שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נובל אנרג'י מאבדת סבלנות? "ממשלת ישראל חייבת לאשר את מתווה הגז"

המנכ"ל דיוויד סטובר התייחס לניסיון של נתניהו להביא להצבעה את מתווה הגז בכנסת כבר בשבוע ואמר: "אנחנו בטוחים שאיכות הנכסים הישראליים, מאמצי הפיתוח והמוניטין שלנו ממצבים אותנו היטב בעמדה לאספקת גז לשוק האזורי"

ליאור גוטמן 16:4703.09.15

האם לנובל אנרג'י מתחילה להיגמר הסבלנות או שהם משלימים עם העובדה שנתניהו לא מצליח לאשר את מתווה הגז? בהודעה שפרסמה לפני שעה קלה יו"ר ומנכ"ל החברה דיוויד סטובר, נאמר: "הביקוש האזורי לגז תומך בפיתוח נוסף של שדה תמר ובפיתוח שדה לווייתן. נובל אנרג'י ממשיכה בדיונים מתמשכים עם לקוחותיה בכל האזור, ואתמול ממשלת מצרים הביעה תמיכה פומבית ביבוא גז מישראל הן עבור השוק המקומי והן עבור מתקני יצוא הגז הנוזלי ששוכנים בשטחה. אנחנו בטוחים שאיכות הנכסים הישראליים, מאמצי הפיתוח והמוניטין שלנו ממצבים אותנו היטב בעמדה לאספקת גז לשוק האזורי".

 

 

בהודעה רשמית של נובל אנרג'י, שהתפרסמה היום (ה') ביוסטון, נובל מזימה את השמועות כאילו אין לה עניים בפיתוח שדות הגז תמר ולווייתן או כאילו חוזי הגז האזוריים מוטל מצרים וירדן בדרך להעלם בשל גילויו של שדה הגז המצרי-איטלקי מתחילת השבוע.

 

סטובר מתייחס בהודעתו לניסיון של רה"מ נתניהו להביא להצבעה את מתווה הגז בכנסת כבר בשבוע הבא. "תחת הנהגתו של ראש הממשלה ושר האנרגיה והמים, מתווה הגז אושר באופן חד משמעי על ידי הקבינט, ואתמול הוא הוצג בפני הכנסת. זה מחויב המציאות שממשלת ישראל תאשר את המתווה של הגז ללא דיחוי נוסף. נובל אנרג'י מוכנה להגן מיידית על ערך נכסיה" - כך מגיבה לפני שעה קלה (ה) חברת נובל אנרג'י האמריקאית על ההתפתחויות האחרונות בישראל בנושא משק הגז הישראלי.

 

על פי ההערכות, ממשלת ישראל תחזור למסלול המקורי לאישור מתווה הגז - העברת סמכויותיו של אריה דרעי לכלל חברי הממשלה. מהלך שכזה דורש רוב בכנסת, והוא יאפשר לממשלת ישראל להפעיל במקום שר הכלכלה את סעיף 52 לחוק ההגבלים העסקיים. כלומר, זה שמתיר לו לעקוף כל החלה של הממונה על ההגבלים בטענה שנושא המדובר הוא בעל חשיבות מדינית, ושהוא גובר על שיקולי תחרות מקומיים. ממשלת ישראל כבר אישרה בעבר שנושא הגז הוא בעל חשיבות מדינית בשל חוזי המכירה לירדן ומצרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x