$
משפט

מיכאל גביש, מנהל תיקי ני"ע, הורשע בגניבה מהתעשיין המנוח דב לאוטמן

גביש הואשם שרכש עבור לאוטמן, ללא ידיעתו, כמויות גדולות של מניית חברת פורמולה ויז'ן, כדי להריץ את המניה. בעקבות הפעילות הפך לאוטמן, ללא ידיעתו, לבעל עניין בחברה. היקף המעילה: כ-2 מיליון שקל

תומר גנון 14:0309.06.15

מיכאל (מייקל) גביש, מנהל תיקי ני"ע שהואשם במעילה בגניבה של כ-2 מיליון שקלים מכספי לקוחותיו, רובם מהתעשיין דב לאוטמן המנוח, הורשע היום (ג') בבית משפט השלום בת"א בעבירות של גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והשפעה בדרכי תרמית על שערי ני"ע.

 

 

על פי כתב האישום המתוקן שהוגש ביוני 2011, כמנהל תיקים בבית ההשקעות "מרץ ההשקעות" מעל  גביש בחשבונות לקוחותיו, בין היתר של לאוטמן. גביש ביצע מכירות של ני"ע במחיר נמוך מהחשבונות של קורבנותיו לחשבונות של לקוחות מועדפים, ודקות לאחר מכן מכר בחזרה מחשבונות הלקוחות המועדפים את אותן המניות לחשבונות הקורבנות במחיר גבוה.

  

דב לאוטמן ז"ל. לא ידע על מעשי גביש דב לאוטמן ז"ל. לא ידע על מעשי גביש צילום: יובל חן

 

על פי כתב האישום, במסגרת פעילות זאת, גביש ניצל לרעה את החשבון המפצל של בית ההשקעות לביצוע התרמית. גביש רכש עבור לאוטמן, ללא ידיעתו, כמויות גדולות של מניית חברת פורמולה ויז'ן, וגרם לעליה של עשרות אחוזים בשער המניה. בעקבות פעילותו זו של גביש הפך לאוטמן, ללא ידיעתו, לבעל עניין בחברת פורמולה ויז'ן.

 

הדיון הבא יעסוק בטיעונים לעונש.

 

את מחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) ייצגו עוה"ד עמית בכר ומאור ברדיצ'בסקי. את גביש ייצג עו"ד איילת אפיק-חכמון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x