$
בארץ

"לא סעודה אחרונה": מסעדנים נגד סגירת עסקיהם החל משלישי

קבוצה של מסעדנים קוראת להמשיך ולהפעיל את המסעדות למרות הנחיית הממשלה לקיים רק טייק אווי ומשלוחים ממחרתיים. כמו כן הם מארגנים הפגנה מול בית רה"מ בסיסמה "זו לא הסעודה האחרונה", וגם יחלקו אוכל מהמסעדות שלהם לנזקקים

רעות ברנע 18:0519.07.20

מחאה נוספת של מסעדנים מתעוררת בשל ההנחיה שמסעדות יפעלו כרגיל עד מחר (ב') בלילה וממחרתיים רק במתכונת של טייק אווי ומשלוחים. היום נשמעו קריאות למסעדנים להמשיך ולפעול גם מיום שלישי ואילך, וזאת בהובלת "קפה התחתית בתל אביב", אליו הצטרפו המסעדות בר 51, האחים, דוק, סנטה קתרינה, מלגו ומלבר וסוסו אנד סאנס.

 

 

 

ביום שישי האחרון שינתה הממשלה את החלטתה לסגור עוד באותו יום את המסעדות, בעקבות מרד של עשרות בתי עסק ברחבי הארץ שהודיעו כי יישארו פתוחות במהלך סוף השבוע. את הסגירה המתוכננת, לפיה יוכלו המסעדות לעבוד רק במתכונת של טייק אווי ומשלוחים, דחתה הממשלה ליום שלישי הקרוב משעות הבוקר, כדי שיוכלו לנצל עד תומם את כל הסחורה וחומרי הגלם שכבר רכשו.  

 

 

מסעדה ריקה מסעדה ריקה ציטלום: יאיר שגיא

 

גם ההחלטה על דחיית הסגירה גרמה לבלבול ומצוקה בקרב המסעדנים – כיוון שאלה שכן תכננו להיענות להוראות ולסגור ביום שישי אחר הצהריים ניסו בשעות הבוקר של אותו היום להיפטר מכמה שיותר סחורה וחומרי גלם שתוכננו לסוף השבוע, ונותרו ללא כזו לייצר ממנה מנות במהלך סוף השבוע.

 

הפגנה בבלפור: "זו לא הסעודה האחרונה" 

 

החלוצים שמתכוונים להמשיך לפעול כרגיל גם מיום שלישי, הם אנשי קפה "התחתית" התל אביבי שהודיעו כי יישאר פתוח, וכאמור הצטרפו אליהם עוד מסעדות ועסקי מזון.

 

בנוסף, מתכוונים המסעדנים ואנשי עסקי המזון לעלות להפגין ברחוב בלפור בירושלים מול ביתו של ראש הממשלה ביום שלישי הקרוב (21.7) בשעות הערב. בהפגנה, אותה הם מכנים "זו לא הסעודה האחרונה" מתכננים המסעדנים, מלבד המחאה עצמה, גם להביא איתם אוכל מהמסעדות שלהם אותו הם עתידים לחלק לנזקקים. כעת, הם קוראים גם לכל הפוליטיקאים לעלות איתם לירושלים מחרתיים ולחלק יחד איתם מזון לרעבים. 

x