סגור

שני לוחמים נפצעו קשה במבצע לחילוץ חטופים

דובר צה"ל: "חוסלו מחבלים, לא חילצנו חטופים בפעילות"; מטחים למרכז, אזעקות גם בצפון, ולראשונה במלחמה - במעלות; צה"ל תקף מטרות חיזבאללה; שני לוחמי שריון נהרגו בשג'אעיה: רס"ר (מיל') נפתלי יונה גורדון, בן 32 מירושלים, ורס"ל (מיל') עומרי רוט, בן 25 מקצרין; אלפים השתתפו בהלוויתו של גל, בנו של השר גדי איזנקוט

22:45 - דיווח: ממשל ביידן ביקש מהקונגרס לאשר מכירת 45 אלף פגזים לישראל. ממשל ביידן ביקש מהקונגרס האמריקני לאשר את מכירתם של 45 אלף פגזים המיועדים לטנקי המרכבה של ישראל, לשימוש במלחמה נגד חמאס ברצועת עזה. כך דווח בסוכנות הידיעות רויטרס.
20:17 - דובר צה"ל: שני לוחמים נפצעו קשה במבצע לחילוץ חטופים ברצועה. תא"ל דניאל הגרי מסר הערב (שישי) כי שני לוחמים נפצעו באורח קשה הלילה במהלך פעילות ברצועת עזה לחילוץ חטופים מידי חמאס. "הכוחות פשטו וחיסלו מחבלים שלקחו חלק בחטיפה ובהחזקת החטופים. לא חילצנו חטופים בפעילות זו, אנחנו נמשיך לפעול במגוון דרכים, מבצעיות ומודיעיניות", אמר תא"ל הגרי שציין כי הודעה נמסרה למשפחות הלוחמים שנפצעו בפעולה".
דובר צה"ל הוסיף כי "יחד עם שב"כ נפעל בכל דרך להשבת כל החטופים הביתה וגם להשגת מידע. נציגי צה"ל בקשר כל העת עם משפחות החטופים ומעדכנים אותם. נציגי צה"ל עומדים בקשר עם משפחות החטופים באופן שוטף ומעדכנים אותן בכל מידע מאומת אודות יקיריהן".
בהקשר להודעה שמסר חמאס בנושא, אמר תא"ל הגרי כי ארגון הטרור "מנסה וינסה לייצר טרור פסיכולוגי. יש להימנע מהפצת שמועות ועובדות שאינן מאומתות".
19:31 - גלנט: "רואים סימני שבירה שמתחילים להופיע בעזה". שר הביטחון יואב גלנט, סיים לפני זמן קצר ביקור בגבול רצועת עזה, שם פגש לוחמות ולוחמים מגדוד קרקל ומהשריון. גלנט הדליק עם הלוחמות והלוחמים נר שני של חנוכה, והביע את הערכתו על פעולתן הנחושה. "אי אפשר להתעלם מהנוכחות הנשית החזקה, הבולטת והמוצלחת. נשים לא נלחמו באמת בצה"ל משנת 48', זו פעם ראשונה שזה קורה אחרי 75 שנים כלחימה מסיבי, והתוצאות מרשימות מאוד", אמר. "אני רואה את הסממנים שמעידים על השבירה שמתחילה בתוך עזה, ולכם ולכן יש חלק מרכזי בעניין הזה. ואני רוצה שתדעו שעם ישראל כולו מאחוריכן".
10 צפייה בגלריה
שר הביטחון יואב גלנט 8.12.23 בגבול רצועת עזה מלחמה בעזה
שר הביטחון יואב גלנט 8.12.23 בגבול רצועת עזה מלחמה בעזה
גלנט בגבול הרצועה, היום
(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
19:27 - צה"ל: תקפנו מהאוויר מטרות חיזבאללה בלבנון. דובר צה"ל עדכן כי כלי טיס תקפו במהלך היום מספר מטרות טרור של חיזבאללה, ביניהן תשתיות טרור. על האזעקות האחרונות בצפון נמסר: "בשעה האחרונה זוהו מספר שיגורים משטח לבנון לעבר שטח ישראל. צה"ל תקף בארטילריה את מקורות הירי".
18:16 - אזעקה במעלות. אזעקות נשמעו בצפון. בין היתר נשמעו התרעות במעלה יוסף ובמעלות תרשיחא, שם לא נשמעה התרעה של ירי רקטי מתחילת המלחמה.
18:10 - צה"ל: ירי בוצע מלבנון לעבר מרחב מתת, כוחות תוקפים בתגובה באמצעות ארטילריה. לפני זמן קצר בוצע ירי משטח לבנון לעבר מוצב צה"ל במרחב מתת. כוחות צה"ל תקפו בארטילריה את מרחב הירי. כך נמסר מדובר צה"ל.
17:58 - אזעקות במרכז ובשפלה. אזעקות הופעלו בשורה של יישובים בגוש דן ובשפלה, ובהם רחובות, נס ציונה, באר יעקב, ראשון לציון, אור יהודה, סביון, גבעת שמואל, פתח תקווה, קריית אונו, רמת גן, בני ברק, גבעתיים ותל אביב-יפו.
16:30 - חילופי אש בגבול לבנון: חיזבאללה טען שירה רקטת בורקאן, צה"ל תוקף בתגובה. חילופי האש בגבול לבנון נמשכים, וחיזבאללה טען שירה רקטת בורקאן לעבר אחד ממוצבי צה"ל בגבול. הכוחות תוקפים בתגובה.
16:11 - צה"ל: "זוהו שיגורים לעבר מוצבים בגבול לבנון, תוקפים את מקורות הירי ומטרות נוספות". צה"ל הודיע, בהמשך להתרעות שהופעלו בצפון, כי "לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה מטרה אווירית חשודה שחצתה מלבנון לשטח מדינת ישראל". ההתרעה על ירי רקטות וטילים, צוין, הופעלה בעקבות שברי יירוט. לפי צה"ל זוהו גם לפני זמן קצר מספר שיגורים משטח לבנון לעבר מספר מוצבי צה"ל באזור הגבול. "צה"ל תוקף בארטילריה את מקור הירי ומטרות נוספות בשטח לבנון", נמסר.
15:45 - עוד עשרות מחבלים חוסלו בחאן יונס: "הם קופצים לנו מתוך פירים במטעים". צה"ל עדכן כי כוחות אוגדה 98 ממשיכים להילחם באזור חאן יונס, הנחשב למעוז העיקרי של חמאס. לוחמי האוגדה, כך נמסר, "חיסלו עשרות מחבלים בקרבות, פעלו לאיתור והשמדת פירים - והכווינו תקיפות מדויקות מהקרקע ומהאוויר".
לפי צה"ל צוות הקרב של חטיבה 7 פתח במתקפה על מנת לפרוץ את קווי ההגנה של חמאס, במהלכה הותקפו עשרות עמדות נ"ט ותצפיות אויב. הלוחמים פשטו על המוצב הגדודי של גדוד "דיר אל בלאח" של חמאס ואיתרו אמצעי לחימה ומודיעין.
15:30 - התרעות צבע אדום הופעלו בנירים ובעין השלושה שבעוטף עזה
15:25 - הותרו לפרסום שמותיהם של שני לוחמי שריון שנפלו בקרבות בשג'אעיה. צה"ל התיר לפרסום כי שני לוחמי שריון נפלו בקרבות ברצועת עזה: רס"ר (מיל') נפתלי יונה גורדון, בן 32 מירושלים, לוחם שריון בגדוד 53, עוצבת "ברק", ורס"ל (מיל') עומרי רוט, בן 25 מקצרין, מפקד טנק בגדוד 53. בנוסף, צה"ל הודיע כי לוחם שלישי מגדוד 53 נפצע באורח קשה בקרב בצפון הרצועה. הוא פונה לבית חולים ומשפחתו עודכנה.
15:15 - צה"ל לתושבים ברחבי הרצועה: "התפנו למקום בטוח, ראו הוזהרתם". צה"ל פיזר כרוזים ברחבי רצועת עזה הקוראים לתושבים להתפנות לאזורים בטוחים. בכרוזים נכתב: "לתושבים שלא התפנו למקלטים המוכרים ונמצאים כרגע בג'באליה, שג'אעיה, העיר העתיקה וזימון - למען ביטחונכם, צה"ל מבקש מכם להתפנות דרך כביש אל-ווזיר ואל-ווחדה ולפנות למקלטים המוכרים מערבית לעיר עזה בשכונת רימאל. אין לצאת משם. ראו הוזהרתם".

10 צפייה בגלריה
הרס ב חאן יונס מלחמה בעזה 8.12.2023
הרס ב חאן יונס מלחמה בעזה 8.12.2023
הרס בחאן יונס
(צילום: גטי אימג'ס)
15:05 - פיקוד העורף על החשש לחדירת כלי טיס בצפון: "האירוע הסתיים". לא נמסר אם היה יירוט כלשהו.
14:55 - רסיסים נפלו ברחוב בבלי במרכז תל אביב, אחרי שנשמעו אזעקות באזור גוש דן
10 צפייה בגלריה
נפילת רסיס רקטה ב תל אביב
נפילת רסיס רקטה ב תל אביב
רסיס רקטה בתל אביב
(צילום: רן רימון)

10 צפייה בגלריה
יירוטים יירוט רקטות כיפת ברזל בתל אביב מלחמה בעזה 8.12.23
יירוטים יירוט רקטות כיפת ברזל בתל אביב מלחמה בעזה 8.12.23
יירוטים בשמי ת"א
14:50 - התרעות צבע אדום הופעלו בחולית ובסופה שבעוטף עזה
14:40 - יירוטים בשמי תל אביב, התרעות על חדירת כלי טיס באזור מטולה וקריית שמונה. אזעקות הופעלו בתל אביב, גבעתיים ורמת גן, ובהמשך להן נרשמו יירוטים, ומד"א מבצע סריקות לאחר קבלת דיווחים על נפילות. במקביל, התרעה מחשש חדירת כלי טיס עוין הופעלה בשורת יישובים באצבע הגליל, בהם מטולה וקריית שמונה.
14:20 - דיווח סורי: "כטב"ם ישראלי הפציץ מכונית בקוניטרה, 4 נהרגו". בסוריה מדווחים כי כטב"ם ישראלי הפציץ מכונית בעיר אל-בעת' שבמחוז קוניטרה. לפי הדיווח של תחנת הרדיו הסורית "שאם אף אם", ארבעה בני אדם נהרגו בתקיפה הזו.
13:15 - חיזבאללה טוען שירה לאזור משגב עם, צה"ל: "חמישית מהשיגורים שלו נופלים בשטח לבנון". חיזבאללה טוען כי ביצע לפני כשעה ירי לעבר אזור משגב עם. לא הופעלה אזעקה, ומדובר בהודעה הראשונה היום שבה ארגון הטרור הלבנוני לוקח על עצמו אחריות למתקפה כלשהי בגבול. במקביל, דובר צה"ל בערבית, אביחי אדרעי, חשף כי חמישית משיגורי הטילים של חיזבאללה מאז תחילת הלחימה נפלו בשטח לבנון. "חיזבאללה ממשיך להפר את החלטה 1701 באמצעות ירי טילים ונ"ט מדרום לבנון לעבר שטח מדינת ישראל. העובדה שחמישית מהשיגורים לעבר שטח ישראל נפלו בשטח לבנון מהווה סכנה לתושבי לבנון והפרה בוטה של ההחלטה הבינלאומית", מסר אדרעי.
הוא צירף בציוץ ברשת X תמונות המציגות את השיגורים הכושלים מדרום לבנון, במסגרת מטח שנורה שלשום לעבר שטח ישראל:13:10 - עוד ניסיון חטיפה חות'י בים האדום? "ספינה קיבלה הוראה לשנות מסלול". הסוכנות הבריטית למעקב אחר פעולות סחר ימי (UKMTO) הודיעה כי קיבלה דיווחים על כך שספינה ששטה בדרום הים האדום קיבלה הוראה לשנות את מסלולה, מצד "ישות שהכריזה על עצמה כשלטון התימני". בהודעה לא צוין במפורש אם מדובר במורדים החות'ים, אבל אלו שולטים בחלקים נרחבים בתימן - וכבר חטפו ספינה אחת שלטענתם קשורה לישראל. המרכז הבריטי קרא לספינות ששטות באזור לשמור על זהירות מרבית ולדווח על כל פעילות חשודה.

10 צפייה בגלריה
הקברניט חות'ים טיל נגד ספינות מלחמת עזה
הקברניט חות'ים טיל נגד ספינות מלחמת עזה
השתלטות חות'ית על אונייה
(צילום: תיעוד חות'י)


12:50 - הדי פיצוצים בגוש דן ובשרון - שתי רקטות ששוגרו מרצועת עזה נפלו בים
12:45 - דיווחים בלבנון על תקיפות ישראליות בדרום המדינה. כך לפי רשת "אל-מנאר" הלבנונית, השייכת לחיזבאללה.
12:30 - אזעקה נשמעה כעת שדרות, באיבים ובניר עם שבעוטף עזה. ממד"א נמסר בהמשך כי לא התקבלו קריאות על נפילות או נפגעים. גם לפני כשעה וחצי נשמעה אזעקה בשדרות, ובמטח הזה שוגרו ארבע רקטות לעבר העיר: שתיים מהן יורטו, והשתיים האחרות נפלו מחוץ לעיר.
12:05 - הרוג נוסף לחיזבאללה, שסופר כבר 94 מחבלים שחוסלו מתחילת המלחמה. חיזבאללה דיווח על הרוג נוסף משורות ארגון הטרור הלבנוני. בהודעת חיזבאללה תואר המחבל שנהרג, אחמד חוסיין עלי אחמד, כ"שהיד בדרך לירושלים" - ניסוח שבו משתמש הארגון כדי לתאר מחבלים שנהרגו בקרבות עם ישראל בגבול לבנון. מתחילת המלחמה סופר חיזבאללה 94 הרוגים.
11:50 - גדי איזנקוט ספד לבנו: "מבטיח לך, ההקרבה שלך ושל חבריך לא תהיה לשווא". השר גדי איזנקוט ספד לבנו גל ז"ל בהלווייתו בבית העלמין בהרצליה וסיפר: "מצוינות הייתה אצלך דרך חיים, בלימודים, בטריאתלון בצופים ושוב בלימודים. קראנו לך גל מאיר על שם אבי, הרבה שנים כשהיו שואלים אותך איך קוראים לך היית עונה גל מאיר - כדי לתת את ההבנה שאתה אדם בפני עצמך".

10 צפייה בגלריה
גדי איזנקוט ב הלווית בנו גל
גדי איזנקוט ב הלווית בנו גל
גדי איזנקוט בהלווית בנו גל
(צילום: יאיר שגיא)

האב הוסיף: "היית מאוד גאה במשפחה, אבל רצית תמיד לעמוד בזכות עצמך. עשית גיבוש שרק שבועות לאחר מכן בתוך הטירונות הבינו את השם המלא שלך. ב-7 באוקטובר התעורננו כולנו לאירוע מטלטל. מיד התחלת לארגן ציוד והיה ברור לך לאן זה הולך. לעת ערב הקפצתי אותך, ומאז שירתת במילואים עד לנפילתך עם חברך מהמסלול איל ברקוביץ ז"ל. לפני שבוע הגעת במסגרת ההפוגה ושמחת לראות ושלמוע שהפעילות ההתקפית שבה השתתפת תרמה לשחרור החטופים בעיקר דיברת על הילדים הקטנים".
איזנקוט הבטיח לבנו: "נמשיך במערכה ובמאמץ לחזק את המדינה שכה אהבת - ובעיקר שתהיה חזקה, מפותחת וצודקת כמו שתמיד נהגת לבקר על דברים שלא מצאו חן בעייניך. גלוש, אהוב ליבנו, אני מבטיח לך שנמשיך להיות משפחה מלוכדת כדי שההקרבה שלך ושל חבריך לא תהיה לשווא. אני מצדיע לך בן אהוב. אוהבים אותך לעד, אבא אמא וכל המשפחה. אני מתחייב בפניך שנעשה הכל כדי להיות ראויים למען מי שהקריב, למען חבריך לנשק ולמען העם הישראלי כולו שמחבק אותנו בשעה קשה זו".
11:20 - אלפים רבים בהלוויית גל איזנקוט. מפקד ביחידה ספד: "גדי, הוא הצליח בזכות עצמו - והיה גאה בך". אלפים רבים התכנסו בבית העלמין בהרצליה, ומחוצה לו, שם החלו ההספדים בהלווייתו של גל איזנקוט ז"ל, שנהרג אתמול ברצועת עזה. נציג גדוד 669 שבו שירת גל במילואים, ספד לו ואמר: "נתגעגע למסירות, לשליחות, לטוב ליבך הישר וההגון שנדם עלינו". הוא פנה לאביו של גל, השר גדי איזנקוט, ואמר: "גדי, גל הצליח בזכות עצמו אבל אמר שהוא מאוד גאה בך".

10 צפייה בגלריה
הלוויית גל איזנקוט
הלוויית גל איזנקוט
הלוויית גל איזנקוט
(צילום: יאיר שגיא)


11:00 - האזעקה בשדרות: 4 רקטות נורו במטח האחרון, 2 יורטו ו-2 נפלו מחוץ לעיר. לפי שעה לא ידוע על נפגעים או על נזק לרכוש.
10:25 - התרעות צבע אדום הופעלו בשדרות, איבים וניר עם שבעוטף עזה
09:55 - הפלסטינים: 6 נהרגו בפשיטה של צה"ל על מחנה פליטים באזור שכם. סוכנות הידיעות "וואפא" דיווחה כי שישה פלסטינים נהרגו בפשיטה של צה"ל במחנה הפליטים אל-פארעה, דרומית לטובאס. משרד הבריאות ברצועת עזה טען כי "פלסטינים נוספים נפצעו במהלך כניסת הכוחות למחנה. עדי ראייה דיווחו כי חיילים ניסו למנוע מאמבולנסים של הסהר האדום להגיע אל הפצועים". לפי הפלסטינים, שמות המחבלים שחוסלו בפעילות הם עאמר באסם סובח, מאהר ג'וואברה, עימאד ג'וואברה, ת'איר עבדאללה שאהין, קאסם אבו ח'ייזראן ובראא אלאמיר.
09:20 - צה"ל: הופצצו 450 מטרות מאתמול, בחאן יונס חוסלו עשרות מחבלים. דובר צה"ל עדכן כי ביממה האחרונה הותקפו ברצועת עזה יותר מ-450 מטרות מהאוויר, מהים ומהיבשה. "לוחמי צה"ל הפועלים בשטח הרצועה ממשיכים בקרבות עם מחבלים ובהשמדת פירים תת קרקעיים, אמצעי לחימה ותשתיות טרור נוספות. כחלק מהפעילות של חטיבה 7 בחאן יונס, הכוח הכווין כמה כלי טיס של חיל האוויר שחיסלו מחבלי חמאס רבים. גל התקיפות ארך כשעתיים והיה רציף וממוקד", נמסר.בנוסף, ביממה האחרונה כוחות רבים של חיל הים תקפו באמצעות פגזים וחימוש מדויק תשתיות טרור ששימשו את הכוחות הימיים של חמאס במרכז ובדרום הרצועה, כדי לפגוע בצורה נרחבת ביכולותיהם הימיות והמודיעניות. צה"ל תקף אתרים צבאיים ומוצבים שבהם פעלו מחבלי חמאס, עמדות תצפית ומחסנים שבהם אוחסנו אמצעי לחימה.
08:35 - תקיפת חוליית מחבלים בצפון. דובר צה"ל מסר כי "במהלך הלילה, כלי טיס מאויש מרחוק תקף חוליית מחבלים חמושה שזוהתה על ידי כוחות צה״ל במרחב הר דב. כמו כן, בתגובה לשיגורים לעבר רמת הגולן אתמול צה"ל תקף מספר מטרות בשטח סוריה".


08:30 - הפלסטינים: הרוגים בתקיפה ישראלית בשג'אעיה. סוכנות הידיעות "וואפא" דיווחה כי משעות הבוקר המוקדמות נהרגו כמה פלסטינים בתקיפה ישראלית בשכונת שג'אעיה, מזרחית לעיר עזה. לפי הדיווח, עשרות פלסטינים נפצעו. "ההפצצות הישראליות על כמה אזורים ברצועה נמשכו, בעיקר באזורים המזרחיים של העיר חאן יונס ובחופי העיר רפיח. תקיפות אוויריות אירעו באזורי מרכז הרצועה", דווח. משרד הבריאות בעזה, הנשלט על ידי חמאס, עדכן כי מספר ההרוגים בתקיפות צה"ל ברצועה מפרוץ המלחמה עלה ליותר מ-16,456 בני אדם. לפי המשרד, כ-42,250 בני אדם נוספים נפצעו בתקיפות.
08:00 - תקרית חריגה ברצועה בימים האחרונים: מסוק תקף בטעות מבנה שבו שהו לוחמים, אחד מהם נהרג. תקרית חריגה התרחשה בימים האחרונים ברצועת עזה, במהלכה מסוק קרב של חיל האוויר תקף בטעות בית שבו שהו לוחמים - והוביל למותו של אחד מהם. לבקשת משפחת החלל, שכבר הובא למנוחות, פרטיו לא מתפרסמים.

10 צפייה בגלריה
מסוק קרב תוקף ב עזה מלחמת עזה 4.12.23
מסוק קרב תוקף ב עזה מלחמת עזה 4.12.23
מסוק קרב תוקף בעזה
(צילום: REUTERS/Athit Perawongmetha)

התקרית התרחשה כשכוחות קרקעיים ביקשו מטייסי מסוק אפאצ'י סיוע אווירי נגד מחבלים שזוהו בקרבתם. הטייסים נענו לבקשה, אך ככל הנראה בשל הפעלת אש שגויה מהקרקע תקפו את המבנה שבו היו החיילים. בחיל האוויר קיימו תחקיר מיידי בנוגע לתקרית. ככל הידוע, מאז פרוץ המלחמה היו תקריות דו-צדדיות דומות נוספות, אך אלו הסתיימו ללא הרוגים.
07:35 - 22 לוחמי צה"ל נהרגו מחידוש התמרון הקרקעי. לפי דובר צה"ל, ארבעה לוחמים נהרגו אתמול ברצועת עזה - רס"ר במיל' איר מאיר ברקוביץ', רס"ם במיל' קובי דבש, רס"ם במיל' יונתן דוד דיטש ורס"ר במיל' גל מאיר איזנקוט. מאז חידוש התמרון הקרקעי בשבוע שעבר נהרגו 22 לוחמים. במלחמה כולה, מאז 7 באוקטובר, נהרגו 418 חיילי צה"ל.

10 צפייה בגלריה
חייל צה"ל בגבול רצועת עזה מלחמה בעזה 8.12.2023
חייל צה"ל בגבול רצועת עזה מלחמה בעזה 8.12.2023
חייל צה"ל בגבול רצועת עזה
(צילום: גטי אימג'ס)

07:30 - מועצת הביטחון של האו"ם תצביע על הצעת החלטה להפסקת אש הומניטרית באופן מיידי. מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס היום בשעה 10:00 (17:00 שעון ישראל) לדיון דחוף על המלחמה בעזה ולהצבעה על הצעת החלטה הקוראת להפסקת אש הומניטרית באופן מיידי. ההצבעה צפויה להתקיים מיד בסוף הדיון סביב השעה 19:00 שעון ישראל. הדיון מתכנס בהמשך לצעד החריג של מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש, שהפעיל השבוע, לראשונה בכהונתו, את סעיף 99 לאמנת האו"ם ביחס למלחמה בעזה - סעיף שאפשר להפעיל במצב שבו נשקפת סכנה לשלום והביטחון העולמיים.

10 צפייה בגלריה
מלחמת עזה מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש ב דיון ב מועצת הביטחון 24.10.23
מלחמת עזה מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש ב דיון ב מועצת הביטחון 24.10.23
מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש
(צילום: EPA/EDUARDO MUNOZ)

המדינות החברות במועצת הביטחון צפויות להצביע על "הבעת דאגה בנוגע למצב ההומניטרי בעזה וביחס לסבל של הפלסטינים, וקריאה להפסקת אש הומניטרית בעזה באופן מיידי - תוך התעלמות ממצב החטופים המוחזקים בידי חמאס, ללא כל קריאה לשחרורם וללא גינוי ארגון הטרור".
07:00 - הותר לפרסום: רס"ם (במיל') קובי דבש ורס"ר (במיל') איל מאיר ברקוביץ נפלו בקרבות ברצועה. דובר צה"ל התיר לפרסום את שמותיהם של שני חללים שנפלו בקרבות ברצועת עזה. אלה שמות החללים: רס"ם (במיל') קובי דבש, בן 41 מטבריה, לוחם בגדוד ההנדסה 271, חטיבת המחץ (14), נפל אתמול בקרב בדרום רצועת עזה. רס"ר (במיל') איל מאיר ברקוביץ, בן 28 מירושלים, לוחם בגדוד 699, עוצבת 'חצי האש' (551), נפל אתמול בקרב בצפון רצועת עזה. בנוסף, קצין מיחידת עוקץ נפצע באורח קשה בקרב בצפון רצועת עזה ופונה לקבלת טיפול בבית חולים.
הלילה: מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן אמר כי ישנו פער בין כוונתה של ישראל להגן על אזרחים והתוצאות בשטח. לדבריו, ישראל צריכה לוודא שההפוגות הקצרות בלחימה חלות לא רק על שכונה אחת, אלא על אזור רחב יותר. "אנחנו מכירים בכך שקיים קושי יוצא דופן בכל הנוגע להגנה על אזרחים, אבל לישראל יש חובה לעשות זאת. אנחנו מדברים על הסוגייה הזו עם הישראלים על בסיס קבוע, כולל גם היום", אמר.


מטוסי ומסוקי קרב תקפו שורת מטרות טרור של חיזבאללה בשטח לבנון. בין המטרות שהותקפו, עמדה ממנה בוצעו שיגורים לשטח ישראל, אתרים צבאיים שבהם פעלו מחבלי ארגון הטרור ועמדת תצפית. כך מסר דובר צה"ל, שהוסיף כי "מוקדם יותר היום שני לוחמי צה"ל נפצעו באורח קל מפגיעת טיל נ"ט סמוך לאזור שתולה. הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי ומשפחותיהם עודכנו".