$
בארץ

הסכם ניגוד העניינים של כחלון נחשף: מנוע מלהתערב בתחום הגז, מוגבל בנדל"ן ותקשורת

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, סיימה לגבש את הסכם ניגוד העניינים של שר האוצר לפיו כחלון יידרש לקבל אישור ממשרד המשפטים בבואו לעסוק בשורת נושאים בתחום האנרגיה והנדל"ן בשל קשרי חברות עם איש העסקים קובי מימון; קשרי המשפחה עם אחיו מגבילים את תנועת השר גם במעורבות בעיריות ירושלים וחדרה; מקורבי כחלון: "החלטתו להימנע מראש ממעורבות במתווה הגז הייתה מוצדקת"

תומר גנון וליאור גוטמן 17:5408.10.15

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, סיימה לגבש את הסכם ניגוד העניינים של שר האוצר, משה כחלון. על פי ההסכם, כחלון יהיה מנוע מלעסוק בשורה של נושאים בתחום האנרגיה והנדל"ן בשל קשרי חברות עם איש העסקים קובי מימון. כן הוא יהיה מנוע מלעסוק ללא אישור מראש בנושאים הקשורים לחברת הוט, והעיריות ירושלים וחדרה בשל קשרים משפחתיים.

 

לקריאת הסכם ניגוד העניינים המלא לחצו כאן

 

בין הנושאים שבהם מנוע כחלון מלעסוק, נמצאים תחום הגז טבעי על כל היבטיו ובהם ההפקה, שיווק, תשתיות, מס ועוד. זאת בשל קשריו עם מימון אותו הגדיר כראש קבוצה העוסקת בתחום. זליבר מוסיפה כי בעניינים הנוגעים לתגליות נוספות במאגר תמר, שבה מחזיקה ישראמקו הקשורה למימון, "וככל שיתברר שניתן יהיה להפיק אותם באופן מסחרי, ותהיה לכך השפעה על הרגולציה הממשלתית", יהיה על כחלון לפנות אליה לקבל הנחיות כיצד לפועל.

  

מימין: קובי מימון ומשה כחלון. שורה של ניגודי עניינים מימין: קובי מימון ומשה כחלון. שורה של ניגודי עניינים

 

לא רק גז

 

חברותו של כחלון עם מימון תגביל אותו גם בנושאים ספציפיים בתחום הנדל"ן. "בעניינים הבאים עליך להימנע מלהיות מעורב, ככל שיתעוררו בפניך, וככל שיתעורר צורך בקבלת החלטה בדרג מיניסטריאלי יש לפנות אל הח"מ לקבלת הנחיות", כותב זילבר. "מדובר בעניינים שידוע לך כי יש בהם כדי להשפיע באופן מיוחד על פוליגון נדל"ן, מעגן, איירפורט סיטי, נצבא החזקות וק.ס.מ.ג., על נכסים שבבעלותן, על חברות הבנות שלהן, על בעלי השליטה בהן, ועל חברות אחרות שבשליטת בעלי השליטה בהן".

 

זילבר מוסיפה הגבלה על כחלון הנובעת מכך שאחותו עובדת בחברת הוט. "עליך להימנע מלטפל, אלא באישור מראש ובתנאים שתקבע, בעניינים רוחביים בשוק התקשורת, אשר לדעת היועץ המשפטי של משרדך יש להם השפעה ישירה ומהותית על הוט שידורים או על חברה אחרת בקבוצת הוט".

 

לא יעסוק בירושלים כל עוד אחיו מכהן במועצה

 

כמו כן מנוע כחלון לעסוק בנושאים הקשורים לעיריית ירושלים שבה משמש אחיו כחבר מועצה. על פי זילבר מדובר "בכל עניין הנוגע באופן מיוחד לעיריית ירושלים – בהקצאת תקציבים לתוכניות מיוחדות לעיר ירושלים או בתקציבי המשרד לענייני ירושלים – וזאת כל עוד אחיך מכהן כחבר מועצה בירושלים".

 

זילבר מוסיפה שעל כחלון להיות מנוע לטפל גם "בכל עניין אחר שידוע לך כי יש בו כדי להשפיע באופן מהותי על אגף החינוך בעיריית חדרה או על לקוח מהותי של חברת הקייטרינג של אחיך".

 

ממקורבי כחלון נמסר כי הסכם ניגוד העניינים שנוסח במשרד המשפטים, מעיד שהחלטתו להימנע מראש ממעורבות במתווה הגז הייתה מוצדקת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x