$
משפט

ביהמ"ש הורה לשחרר רכוש של עדי צים בשווי 330 מיליון שקל

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד הורה לשחרר רכוש של בעל השליטה בחברת ניכיון הצ'קים אס.אר אקורד, החשוד בהלבנת הון, לאחר שהושגו הבנות בין הפרקליטות לבין באי כוחו

זוהר שחר לוי 08:4811.07.17

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד הורה לרשות המסים לשחרר רכוש של עדי צים, בעל השליטה בחברת ניכיון הצ'קים הציבורית אס.אר אקורד, החשוד בעבירות מרמה, מס והלבנת הון, בהיקף של 330 מיליון שקל. זאת לאחר שהושגו הבנות בין הפרקליטות לבין באי כוחו.

 

החקירה בעניינו של צים, המיוצג על ידי עורכי הדין חיים לוי, גלעד ברון והגר נגלר, החלה ביוני אשתקד ובמהלכה נתפס רכוש בהיקף של כ־400 מיליון שקל. צים חשוד שעשה שימוש בחשבונות אס.אר אקורד כדי לסייע לחברות כוח אדם קטנות להלבין עשרות מיליוני שקלים שהוצאו במרמה מביטוח לאומי ומרשות המסים. באי כוחו עתרו לשחרר את כל הרכוש התפוס בטענה לנזקים כלכליים אדירים ולהפסדים כספיים גדולים שנגרמים לצים ולאשכול החברות שבאחזקתו.

 

עדי צים. רשות המסים תחזיר את הרכוש עדי צים. רשות המסים תחזיר את הרכוש צילום: עמית שעל

 

 

צים ואחיו רני הקימו את רשת המזון כמעט חינם, וב־2010 הנפיקו אותה בבורסה לפי שווי של 340 מיליון שקל, אחרי שמשכו מהחברה דיבידנד של 50 מיליון שקל. באוקטובר 2012 מכרו השניים את הרשת לנחום ביתן, לפי שווי של 350 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x