$
בארץ

פרסום ראשון

נהגי האוטובוסים דורשים מביה"ד לעבודה: ביטול השימוש במזומן ואכיפת עטיית מסכות

העותרים מבקשים לבטל את החלטת משרד התחבורה לגבי השימוש במזומן. עוד דורשים, שביה"ד יורה להציב סדרנים שיעמדו במסופים ויאכפו את הנחיות משרד הבריאות לעטיית מסכה, למדידת חום ולשמירת מרחק של שני מטרים בין נוסע לנוסע

ליאור גוטמן 10:3309.07.20
העלייה האחרונה במספר חולי הקורונה מערערת את שיטות העבודה של חברות האוטובוסים: לכלכליסט נודע שההסתדרות העובדים הלאומית עתרה הבוקר (ה') לביה"ד לעבודה בתל אביב בדרישה לחייב את משרד התחבורה לוותר על השימוש במזומן באוטובוסים ולאכוף בעצמו עטיית מסכות.

 

 

  

עולים לאוטובוס בימים שלפני הקורונה (ארכיון) עולים לאוטובוס בימים שלפני הקורונה (ארכיון) צילום: יובל חן

 

עיון בעתירה מלמד שההסתדרות הלאומית פנתה בשם נהגי החברות אפיקים, דן באר שבע וקווים, שמאוגדים תחתיה, והיא נולדה לאחר ששרת התחבורה מירי רגב החליטה לפני מספר ימים להחזיר את השימוש במזומן עבור אוכלוסיות שונות לרבות קשישים או תושבי יהודה ושומרון. במשרד טענו אז שבשבועות האחרונים אירעו מספר מקרים בהם נוסעים קשישים שאינם מתורגלים בשימוש ברב קו נקלעו לסיטואציות בהן הם הורדו מהאוטובוס, אולם נהגי האוטובוסים שעתרו טוענים מנגד שהעלייה בנתוני התחלואה, מעמידה אותם בסכנה במידה והשימוש במזומן ישאר ללא שינוי.

 

במסגרת העתירה מנמקות החברות שהיא הוגשה בשל "מחדלים של משרד התחבורה והבריאות בשל דאגה לביטחונם ושלומם של נהגי התחבורה הציבורית ובשל אי הענות משרד התחבורה ומשרד הבריאות למכתבים של המבקשים לאלתר לבטל את הגבייה במזומן".

 

לפיכך, העותרים מבקשים מביה"ד לעבודה לתת צו שיקפיד על שמירה על בריאות עובדי נהגי התחבורה הציבורית, על ידי ביטול החלטת משרד התחבורה לגבי השימוש במזומן. עוד דורשים שם שביה"ד יורה להציב סדרנים בכל אוטובוס או ממסוף שיאכפו את הנחיות משרד הבריאות לעטיית מסכה, למדידת חום לשמירת מרחק של שני מטרים בין נוסע לנוסע, תוך הקפדה על מספר הנוסעים (עד 32 באוטובוס עירוני). עוד דורשים שם התקנה של מחיצה בין תא הנהג לבין הנוסעים.

 

טרם נמסרה תגובת משרד התחבורה.

 

x