• תפריט
בארץ

הבחירות לראשות ההסתדרות: אבי גבאי הודיע על תמיכתו ביחימוביץ'

לדברי גבאי, המתמודד על ראשות העבודה, "בעיני שלי היא מופת של רצינות, ממלכתיות וענייניות, מבינה דברים מהר ולעומק ויודעת לפעול באופן מדויק"

ליאור גוטמן 21:0920.04.17

אבי גבאי, השר להגנת הסביבה לשעבר המתמודד על ראשות העבודה, הודיע היום על תמיכתו הרשמית בח"כ שלי יחימוביץ' לתפקיד יו"ר ההסתדרות.

 

גבאי כתב בדף הפייסבוק שלו כי ההיכרות של שניהם החל עוד בימים בהם התנגדו למתווה הגז הממשלתי, מה ששכנע אותו להתציר כי "בעיני שלי היא מופת של רצינות, ממלכתיות וענייניות, מבינה דברים מהר ולעומק ויודעת לפעול באופן מדויק על מנת להפוך רעיונות ותפיסת עולם למציאות. מנהיגה שמוכנה ויכולה להזיז הרים בכדי לממש את עקרונותיה. שלי עוסקת בסוגיות חברתיות, כלכליות ומבניות לאורך כל הקריירה הציבורית שלה. אם יש פוליטיקאי ישראלי שהביא לקדמת הבמה והשיח נושאים של זכויות עובדים, תהליכי הפרטה, השירותים הציבוריים הנשחקים ואי השוויון ההולך וגדל בישראל - זו שלי יחימוביץ'".

 

בהתייחסו למתמודד מולה ניסנקורן כתב שיש לו "הערכה לאבי ניסנקורן שקידם את ההסתדרות גם כראש האגף לאיגוד מקצועי וגם כיו"ר, אבל אני חושב ששלי יחימוביץ' היא הבחירה הנכונה"

 

אבי גבאי אבי גבאי צילום: שאול גולן

 

כאמור, גבאי נמצא בימים אלו במרוץ משל עצמו על תפקיד ראשות מפלגת העבודה. בשיחה עם "כלכליסט" אמר שאם מפלגת העבודה רוצה לנצח בבחירות הבאות היא חייבת לנתק עצמה מההסתדרות הקיימת, בשל הקונוטציות שלטענתו היא מעוררת בקרב בוחרים שונים.

 

גבאי בחר לתמוך ביחימובי'ץ' בניגוד לעמדת ראשי מפלגת העבודה, שהביעו במרץ האחרון תמיכה בניסנקורן. התמיכה שלהם נמסרה במכתב לבוחרים עליו היו חתומים יו"ר העבודה יצחק (בוז'י) הרצוג, ח"כ מרב מיכאלי, נחמן שי, איילת נחמיאס ורבין, רויטל סוויד, מנואל טרכטנברג, זוהיר בהלול, אראל מרגלית ועמיר פרץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x