שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נחשף בכלכליסט

המשטרה חוקרת האם יקב ישראלי הונה את שגריר ארצות הברית

חברת יינות קארבן, שהיתה בבעלות דיוויד פרידמן בטרם מונה לשגריר טוענת: "הוא השקיע 730 אלף דולר על בסיס מצגי שווא, נגבו עדויות מאנשי מפתח". בעלי היקב: "התובעים עשו עסקה רעה וחוששים להאשים את השגריר"

תומר גנון 06:4012.06.19

המשטרה חוקרת חשד לביצוע עבירות מרמה וזיוף בפרשת רכישת המניות ביקב הישראלי מונטיפיורי על ידי שגריר ארצות הברית בישראל, דיוויד פרידמן. החקירה, שמתנהלת במפלג הונאה של מחוז ירושלים במשטרה, נפתחה בעקבות תלונה שהוגשה בדצמבר האחרון על ידי חברת יינות קארבן (Karraben Wine LLC) האמריקאית, שהיתה עד לאחרונה בבעלות פרידמן ובני משפחתו.

 

שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן. השקיע 730 אלף דולר ביקב שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן. השקיע 730 אלף דולר ביקב

 

מדובר בחברה שנמכרה עם מינויו של פרידמן לשגריר במרץ 2017, לחברת Mar Wine בבעלות משפחת הרשמן היהודית־אמריקאית. זאת על מנת למנוע ניגוד עניינים בין תפקידו של פרידמן, לבין עסקיו הפרטיים.

 

במקביל לתלונה, הגישה יינות קארבן תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בטענה שפרידמן השקיע 730 אלף דולר במותג היין הישראלי מונטיפיורי על בסיס מצגים שקריים. "מתבצעת חקירה, נגבו עדויות מאנשי מפתח, כולל עובדת שהתבקשה לזייף מסמכים", אמר אתמול במהלך דיון בבית המשפט עורך דינה של החברה, יובל נחמני.

 

לתביעה על סך 3.1 מיליון שקל צורפו מסמכים, ביניהם שורת דו"חות כספיים, העברות בנקאיות והתכתבויות שלטענת קארבן זויפו או הוצגו במרמה על ידי הבעלים של יינות מונטיפיורי, ארנון גבע, על מנת לשכנע את פרידמן, ובהמשך את נציג משפחת הרשמן, לרכוש מניות או להלוות כספים למותג.

 

גבע הוא דמות מוכרת בעולם היין הישראלי, והחזיק בעבר במשרות בכירות ביקבי קסטל וכרמל. נתבע נוסף הוא עורך הדין הירושלמי איתן גבע, אביו של ארנון, ששימש בעבר כדירקטור פעיל ביקב. לטענת התובעת עו"ד גבע ידע, או העלים עין, ממעשיו של בנו.

 

בכתב ההגנה שהגישו בני משפחת גבע הם הכחישו את הטענות. עורך דינם אבי סגל אמר במהלך הדיון בבית המשפט כי "התובעים עשו עסקה לא טובה עם מר פרידמן, וקשה להם לתבוע אותו כי לא נעים להם, לכן אנחנו נמצאים כאן היום. מצב היקב לא טוב אבל הוא משתפר". השופט נפתלי שילה הורה לצדדים להגיש עדכון בתוך ארבעה חודשים לגבי תוצאות חקירת המשטרה, בטרם תמשיך להתברר התביעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x