$
בארץ

ניסנקורן: "מתנגד להצעת החוק בעניין התאגיד"; יחימוביץ': "התלות באוצר מתעצמת"

יו"ר ההסתדרות והמתמודדת מול בבחירות לראשות הארגון אמרו את הדברים בעקבות הגשת תזכיר החוק בעניין התאגיד. יחימוביץ': "הממונה על התקציבים ייהפך להיות עורך העל ו-600 עובדי רשות השידור יפוטרו"

עמרי מילמן 13:3310.04.17

לפני שבוע הכריזה ההסתדרות סכסוך עבודה במגזר הציבורי על רקע משבר תאגיד השידור הציבורי. היום, לאחר הגשת תזכיר הצעת החוק בנושא התאגיד ורשות שידור, אמר יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן: ״הצעת החוק לא מביאה פתרונות לנושאים שבמחלוקת. אין מענה לתהליך קליטת עובדי רשות השידור ולסוגיית תנאי הפרישה. לכן הודעתי לממשלה כי אני מתנגד להצעה כפי שהיא הוגשה".

 

ח"כ שלי יחימוביץ׳, המתמודדת מול ניסנקורן בבחירות על ראשות ההסתדרות, אמרה: "הממונה על התקציבים ייהפך להיות עורך העל ו-600 עובדי רשות השידור יפוטרו. אין כמעט הגדלה של מספר המשרות, תקציב תאגיד החדשות קטן, והתלות הפסולה במשרד האוצר מתעצמת. גם העובדים הנקלטים בתאגיד לא נהנים מהגנות בסיסיות של הסכם קיבוצי, שכן ההסתדרות לא טרחה כלל לפעול להסכם כזה, נאלמה דום במשך שלוש שנים, ושיתפה פעולה עם כל עוולה אפשרית".

 

יחימוביץ' תקפה את ניסנקורן והוסיפה כי ההסתדרות גם לא פעלה לעגן את זכויות העובדים הנקלטים וכעת תנאי עבודתם הנחותים נקבעים באופן בלעדי על ידי פקידי האוצר. זאת חרפה. מדובר במיניפולציה, שכן אין כמעט הגדלה של מספר המשרות, ומדובר בסך הכל בתוספת של 30 תקנים למפוטרי רשות השידור. נותרנו עם מאות, הן ברשות השידור והן בתאגיד, שאיש לא סופר".

 

 

 

ניסנקורן ויחימוביץ' ניסנקורן ויחימוביץ' צילום: יובל חן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x