$
משפט

מנהל תיקי ני"ע שהורשע בגניבה מדב לאוטמן מערער

על מיכאל גביש, שהורשע בכך שרכש עבור התעשיין שנפטר כמויות גדולות של מניית חברת פורמולה ויז'ן כדי להריץ את המניה, נגזרו 5 שנות מאסר וקנס של 150 אלף שקלים. היקף הגניבה עמד על כ-2 מיליון שקלים. גביש לביהמ"ש: לעכב גזר הדין עד שיסתיים הדיון בערעור שהגשתי

תומר גנון 14:4229.11.15

מיכאל גביש, מנהל תיקי ניירות ערך שנגזרו עליו 5 שנות מאסר לאחר שהורשע בגניבה של כ-2 מיליון שקלים מכספי לקוחותיו, רובם מהתעשיין דב לאוטמן ז"ל, מבקש לעכב את כניסתו לכלא עד אשר יוכרע ערעור שהגיש על ההרשעה והעונש. כך עולה מבקשה שהגישו היום לבית המשפט המחוזי בת"א עורכי דינו שמעון דולן ושרון קיסר. גביש היה אמור להתחיל בריצוי העונש ביום חמישי הקרוב (3.12).

 

גביש הורשע לפני כחמישה חודשים בעבירות של גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והשפעה בדרכי תרמית על שערי ני"ע. בהכרעת הדין נקבע שכמנהל תיקים בבית ההשקעות "מרץ ההשקעות," גביש מעל בחשבונות לקוחותיו, בין היתר של איש העסקים לאוטמן. גביש מכר ני"ע במחיר נמוך מהחשבונות של קורבנותיו לחשבונות של לקוחות מועדפים, ודקות לאחר מכן מכר בחזרה מחשבונות הלקוחות המועדפים את אותן המניות לחשבונות הקורבנות במחיר גבוה.

 

מיכאל גביש מיכאל גביש צילום: עמית שעל

 

במסגרת פעילות זאת, גביש ניצל לרעה את החשבון המפצל של בית ההשקעות לביצוע התרמית. גביש רכש עבור לאוטמן, ללא ידיעתו, כמויות גדולות של מניית חברת פורמולה ויז'ן, וגרם לעלייה של עשרות אחוזים בשער המניה. בעקבות פעילותו זו של גביש הפך לאוטמן, ללא ידיעתו, לבעל עניין בחברת פורמולה ויז'ן.

 

"מכלול הראיות מצייר תמונה ברורה, שאינה משתמעת לשני פנים", קבעה שופטת בית משפט השלום מיכל ברק-נבו, שגם גזרה עליו קנס של 150 אלף שקלים. "לכל אלה יש להוסיף את חוסר מהימנותו של הנאשם. עדותו היתה מניפולטיבית, תשובותיו היו פתלתלות ומתחמקות בכל עניין שבו היו ראיות או עדויות שסתרו את תזת ההגנה. הנאשם נמנע מלעמת את מרבית העדים עם נקודות שרלוונטיות לביסוס גרסתו. לא עלה בידי הנאשם לקעקע, ולו במעט, את המסד הראייתי שמבסס את כתב האישום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x