$
בארץ

מכה לעובדי חיפה כימיקלים: ביה"ד אישר להוציא אותם לחופשה ללא תשלום

השופט קוגן קבע שהנהלת החברה תוציא את 400 העובדים במפעל הצפני לחל"ת ולתקופה של 6 חודשים. עד היום העובדים המשיכו לקבל משכורת קבועה למרות שייצור הדשנים של חיפה כימיקלים הופסק

ליאור גוטמן 12:1007.11.17

נשיא ביה"ד האזורי לעבודה בחיפה השופט אלכס קוגן אישר הבוקר (ג') להוציא מאות מעובדי חיפה כימיקלים לחופשה ללא תשלום (חל"ת). פסק הדין מתייחס לכ-400 עובדי המפעל הצפוני שמושבת מאפריל האחרון ולאחר שאספקת האמוניה אליו הוקפאה.

 

 

 

השופט קוגן קבע שהנהלת חיפה כימיקלים תוציא את העובדים לחל"ת ולתקופה של 6 חודשים. עד היום העובדים המשיכו לקבל משכורת קבועה למרות שפעילות ייצור הדשנים של חיפה כימיקלים למעשה אינה מתקיימת.

 

בספטמבר האחרון הקפיא ביה"ד לעבודה את פיטורי העובדים כאשר מי שניסה לפשר בין הנהלת המשרד לעובדי המפעל שמיוצגים על ידי כוח לעובד היה הממונה על השכר לשעבר יובל רכלבסקי.

 

הפגנה של עובדי חיפה כימיקלים (ארכיון) הפגנה של עובדי חיפה כימיקלים (ארכיון) צילום: גיל נחושתן

 

בפסק הדין מהיום מלמד כי חיפה כימיקלים תתיר לעובדים לשוב לעבודה ככל שיפתח המפעל הצפוני, זאת אם צוות ממשלתי חדש שהתכנס אתמול בערב לראשונה, ימצא פתרון ליבוא אמוניה לאזור חיפה.

 

השופט קוגן מכיר בבעיה שיש לעיריית חיפה עם הצוות ומסביר: "כשהמפעל באמת סגור הכל יורד לטמיון. אין יותר מקום עבודה ולא ניתן לאכוף בכוח, וודאי לא על מעסיק פרטי, את זכותו של העובד לעבוד". ביה"ד מבין גם ש"סגירתו של המפעל אינה קשורה ליחסי העבודה הקיבוציים אלא נובעת מאותו סכסוך קשה שיש לחפיה כימיקלים עם עיריית חיפה". זו האחרונה מסרבת לתת רישיון עסק לחברה, מהלך שיאפשר ליישם את החלטת הממשלה לייבא אמוניה למפרץ חיפה באוניות קטנות נפח (עד 2000 ליטר).

 

את חברת חיפה כימיקלים ייצגו בתיק עו"ד עמי שחר, עו"ד עודד מזרחי ועו"ד דור פישר ממשרד נ. פינברג ושות'.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x