$
בארץ

מקורות: חמישה מתמודדים על מתקן ההתפלה באשדוד

המתמודדים על המכרז הם חברת IDE Technologies; קרן נוי יחד עם עם האצ'יסון; חברת GES Global Environmental Solutions; קבוצת Allied Infrastructure - Acciona Agua יחד עם קבוצת אפקון וקבוצת ווראדיס עם קרן רש"י

ליאור גוטמן 10:0420.02.20
ועדת המכרזים למכירת מתקן ההתפלה באשדוד של חברת מקורות, בראשות המנכ"ל אלי כהן, אישרה שישה מתמודדים להתמודדות במכרז לרכישת הפרויקט להתפלת מי ים באשדוד.

 

 

 

 

מתקן התפלה אשדוד מתקן התפלה אשדוד צילום: אלבטרוס צילומי אוויר

 

כזכור, מתקן ההתפלה הוקם על ידי חברת בת של מקורות (מקורות ייזום) והוא נחשב לכישלון בולט בתחום תשתיות המים. ההקמה ניתנה למקורות לאחר לחץ של החברה ובמחיר מים גבוה יחסית, והחל להתפיל מים בינואר 2016 – איחור של שנתיים מעבר למועד ההפעלה המקורי. הפרויקט שהוקם בהשקעה של 1.5 מיליארד שקל סבל מבעיות הנדסיות שגררו ירידה משמעותית בכושר הייצור ועד לרף נמוך של כ־15% תפוקה בלבד. כיום המתקן עובד בתפוקה מלאה (כ-100 מיליון קוב בשנה) והוא חויב בהליך תיקונים טרם מכירתו.

 

המתמודדים על המכרז הם חברת IDE Technologies; קרן נוי יחד עם עם האצ'יסון; חברת GES Global Environmental Solutions; קבוצת Allied Infrastructure - Acciona Agua יחד עם קבוצת אפקון וקבוצת ווראדיס עם קרן רש"י.

 

 

x