$
משפט

יזם ההייטק החשוד בהונאת משקיעים שוחרר למעצר בית של 15 ימים

על פי החשד גייס החשוד 17 מיליון שקל עבור אפליקציה חברתית שפיתח תוך מצגי שווא, זיוף נתונים והתחזות; עוה"ד המייצג אותו טוען כי מדובר בסכסוך עבודה בין החשוד לשותפיו העסקיים

נעמי צורף 17:1927.09.16

בית משפט השלום בפ"ת שחרר היום (ג') למעצר בית של 15 ימים את יזם ההייטק החשוד בהונאת משקיעים. היזם, ששמו אסור בפרסום, נעצר ביום רביעי בנתב"ג עם שובו לישראל. על פי החשד הוא גייס 17 מיליון שקלים עבור אפליקציה חברתית שפיתח תוך מצגי שווא: זיוף נתונים על כמות ההורדות של האפליקציה, והתחזות לאיש יחסי ציבור שנשכר על ידי המשקיעים לייצג את האפליקציה תמורת כסף רב.

 

המשטרה מייחסת ליזם, תושב קדימה בן 33, ביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון, זיוף, מרמה והפרת אמונים. "החשד הוא כי בין השנים 2013-2016 פעל לרמות את שותפיו באפליקציה בדרכים שונות, תוך הצגת מצג שווא, זיוף מסמכים והתחזות בשם אחר", נכתב בבקשה להארכת מעצרו בשישה ימים שהגיש היום המשטרה. "הוא קיבל במרמה מיליוני שקלים שאותם פעל להסתיר בדרכים שונות".

 

 צילום: שאטרסטוק

 

"מדובר בפרשה חמורה מאוד העוסקת בכמעט כל סוגי עברות ההונאה", טענו נציגי יחידת הונאה מרכז בדיון שנערך בפני השופט עודד מורנו. "ניתן לראות תחכום בהתנהלות החשוד כמו התנועה בין מדינות וביצוע עברות במספר מדינות. אנחנו מבקשים לסיים את החקירה. למרות שהחשוד מנסה להקשות עלינו, אנחנו מנסים להשיג ראיות גם בצורה עקיפה".

 

"מדובר בסכסוך עבודה. זה עניין אזרחי", אמר עו"ד שרון נהרי המייצג את החשוד. "במקום לבוא לפתור את הבעיה, שכל אחד המצדדים יחזיר לקופה את מה שלקח, השותף שלו בחר לקחת חברת חקירות כדי ליצור דרמה בפני המשטרה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x