$
בארץ

האוטובוסים יפעלו ב-50% תפוסה, עד 22:00

הבוקר סיכמה שרת התחבורה מירי רגב עם משרד הבריאות והמל״ל את כללי המודל הנוכחי: קווי התחב"צ יסיימו פעילותם במהלך השבוע בשעה עשר בלילה. מגבלת הנוסעים תהיה עד 32 באוטובוס בעיר ועד 30 בבין עירוני; רגב: כרגע אין תקציב לקווים נוספים שימנעו השיבושים הצפויים

ליאור גוטמן ואודי עציון 10:2408.07.20

נמשך זיגזג הקורונה: 48 שעות אחרי שהממשלה החליטה להגביל את מספר הנוסעים באוטובוסים ל-20 איש ולאסור על הפעלת מזגנים בנסיעה, גם ההחלטה הזאת לא תתבצע. הבוקר סיכמה שרת התחבורה מירי רגב עם משרד הבריאות והמל״ל את סל הכללים המלא של הפעלת מערך האוטובוסים במודל של 50%.

 

 

על פי הסיכום החדש, ההגבלות על מספר הנוסעים ירוככו: במקום 20 איש, יתאפשר להסיע באוטובוס עירוני עד 32 איש, באוטובוס מפרקי 50 איש ובאוטובוס בין עירוני 30 איש. מדובר בכמחצית ממספר המושבים באוטובוסים שאפשר יהיה לאייש, ללא נוסעים בעמידה. ההחלטה נכנסה לתוקף באופן מיידי, כבר מהבוקר.

 

במקביל, קווי התחבורה הציבורית יסיימו פעילותם במהלך ימי השבוע בשעה עשר בלילה. הקווים יפעלו עד כניסת השבת בימי שישי ויחזרו לפעילות במוצ״ש.

 

אתמול כבר נודע כי באוטובוסים יישארו עם מזגנים פועלים וחלונות פתוחים היכן שניתן, החלטה שהתקבלה לאחר התנגדות גורפת של גורמי מקצוע וארגוני צרכנים בתחום התחבורה, לאור העובדה שבאוטובוסים כיום אפשר לפתוח רק חלק קטן מהחלון, ובחלקם, כמו במטרונית בחיפה, לא ניתן לפותחם כלל.

 

חיטוי אוטובוס של דן חיטוי אוטובוס של דן צילום: מוטי קמחי

  

בנוסף, משרד התחבורה ולא ציבור הנהגים הוא שיקיים פיקוח על שמירת ההוראות על ידי הנוסעים לרבות הקפדה על עטיית מסכות וריחוק בין הנוסעים. לטענת השרה רגב היא מבקשת להוסיף עוד כלי רכב לרשת האוטובוסים כדי למנוע שיבושים הצפויים בעקבות הגבלת התפוסה, אולם בשלב זה אין תמיכה תקציבית למהלך.

 

״הצלחנו לשפר את מודל הפעלת האוטובוסים שהוצע. נתוני התחלואה העולים מחייבים שינויים ואני קוראת לציבור להפגין סבלנות והבנה ולשמור על כללי ההתנהגות והריחוק כדי למנוע הדבקות", אומרת רגב.

x