$
בארץ

גילה נגד דרעי: "לא הסכים לגבות אותי בפירוק מונופול הגז"

הממונה על ההגבלים הפורש מגיב לדברי שר הכלכלה בוועידת כלכליסט, שלפיהם "עשה חצי עבודה". לדבריו, "בהיעדר גיבוי ממשרדי הממשלה, ומאחר שידעתי כי ממילא הרצון הוא לעקוף את סמכויותיי - הגעתי למבוי סתום, והחלטתי להתפטר"

תומר גנון 09:5303.09.15

הממונה על ההגבלים העסקיים הפורש, דיוויד גילה, טוען שהחליט לא לגלגל את מתווה הגז שבו היה חפץ לבית הדין להגבלים עסקיים, משום ששר הכלכלה, אריה דרעי, לא גיבה אותו. גילה אמר את הדברים בעקבות נאומו של דרעי שלשום בוועידה הלאומית הכלכלית של "כלכליסט". דרעי טען בנאומו כי "אם גילה היה מכריז על חברות הגז שאינם הסדר כובל איש לא היה מתווכח, אבל הוא לא עשה זאת ומצד שני גם לא הכריז עליהם כהסדר כובל".

"אני מצטער על דברי שר הכלכלה", מסר גילה בהודעה שהעביר לכלי התקשורת. "אני מאוד מכבד ומעריך את השר, אך צריך להעמיד דברים על דיוקם. כיוון שהשר ממילא התראיין על חלק מהדברים שעליהם דיברנו בפגישה שביקשתי לקיים איתו טרם החלטתי להתפטר, אני מרשה לעצמי להציף חלק בשיחה זו שהשר לא הזכיר.

 

אריה דרעי. "בהיעדר גיבוי, הגעתי למבוי סתום" אריה דרעי. "בהיעדר גיבוי, הגעתי למבוי סתום" צילום: נמרוד גליקמן

 

"אני חיכיתי למינוי השר כדי לבקש להיפגש איתו ולראות אם הוא ייתן לי גיבוי למהלך חד צדדי בבית הדין מול מונופול הגז. אמרתי לשר שאם הוא יתן לי גיבוי למהלך, ויסרב לעקוף את סמכויותיי, אבצע את המהלך: אפנה לבית הדין במטרה לפרק את המונופול. השר ענה כי משרד הכלכלה לבדו לא יוכל לעמוד נגד דעתם של משרדי הממשלה הרלוונטיים האחרים, ולכן לא יוכל לגבות אותי במהלך. בהיעדר גיבוי מאף משרד ממשלה רלוונטי, וכיון שידעתי שממילא הרצון הוא לעקוף את סמכויותיי, הגעתי למבוי סתום, והחלטתי להתפטר, כפי שהסברתי בהודעת ההתפטרות שפורסמה בתקשורת".

 

כאמור, גילה מסר את הדברים בעקבות נאומו של דרעי. "דיוויד גילה עשה חצי עבודה", אמר שלשום דרעי. "אם היה מכריז על חברות הגז שאינן הסדר כובל, איש לא היה מתווכח, אבל הוא לא עשה זאת ומצד שני גם לא הכריז עליהם כהסדר כובל. הוא לא עשה זאת כדי שלא נדון במשך שנים בבתי משפט, מה שיעכב את יציאת הגז, ואז זה נשאר לפתחי".

 

מדרעי נמסר: "לממונה על ההגבלים יש סמכות ועצמאות מוחלטים מכוח החוק. ולראייה: למרות ששר הכלכלה אריה דרעי הצביע בעד המתווה, הממונה לא אישר. אם גילה רצה ללכת לבית הדין ולהכריז על הסדר כובל, הוא לא היה זקוק לאישור או לתמיכת אף אחד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x