוויר תקף בלבנון

חמאס השיב להצעה לעסקה: "הצורך - הפסקה מוחלטת של המלחמה"; לפי דיווחים בלבנון, שני בני אדם נהרגו בתקיפה ישראלית ליד צור, אחד מהם מפקד בחיזבאללה; צה"ל חיסל ארבעה מחבלים ליד ג'נין; ארבעה לוחמי צה"ל נהרגו מפיצוץ מטען שגרם לקריסת מבנה ברפיח

23:24 - דיווח: בתקיפות אמש בעומק לבנון חוסל פעיל חיזבאללה - האחראי על הברחת נשק. אתר החדשות "קול הבירה", המזוהה עם האופוזיציה הסורית, דיווח מפי מקורות כי פעיל חיזבאללה שארגון הטרור הודיע היום על מותו, האדי פואד מוסא, נהרג בתקיפות אתמול בלילה באזור אל-הרמל שבעומק לבנון, גבול עם סוריה. לפי הדיווח, הוא היה אחד ממפקדי הקישור של חיזבאללה עם קבוצות בסוריה, והיה אחראי על הברחת נשק ללבנון. (ליאור בן ארי)
23:20 - בכיר ישראלי: קיבלנו את תשובת חמאס, הוא דחה את המתווה שהציג ביידן. גורם מדיני בכיר אמר כי ישראל קיבלה מהמתווכות את תשובת חמאס לעסקת הפסקת האש - וכי ארגון הטרור דחה את מתווה החטופים שהוצג על ידי נשיא ארה"ב ג'ו ביידן. גורם ישראלי בכיר מסר כי "זה נראה כדחייה. חמאס שינו את כל הדברים המהותיים בהצעה. הנשיא ביידן דיבר על לקחת את ההצעה כמו שהיא, לחתום וליישם". גורמים נוספים מסרו כי "חמאס שינה את כל ההצעה. המשמעות היא ברורה - דחייה". (איתמר אייכנר)
23:10 - דיווח: אחד ההרוגים בתקיפה ליד צור - מפקד בחיזבאללה. ערוץ הטלוויזיה הסעודי "אל-חדת'" דיווח מפי מקורות כי אחד ההרוגים בתקיפה בכפר ג'ויא שליד צור הוא מפקד בחיזבאללה. לפי הדיווח, הוא חוסל בביתו. כמו כן, דווח כי אדם אחד נוסף נהרג ואחד נפצע.(ליאור בן ארי)
22:26 - דיווחים: שני הרוגים בתקיפת בית ליד צור, היעד - פעיל חיזבאללה. ערוץ הטלוויזיה הסעודי "אל-חדת'" דיווח כי לפי מידע ראשוני שני בני אדם נהרגו בתקיפה בכפר ג'ויא שליד העיר צור בדרום לבנון. רשת הטלוויזיה הסעודית "אל-ערביה" דיווחה מפי מקורות כי בעל הבית שהותקף בכפר משתייך לחיזבאללה, וארגון הטרור הטיל סגר סביב מקום התקיפה.(ליאור בן ארי)
22:10 - דיווח: תשובת חמאס כוללת "לוח זמנים חדש" להפסקת אש ולנסיגה מלאה. התיקונים של חמאס להצעה לעסקת הפסקת האש ברצועת עזה כוללים "לוח זמנים חדש להפסקת קבועה של הלחימה ולנסיגה מוחלטת של צה"ל מהרצועה, כולל מרפיח". כך לפי גורם רשמי המעורה בפרטי המשא ומתן.
21:50 - דיווח: התיקונים של חמאס עוסקים בהפסקת האש והנסיגה מכל הרצועה. תחנת הטלוויזיה הקטארית "אל-ג'זירה" דיווחה מפי מקורות כי מנהיג חאמס איסמעיל הנייה ומזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי זיאד נחאלה מסרו תגובה להצעת הפסקת האש הישראלית לראש הממשלה ושר החוץ של קטאר מוחמד א-ת'אני. לפי הדיווח, התגובה שנמסרה כללה תיקונים להצעה, לרבות בנושא הפסקת האש ונסיגה מכל רצועת עזה, כולל ממעבר רפיח ומציר פילדלפי. משרד החוץ של קטאר מסר כי "קטאר ומצרים קיבלו את תגובת חמאס והפלגים הפלסטינים בנוגע להצעת הפסקת האש". (עינב חלבי, ליאור בן ארי)

7 צפייה בגלריה
מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי זיאד נחאלה 14.4.23
מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי זיאד נחאלה 14.4.23
מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי, זיאד נחאלה
(צילום: REUTERS/Thaier Al-Sudani)

21:41 - חיזבאללה לקח אחריות על ירי עשרות קטיושות לגליל; דיווח: תקיפות באזור צור. חיזבאללה לקח אחריות על ירי של עשרות קטיושות לאצבע הגליל, בתגובה ל"תקיפות הישראליות בכפרא ופציעת אזרחים". במקביל, בלבנון מדווחים על תקיפות ישראליות בכפר ג'ויא שבאזור העיר צור במערב לבנון. לפי העיתון הלבנוני "אל-אחבאר", המזוהה עם חיזבאללה, הותקף בית.(ליאור בן ארי)
21:40 - צה"ל: 4 מחבלים חוסלו באזור ג'נין, נשקים מסוג M-16 אותרו באזור. דובר צה"ל עדכן כי לוחמי יחידת דובדבן חיסלו ארבעה מחבלים חמושים ופגעו בנוספים במהלך חילופי אש בכפר דאן שליד ג'נין, במסגרת פעילות לסיכול טרור. במהלך המבצע ביצעו הלוחמים "סיר לחץ" על מבנה ששימש את המחבלים, ומסוק קרב תקף באזור. כמו כן, נמסר כי הכוחות איתרו שלושה נשקים מסוג M-16, אקדח ומספר מחסניות ששימשו את המחבלים, ורכב שבו מספר מטענים. לא היו נפגעים בקרב הכוחות. (יואב זיתון)
21:30 - חמאס השיב להצעה לעסקה: "הצורך - הפסקה מוחלטת של המלחמה". חמאס והג'יהאד האיסלאמי מסרו הודעה משותפת לעיתונות, שבה הודיעו על מסירת תגובתן הרשמית להצעת להפסקת אש ולשחרור החטופים, במהלך פגישה עם ראש ממשלת קטאר. "התגובה נותנת עדיפות לאינטרס של עמנו הפלסטיני, ולצורך להפסיק לחלוטין את המלחמה המתמשכת נגד רצועת עזה", נמסר. "הבענו את נכונותנו להתמודד בחיוב כדי להגיע להסכם, בתחושת אחריות לאומית".(עינב חלבי)
21:28 - הסהר האדום: לפחות 6 הרוגים מאש צה"ל באזור ג'נין. הסהר האדום הודיע כי לפחות שישה בני אדם נהרגו מאש צה"ל בפעילות הכוחות באזור ג'נין. מוקדם יותר דווח כי לפחות שני חשודים נעצרו.(עינב חלבי)
21:20 - חמאס: "הגשנו למתווכות הערות על ההצעה לעסקה". בכיר חמאס אוסאמה חמדאן אמר כי ארגון הטרור הגיש למתווכים "כמה הערות" על הצעת הפסקת האש ברצועת עזה ושחרור החטופים. חמדאן אמר לרשת "אל-מיאדין" הלבנונית, המזוהה עם חיזבאללה, כי "הממשל האמריקני מנסה לתת הזדמנות לישראל. המחלוקת - טקטית בלבד. בהחלטת האו"ם יש פרצות, והמקור הוא לקבוע שעת אפס להפסקת אש. בירכנו על ההחלטה מכיוון שהיא כוללת הפסקת אש, סיוע לפלסטינים והמשך המשא ומתן". (עינב חלבי)
21:10 - אזעקות המתריעות מפני ירי רקטות וטילים הופעלו ביישובים זרעית, ערב אל-עראמשה ושומרה שבגליל המערבי.
21:05 - צה"ל: מטוסי קרב תקפו שורת מטרות חיזבאללה בדרום לבנון. דובר צה"ל עדכן כי מטוסי קרב תקפו מטרות חיזבאללה, בהן מבנה צבאי, עמדת שיגור ותשתית טרור באזור עיתרון, לצד תשתית טרור של במרחב מיס אל-ג'בל שהדרום לבנון. במקביל, חוליית שיגור של ארגון הטרור הותקפה על ידי כלי טיס בדיר עמס. (יואב זיתון)


20:53 - האזעקות באצבע הגליל: 10 רקטות שוגרו, חלקן יורטו. בהמשך לאזעקות שהופעלו באצבע הגליל, 10 רקטות חצו מלבנון, וחלקן יורטו. לא דווח על נזק או על נפגעים.(איתן גליקמן)
20:35 - אזעקות המתריעות מפני ירי רקטות וטילים הופעלו בקריית שמונה, כפר בלום, עמיר, נאות מרדכי, שדה נחמיה ובית הלל שבאצבע הגליל.
19:45 - דיווח בלבנון: 3 פצועים מתקיפת כטב"ם בדרום המדינה. העיתון הלבנוני "אל-אחבאר", המזוהה עם חיזבאללה, דיווח כי שלושה בני אדם נפצעו בתקיפת כטב"ם תקף באזור כפרא שבדרום המדינה. כמו כן, דווח על תקיפת כטב"ם בעיירה עייתא א-שעב. (ליאור בן ארי)
19:30 - האזעקה בעוטף: 3 רקטות התפוצצו בשטח פתוח. בהמשך לאזעקה בקיבוץ נחל עוז שבעוטף עזה, שלוש רקטות שנורו מעזה התפוצצו בשטח פתוח. אין נפגעים. (מתן צורי)
19:15 - הפעילות ליד ג'נין: כוחות צה"ל מכתרים בית מבוקש, 2 נעצרו. כוחות צה"ל מכתרים בית של מבוקש בכפר דאן באזור ג'נין, ומבצעים נוהל "סיר לחץ". עד כה נעצרו במבצע שני חשודים, וחוסלו שלושה מחבלים. (יואב זיתון, אלישע בן קימון)
18:40 - דיווח בלבנון על תקיפה בדרום המדינה. הערוץ הלבנוני "אל-מנאר", השייך לחיזבאללה, דיווח על תקיפה בכפר עיתרון שבדרום לבנון.(ליאור בן ארי)
18:30 - אזעקה המתריעה מפני ירי רקטות וטילים הופעלה בקיבוץ נחל עוז שבעוטף עזה.
18:20 - כוחות מיוחדים פועלים ליד ג'נין, מסוק קרב תקף מהאוויר; 3 מחבלים חוסלו. כוחות מיוחדים של צה"ל פועלים בכפר דאן שליד ג'נין. בכניסתם נפתחה עליהם אש והם הגיבו בירי טילי כתף, לצד תקיפה מהאוויר של מסוקי קרב. שלושה מחבלים חוסלו. (יואב זיתון)
18:10 - האזעקות בגליל - עקב שיגור מיירטים לעבר מטרה אווירית חשודה, אין נפגעים. האזעקות בגליל המערבי הופעלו בעקבות חשש לשברי יירוט, אחרי שיגור מיירטים לעבר מטרה אווירית חשודה שחצתה משטח לבנון. האירוע הסתיים ללא נפגעים. (יאיר קראוס)
18:00 - הממשלה הפלסטינית הציגה תוכנית בת 3 שלבים לשיקום הרצועה. הממשלה הפלסטינית הציגה את תוכניתה לסיוע לרצועת עזה והתאוששותה בוועידה בנושא הסיוע לעזה בירדן, בנוכחות מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן. התוכנית כוללת שלושה שלבים, כשהראשון מתמקד בהגנה, אספקת דיור לתושבים, ומענה בריאותי, חינוכי ותשתיתי. השלב השני, שייושם תוך שנה, עוסק ב"סיוע מקיף", כולל גם לפלסטינים בירושלים ובגדה המערבית. השלב השלישי מתמקד בסיוע למוסדות יצרניים ברצועה, אספקת שירותים החיוניים ליציאה מהמשבר, פינוי הריסות ושיקום תשתיות. (עינב חלבי)

7 צפייה בגלריה
הרס כבד בשכונת חמד בחאן יונס מלחמת חרבות ברזל 15.3.24
הרס כבד בשכונת חמד בחאן יונס מלחמת חרבות ברזל 15.3.24
הרס כבד בחאן יונס
(צילום: EPA)
17:00 - בלינקן: נעביר לעזה סיוע בסך 400 מיליון דולר. מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן הודיע בוועידה בנושא הסיוע לעזה בירדן כי ארה"ב תעביר לפלסטינים חבילה הומניטרית בשווי 400 מיליון דולר. לדבריו, "ישראל נקטה צעדים חשובים לפתיחת מעברים נוספים לרצועת עזה, במטרה להתגבר על המכשולים בהעברת הסיוע לרצועה - אך היא יכולה וחייבת לעשות יותר". בלינקן הוסיף כי ישראל חייבת לנקוט צעדים נוספים כדי להפחית את מניין הקורבנות האזרחיים בעזה.
16:40 - אזעקות המתריעות מפני ירי רקטות וטילים הופעלו פעם נוספת בגליל המערבי, ביישובים זרעית ושומרה.
16:20 - בלינקן נפגש עם ראש הממשלה הפלסטיני בירדן. מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן נפגש עם ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד מוסטפא בירדן, בתום ביקורו בישראל. השניים שוחחו על "הצורך להחלה מלאה ועקבית של הרפורמות שקודמו ברשות, למען השגת שאיפותיה בגדה המערבית וברצועת עזה". כך נמסר ממחלקת המדינה האמריקנית, שציינה כי בלינקן "אישר את תמיכת ארה"ב בהקמת מדינה פלסטינית, לצד ערבויות ביטחוניות לישראל".

7 צפייה בגלריה
אנתוני בלינקן שר החוץ האמריקאי ב קהיר
אנתוני בלינקן שר החוץ האמריקאי ב קהיר
אנתוני בלינקן
(צילום: רויטרס)
15:40 - גורם המעורה בפרטים: המתווכות טרם קיבלו תגובה רשמית מחמאס או מישראל. המתווכות טרם קיבלו תשובה רשמית מחמאס או מישראל בקשר להצעה להפסקת אש שאושרה במועצת הביטחון של האו"ם, כך אמר גורם המעורה בפרטי המשא ומתן לסוכנות הידיעות רויטרס. מוקדם יותר אמר בכיר בארגון הטרור, סאמי אבו-זהרי, כי חמאס מקבל מוכן לנהל משא ומתן על הפרטים.
15:10 - דיווח בלבנון: רוכב אופנוע נהרג מפגיעת כטב"ם ישראלי. העיתון הלבנוני "אל-אחבאר", המזוהה עם חיזבאללה, דיווח מפי תאגיד המים של דרום לבנון על מותו של סאלח אחמד מהדי. לפי הדיווח, רוכב האופנוע נהרג מפגיעת כטב"ם ישראלי "במהלך מילוי תפקידו להבטיח מים לעיירה א-נאקורה". (ליאור בן ארי)
13:25 - חיל האוויר חיסל פעיל חיזבאללה בדרום לבנון. חיל האוויר חיסל פעיל חיזבאללה בעיירה א-נאקורה שבדרום לבנון. הערוץ הלבנוני "אל-מנאר", השייך לחיזבאללה דיווח כי אדם נהרג בתקיפת כטב"ם. (יואב זיתון)
13:20 - האו"ם: מות האזרחים בעזה במבצע לחילוץ 4 החטופים - עלול להיחשב פשע מלחמה. דובר הנציב העליון למען זכויות אדם באו"ם, ג'רמי לורנס, אמר כי מותם של אזרחים בעזה במהלך פעולת צה"ל לחילוץ ארבעת החטופים במבצע בנוסייראת עלול להיחשב "פשע מלחמה". לורנס ציין כי "על פי הדיווחים, מאות פלסטינים, רבים מהם אזרחים, נהרגו ונפצעו. יתרה מכך, על ידי החזקת בני ערובה באזורים כה צפופים, הקבוצות החמושות שעושות זאת מעמידות את חייהם של אזרחים פלסטינים, כמו גם את בני הערובה עצמם, בסיכון נוסף. כל הפעולות הללו, של שני הצדדים, עשויות להיחשב פשעי מלחמה". (רויטרס)
13:15 - נועה ארגמני השתחררה מבית החולים. בית החולים איכילוב בתל אביב עדכן כי נועה ארגמני השתחררה מהמרכז הרפואי לאחר שעברה סדרת בדיקות. עוד נמסר מבית החולים כי אימה של נועה, ליאורה, עדיין מאושפזת בבית החולים, ועל כן החטופה שחולצה מהשבי וקרוביה יעבירו את חג השבועות בקרבת מקום. (אדיר ינקו)
7 צפייה בגלריה
נועה ארגמני לאחר ששוחררה משבי חמאס שיחה עם יצחק הרצוג 8.6.24
נועה ארגמני לאחר ששוחררה משבי חמאס שיחה עם יצחק הרצוג 8.6.24
נועה ארגמני לאחר ששוחררה משבי חמאס בשיחה עם הנשיא יצחק הרצוג
(צילום: דוברות בית הנשיא)
12:40 - צה"ל: הושמדה מעבדת נפץ לייצור מטענים בצפון השומרון, מחבל חוסל. דובר צה"ל עדכן כי בתום מבצע של 18 שעות, הושלם אתמול מבצע לסיכול טרור באזור מחנה הפליטים פארעה שבצפון השומרון. במהלך המבצע, הלוחמים איתרו והשמידו מעבדת נפץ לייצור מטענים שבה אותרו יותר מ-80 מטענים וחביות נפץ נוספות. כמו כן, הלוחמים ניהלו חילופי אש שבמהלכם חיסלו מחבל, וזוהו פגיעות במחבלים נוספים. יואב זיתון)
11:00 - כ-50 רקטות שוגרו למרכז רמת הגולן. צה"ל: "לא היו נפגעים". דובר צה"ל עדכן כי כ-50 רקטות חצו משטח לבנון למרכז רמת הגולן. כמה רקטות יורטו והיתר התפוצצו בשטח פתוח. אין נפגעים. (יואב זיתון)
7 צפייה בגלריה
שריפה אחרי נפילה ב רמת הגולן 17.5.24
שריפה אחרי נפילה ב רמת הגולן 17.5.24
שריפה אחרי נפילה ברמת הגולן
(צילום: )
10:30 - דיווח: "40 רקטות שוגרו מדרום לבנון במטח לגליל". תחנת הטלוויזיה הקטארית "אל-ג'זירה" דיווחה כי 40 רקטות שוגרו מדרום לבנון במטח לאצבע הגליל ולגליל העליון. (ליאור בן ארי)
10:05 - אזעקות בלתי פוסקות ברחבי הגליל העליון ובדרום הגולן. אזעקות בלתי פוסקות המתריעות על ירי רקטות וטילים הופעלו בשורת יישובים ברחבי הגליל העליון ובדרום הגולן, בהם כפר הנשיא, גדות, איילת השחר, רמות נפתלי, משמר הירדן, קצרין וקדמת צבי. (ynet)
9:45 - צה"ל: 35 מטרות הושמדו ברצועה ביממה, צלף חמאס סיכן כוח - וחוסל מהאוויר. דובר צה"ל עדכן כי במהלך היממה האחרונה כלי טיס ומטוסי קרב של חיל האוויר תקפו והשמידו כ-35 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה. בין המטרות שהותקפו: מבנים צבאיים, מחסני אמל"ח, אתרי שיגור, עמדות תצפית, חוליות מחבלים, ותשתיות צבאיות נוספות. כמו כן, כלי טיס של חיל האוויר בהכוונת חטיבת האש 215 חיסל צלף של חמאס שהיווה איום על הכוחות בשטח. (יואב זיתון)
8:40 - התקרית ברפיח: הכוח השליך מטענים, פיצוץ עז הוביל להקרסת הבניין על הלוחמים. הכוח שנפגע ברפיח עסק בסריקות של מבנים חשודים בשאבורה, ומפרטים ראשונים של התקרית עולה כי הלוחמים יצאו להתקפה משולבת על מרחב בנוי וצפוף שבו לפי החשד שהו מחבלים חמושים. בשלב מסוים, הכוח התקרב לבניין בן שלוש קומות והשליך מטעני נפח לתוכו, כדי ליזום, אם וכאשר, הפעלת זירות מטעני חבלה שחמאס השאיר. מסיבה שעדיין לא ידועה, השלכת המטענים גרמה ככל הנראה להפעלה של זירת מטענים גדולה באופן מסוכן וקטלני, שהוביל להקרסת הבניין על הלוחמים.
(יואב זיתון)
8:15 - הותר לפרסום: 4 לוחמי צה"ל נהרגו מפיצוץ מטען חבלה שגרם לקריסת מבנה ברפיח. דובר צה"ל התיר לפרסם כי רב-סרן טל פשבילסקי (24) מגדרה, סמל-ראשון איתן קרלסברון (20) ממודיעין מכבים-רעות, סמל אמלוג שלום (19) מקיבוץ חמדיה וסמל יאיר לוין (19) מגבעת הראל נהרגו אתמול מפיצוץ מטען חבלה שגרם לקריסת מבנה ברפיח. עוד נמסר כי באירוע זה נפצעו באורח קשה קצין בסיירת גבעתי וארבעה לוחמים בהכשרה בסיירת גבעתי. כמו כן, לוחם נוסף נפצע באורח בינוני. (יואב זיתון)
7 צפייה בגלריה
ארבעת הנופלים. מימין: סמל יאיר לוין, סמל אלמוג שלום, סמ"ר איתן קרלסברון, רס"ן טל פשיבלסקי (שאולוב)
ארבעת הנופלים. מימין: סמל יאיר לוין, סמל אלמוג שלום, סמ"ר איתן קרלסברון, רס"ן טל פשיבלסקי (שאולוב)
ארבעת הנופלים. מימין: סמל יאיר לוין, סמל אלמוג שלום, סמ"ר איתן קרלסברון, רס"ן טל פשיבלסקי (שאולוב)
7:30 - צה"ל: יורטה מטרה אווירית חשודה מעל חופי חיפה. דובר צה"ל עדכן כי לוחמי ההגנה האווירית יירטו בשעה האחרונה מטרה אווירית חשודה שזוהתה בשמי הים מול חופי חיפה. צוין כי לא הופעלו התרעות על חדירת כלי טיס עוין על פי מדיניות. אין נפגעים ולא נגרם נזק. (יואב זיתון)
6:05 - צה"ל מאשר: חיל האוויר תקף מתחם צבאי של חיזבאללה בעומק לבנון. דובר צה"ל אישר כי מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו במהלך הלילה מתחם צבאי של יחידה 4400, יחידת ההתעצמות הלוגיסטית של חיזבאללה, המשמשת גורם לשינוע אמצעי לחימה אל לבנון ובתוכה. התקיפה בוצעה בתגובת להפלת הכטב"ם אתמול בשטח לבנון. עוד נמסר כי במתחם הותקפו שני מוקדים באזור בעלבכ שבעומק לבנון, וכי בנוסף הותקפו מטרות טרור נוספות במרחב עיתרון שבדרום המדינה, בהן אתר צבאי ושני מבנים צבאיים של ארגון הטרור.
5:40 - צה"ל: חיל האוויר יירט מטרה אווירית חשודה שעשתה דרכה לישראל מכיוון מזרח. במהלך הלילה, מטוסי קרב של חיל האוויר יירטו בהצלחה מטרה אווירית חשודה שעשתה את דרכה לשטח ישראל מכיוון מזרח. כך נמסר מדובר צה"ל, שהוסיף כי המטרה הייתה במעקב על ידי כוחות הצבא, ולא חצתה לעבר שטח הארץ. לא הופעלו התרעות בהתאם למדיניות, אין נפגעים ולא נגרם נזק. (יואב זיתון)
3:20 - ביידן על אישור הצעתו במועצת הביטחון: הזדמנות לחמאס להוכיח שהוא רוצה הפסקת אש. נשיא ארה"ב ג'ו ביידן התייחס לאישור ההצעה האמריקנית שקוראת לישראל ולחמאס להסכים לעסקת חטופים והפסקת אש במועצת הביטחון של האו"ם, ופנה לארגון הטרור: "בחמאס אומרים שהם רוצים הפסקת אש. העסקה הזו היא ההזדמנות שלהם להוכיח שהם מתכוונים לזה". (ynet)
1:00 - 63 תמכו בהצבעת חוק הפטור, 57 נגד; ראש הסגל של נתניהו: "גלנט חוצפן, לפטר אותו". ההצבעה על המשך חקיקת חוק הפטור מגיוס לחרדים עברה ברוב של 63 ח"כים, מול 57 מתנגדים. צחי ברוורמן, ראש הסגל של רה"מ בנימין נתניהו, נשמעו אומר בצדי המליאה, אחרי ששר הביטחון יואב גלנט הצביע נגד: "חוצפן, צריך לפטר אותו". (מורן אזולאי, שילֹה פריד)
מוקדם יותר הלילה אישרה מועצת הביטחון את הצעת ארה"ב להפסקת אש ושחרור חטופים. ההצעה האמריקנית שקוראת לישראל ולחמאס להסכים לעסקה שעומדת כעת על הפרק עברה במועצת הביטחון של האו"ם. 14 מדינות תמכו, אף אחת לא התנגדה ורוסיה נמנעה ולא הטילה וטו. שגרירת ארה"ב לינדה תומאס גרינפילד, אמרה כי "אנחנו קוראים לישראל לעשות הכול כדי להגן על אזרחים, אך בואו לא נשכח שמנהיגי חמאס מסכנים אזרחים בכך שהם מתחבאים במנהרות ובמתקנים ליד אזרחים. לא ראיתי דבר כל כך אכזרי ופחדני". היא הוסיפה: "ארה"ב וכל המדינות כאן רוצות לראות הפסקת אש מיידית ושחרור חטופים".
7 צפייה בגלריה
כינוס מועצת הביטחון של האו"ם
כינוס מועצת הביטחון של האו"ם
כינוס מועצת הביטחון של האו"ם
(צילום: ANGELA WEISS / AFP)