$
בארץ

המטבעות חוזרים לאוטובוסים: קשישים יוכלו לשלם במזומן בתחבורה הציבורית

שרת התחבורה מירי רגב הנחתה את הרשות הארצית לתחבורה ציבורית לאפשר תשלום במזומן לקשישים המוגדרים כ"אזרח ותיק", לתושבי יהודה ושומרון ולמלווים של נוסעים עיוורים. במשרד טוענים כי בשבועות האחרונים אירעו מספר מקרים בהם נוסעים קשישים הורדו מהאוטובוס משום שלא היה ברשותם רב קו

ליאור גוטמן 20:2029.06.20
שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב הנחתה היום (ב') את הרשות הארצית לתחבורה ציבורית לאפשר תשלום במזומן בשירותי האוטובוסים, פעולה שהופסקה עם פרוץ מגיפת הקורונה. לפי המשרד, התשלום יתאפשר לקשישים המוגדרים כ"אזרח ותיק", לתושבי יהודה ושומרון ולמלווים של נוסעים עיוורים.

 

 

במשרד טוענים כי בשבועות האחרונים אירעו מספר מקרים בהם נוסעים קשישים שאינם מתורגלים בשימוש ברב קו נקלעו לסיטואציות בהן הם הורדו מהאוטובוס. רגב התחייבה כי תקיים עבודת מטה בעניין, וכעת, לאחר בחינת החלופות, קיבלה החלטה לאפשר את התשלום במזומן כאמור.

 

עוד אומרים שם, שתושבי יהודה ושומרון נהנו באופן מסורתי מהנחה בקווים מסויימים במקרה של תשלום במזומן, וכעת הקלה זו תאפשר להם להמשיך וליהנות מהנחות אלה. ההחלטה מתואמת גם עם נציגי נהגי האוטובוסים ומימושה יחל ב-12.7, על מנת לאפשר לחברות התחבורה להיערך ליישומה באופן בטיחותי.

 

"הבטחתי לטפל במצוקת הקשישים שציפו לפתרונות שיאפשרו להם את המוביליות החברתית והנגישות התחבורתית באמצעות התחבורה הציבורית בכלל והאוטובוסים בפרט. הנחתי את אנשי הרשות הארצית לתחבורה ציבורית לעקוב מקרוב אחר יישום ההנחייה בשטח ולוודא כי אנו שומרים על בטיחות הנהגים והנוסעים כאחד, באופן ראוי ומידתי", סיכמה רגב.
x