$
רכב

בלעדי לכלכליסט

עמדות טעינה של טסלה יוקמו בקניוני עזריאלי ומליסרון

החוזים שחתמה החברה מול רשתות הקניונים כוללים יעדי התקנה לעמדות במהלך החודשים הקרובים, במטרה להיערך לכניסה לישראל בתחילת השנה הבאה. העמדות יוקמו בקניון עזריאלי תל אביב ובקניון עזריאלי חיפה, ולפי הערכות - בקניון עופר מלכת שבא באילת, בקניון עופר רמת אביב ובקניון נוסף של הרשת בצפון הארץ

תומר הדר ואודי עציון 18:0803.08.20
לאחר חצי שנה של קיפאון, טסלה ממשיכה להיערך לקראת חדירה לשוק הרכב הישראלי. כך, לכלכליסט נודע כי בחודש שעבר נסגרו סופית חוזים בין טסלה ארה"ב ובין רשת קניוני עזריאלי להקמה של עמדות הטעינה של טסלה - ה"סופרצ'ארג'ר". העמדות יוקמו בקניון עזריאלי תל אביב ובקניון עזריאלי חיפה. לצד החוזים מול רשת קניוני עזריאלי חתמה טסלה גם על חוזה דומה עם רשת קניוני עופר. לפי הערכות, עמדות טעינה של טסלה יוקמו בקניון עופר מלכת שבא באילת, בקניון עופר רמת אביב ובקניון נוסף של הרשת בצפון הארץ. בשני המקרים כוללים החוזים מול רשתות הקניונים יעדי התקנה לעמדות במהלך החודשים הקרובים, במטרה להיערך לכניסה לישראל בתחילת השנה הבאה.

 

 

עמדת הטענה של טסלה עמדת הטענה של טסלה צילום: שאטרסטוק

 

טסלה החלה במגעים לחדירה לשוק הרכב הישראלי בתחילת השנה הנוכחית. במסגרת זו יובאו ארצה מספר מכוניות אב-טיפוס שעברו תהליכי תקינה (כלומר בדיקת התאמה לדרישות שוק הרכב הישראלי) עצמאית והוגדרו על ידי משרד התחבורה כמכוניות שהגיעו ארצה ביבוא זעיר, כלומר לא על ידי יבואן רכב גדול. הסיבה העיקרית להגדרה זו היתה העובדה שטסלה טרם הקימה מרכז שירות בישראל, מה שמונע ממנה להיחשב ליבואן רכב מסחרי גדול.

 

כפי שנחשף בכלכליסט, טסלה מינתה מנהל שירות בישראל לקראת פתיחת מרכז שירות גדול, ואולם לאחר מינויו פרץ משבר הקורונה, מה שגרם להאטה בפעולות החדירה של טסלה לישראל - אשר כללה פניה ללקוחות שהוגדרו כמובילי דעת קהל וביצוע נסיעות מבחן. בנתיים, דווקא במהלך הקורונה זינקה מנית טסלה ואצל יצרני הרכב הגדולים נוצר מחסור משמעותי ביכולת יצור של דגמים חשמליים, מה שהופך את החדירה לישראל בשנה הבאה ליעד בר ישום.

 

עמדות הטעינה של טסלה, ה"סופרצ'ארג'ר", מוגדרות על ידי החברה כעמדות הטעינה המהירות ביותר בעולם לרכב חשמלי. לפי טסלה, בעולם מותקנות כיום 17,467 עמדות סופרצ'ארג'ר במיקומים שונים – החל בלוס אנג'לס וכלה באיזמיר, אתונה ועמאן. מצב עמדות הטעינה נשלט באמצעות אפליקציה סלולרית. מעבר לכך, חלק ממרכזי הקניות בעולם בהם מותקנות עמדות הטעינה של טסלה מחזיקים בשטחם גם TESLA STORE - כלומר סוכנויות למכירה של רכב ואביזרים שונים.

 

בשונה מיצרני הרכב הגדולים, אשר מחזיקים בסוכנויות רכב גדולות ונפרדות מכל עסקי הקמעונאות האחרים, טסלה מחזיקה בסוכנויות בתוך קניונים כחלק מאסטרטגיית המכירה של החברה הרואה בסוכנות מקום שמיועד לייצר חוויית לקוח, ולא רק סגירה של עסקה. אתמול נחשף בכלכליסט כי משרד האנרגיה פרסם מדריך היערכות לערים הגדולות לשדרוג מערך טעינת המכוניות, שממנו עולה כי כל עיר תידרש להקים מאות תחנות טעינה כבר בחמש השנים הקרובות. עמדות הטעינה של טסלה, לעומת זאת, אינן קשורות לתוכנית זו ומיועדות אך ורק לטעינת המכוניות של טסלה.

 

יצוין כי בניגוד לנעשה בתחום התשתיות, טסלה עדיין לא החלה בגיוס אנשי המכירות והשירות הדרושים לניהול מערך ייבוא רכב. הקמת מוסך היא התנאי שהעמיד משרד התחבורה לאנשי החברה כדי לקבל אישור של ייבוא סדיר למכוניותיה.

 

רשת קניוני עזריאלי ורשת קניוני עופר בחרו שלא להגיב לדברים.

x