$
בארץ

שר האוצר על כניסת אובר לשוק המוניות: "עבור רפורמות כאלה צריך להקים ועדה ציבורית"

משה כחלון: "העלאת מס הרכישה הגדילה את הכנסות המדינה ב-1.2 מיליארד שקל". על ועדת שטרום אמר: "ההערכה שלי היא שבתחילת מרץ זה יגיע להליך חקיקה בממשלה"

עמרי מילמן 11:3315.02.16
העלאת מס הרכישה הגדילה את הכנסות המדינה ב-1.2 מיליארד שקל, כך אמר היום שר האוצר, משה כחלון בתדרוך לעיתונאים. לדבריו, "היעד שלי היה שלא ירכשו דירות שניות, אבל אם כבר ירכשו הכסף ילך למקומות טובים. חיילי החובה קיבלו תוספת של 50% בעלות של 600 מיליון, קצבאות הקשישים, כולל הבטחת הכנסה גם 600 מיליון שקל".

 

כחלון התייחס לוועדת שטרום ואמר "לגבי הבנקים, אתמול התחילו השימועים, ההערכה שלי היא שבתחילת מרץ זה יגיע להליך חקיקה בממשלה, הפרדת כרטיסי אשראי, רגולציה וכו'".

משה כחלון משה כחלון צילום: עומר מסינגר

 

לגבי הפרסומים על כך שההייטק הוא כבר לא מנוע צמיחה של המשק אמר, "נפגשתי לפני מספר חודשים עם ראשי חברות ישראליות בניו יורק, שאלתי 'מה אני צריך לעשות שתבואו לארץ', הם אומרים שהבעיה הגדולה היא שווקים גדולים, יותר נוח לשבת בניו יורק, לא מצאנו רגולציה שיכולה באמת להביא אותם לכאן, רובם משתדלים להשאיר את המו"פ פה, אנחנו רוצים שה-IP יהיה פה. קיימתי לפני שבועיים פגישה עם 30 ראשי חברות הייטק, קבוצה איכותית של אנשים שדיברו על רגולציה בתחום רשם החברות, משרד המשפטים, בהיבט המיסוי הם דיברו על מיזוגים ורכישות. הקושי שעלה מהפגישה היא כי מאחר שקשה לגייס עובדים, הדרך הכי מהירה לגייס עובדים היא לרכוש חברה קטנה וכאן מתעוררים קשיי רגולציה המכבידה בעת מיזוג ומיסוי שחל על שתי החברות המתמזגות. רשות המסים הונחתה לבחון זאת".

 

נושא החוק לעידוד השקעות הון, ההי טק נדרש לעשות 90% ייצור בארץ, בהיי טק רוב הייצור הפשוט נעשה בחו"ל, השר ביקש להוריד את ההנחייה הזו.

 

"מחוייב לתקציב דו שנתי"

 

בנוגע לתקציב הדו שנתי אמר כחלון, "זה לא סוד, אני מחוייב לתקציב דו שנתי בהסכמים הקואליציוניים, יש לנו ליבונים עם ראש הממשלה, נעדכן בהמשך".

 

לגבי העימות עם מנהל רשות החברות, אורי יוגב אמר כחלון "כל מה שהיה לי להגיד אמרתי על במה עם מיקרופון, לא תדרכתי, יש כשל חמור בחברות הממשלתיות, משהו שם לא מתפקד, אם נאלצתי לעצור הפרטה של הדואר, אם חסרים 530 דירקטורים בחברות, אם מגיעים אלי יו"רים ומדברים על חוסר תפקוד יש שם כשל. הרעיון של נבחרת הדירקטורים הוא מצויין, הוא יישאר, היא תורחב קצת. האחרון שאפשר לחשוד בו שיש לו פעילי מרכז או פריימריז זה אני, לא חלילה שמישהו אחר רצה לעשות את זה, אני חושב שאנשים לא קיבלו את הצ'אנס שלהם, אנשים מראשון דרומה ומהרצליה צפונה לא קיבלו את הצ'אנס שלהם. צעירים לא קיבלו את הצ'אנס שלהם. כל המנגנונים שקיימים היום צריכים להשאר, רק לתקן. אני חושב שטוב לראות נציגים, חברות ממשלתיות מספקות לנו מים, חשמל, דואר, תעשיות ביטחוניות, דברים אלמנטריים, לא יכול להיות אחד מקריית שמונה? מדימונה? אותו תושב קריית שמונה יהיה כפוף לפרמטרים מסוימים".

 

בנוגע להחלטת הממשלה אתמול, להעביר את סמכויות פיטורי בכירים במערכת הציבורית מוועדת טירקל לנציב שירות המדינה, אמר שר האוצר "ההחלטה של אתמול הייתה, היה עיוות שגוף א' ממנה וגוף ב' מפטר, אמרנו לא, הנציב ממנה הנציב יפטר, טירקל ימנה, טירקל יפטר".

 

כחלון התייחס גם למחלוקת בנוגע לכניסת אובר לשוק המוניות ואמר "אני תומך גדול של תחרות. עבור רפורמות כאלה צריך להקים ועדה ציבורית, עם שימועים".

 

בנוגע למחסור בעובדים זרים למרות מאמצי הממשלה אמר כחלון "ביום רביעי מציגים לי את נושא החברות מחו"ל, ביום ראשון הקרוב או אחריו נביא עוד 33 אלף פלסטינים, מקצועיים ולא מקצועיים מיו"ש בנוסף ל-43 אלף שיש פה. נגיע למעל 70 אלף עובדים פלסטינאים לבנייה. כמובן בתיאום עם השב"כ, תקצבנו את המעברים, כדי להקל על המעבר, אנחנו מטפלים בזה, זה גם לא הומניטרי וגם לא יעיל, כי אם הוא יוצא ב-3 בלילה ומגיע ב-8 זה לא יעיל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x