$
משפט

בקשת העיכוב נדחתה: מנהל תיקי ני"ע שגנב מדב לאוטמן - ייכנס לכלא

על מיכאל גביש נגזרו 5 שנות מאסר וקנס של 150 אלף שקל, לאחר שהורשע בגניבה של כ-2 מיליון שקל מכספי לקוחותיו

תומר גנון 17:3202.12.15

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, בני שגיא, דחה היום (ד') את בקשתו של מיכאל גביש, מנהל תיקי ני"ע שנגזרו עליו 5 שנות מאסר לאחר שהורשע בגניבה של כ-2 מיליון שקלים מכספי לקוחותיו, רובם מהתעשיין דב לאוטמן שנפטר, לעכב את כניסתו לכלא עד אשר יוכרע ערעור שהגיש על ההרשעה והעונש.

 

עם זאת, שגיא דחה את מועד תחילת ריצוי העונש, שהיה אמור לחול מחר, בשלושה שבועות וזאת בשל מחלתו של אביו. שגיא קבע כי אין הצדקה לעיכוב, בין היתר בשל סיכויי הערעור, חומרת המעשים ואורכה של תקופת המאסר

 

גביש הורשע לפני כחמישה חודשים בעבירות של גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והשפעה בדרכי תרמית על שערי ני"ע. בהכרעת הדין נקבע שכמנהל תיקים בבית ההשקעות "מרץ ההשקעות", מעל גביש בחשבונות לקוחותיו, בין היתר של איש העסקים לאוטמן. גביש ביצע מכירות של ני"ע במחיר נמוך מהחשבונות של קורבנותיו לחשבונות של לקוחות מועדפים, ודקות לאחר מכן מכר בחזרה מחשבונות הלקוחות המועדפים את אותן המניות לחשבונות הקורבנות במחיר גבוה.

 

מיכאל גביש מיכאל גביש צילום: עמית שעל

 

במסגרת פעילות זאת, גביש ניצל לרעה את החשבון המפצל של בית ההשקעות לביצוע התרמית. גביש רכש עבור לאוטמן, ללא ידיעתו, כמויות גדולות של מניית חברת פורמולה ויז'ן, וגרם לעלייה של עשרות אחוזים בשער המניה. בעקבות פעילותו זו של גביש הפך לאוטמן, ללא ידיעתו, לבעל עניין בחברת פורמולה ויז'ן.

 

"תשובות פתלתלות ומתחמקות"

 

"מכלול הראיות מצייר תמונה ברורה, שאינה משתמעת לשתי פנים", קבעה שופטת בית משפט השלום מיכל ברק-נבו, שגם גזרה עליו קנס של 150 אלף שקלים. "לכל אלה יש להוסיף את חוסר מהימנותו של הנאשם. עדותו היתה מניפולטיבית, תשובותיו היו פתלתלות ומתחמקות בכל עניין שבו היו ראיות או עדויות שסתרו את תזת ההגנה. הנאשם נמנע מלעמת את מרבית העדים עם נקודות שרלוונטיות לביסוס גרסתו. לא עלה בידי הנאשם לקעקע, ולו במעט, את המסד הראייתי שמבסס את כתב האישום".

 

"אני מגיעה למסקנה, מעבר לספק סביר, שהנאשם ביצע את כל המיוחס לו בכתב האישום", פסקה השופטת מיכל ברק-נבו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x