$
בארץ

יוסי רוזן: "אי-יישום מתווה הגז - יום כיפור כלכלי"

יו"ר המכון הישראלי לאנרגיה לשר הכלכלה דרעי: "בחמש השנים בהן נכשלנו בפיתוח מאגרי הגז, המשק הישראלי איבד הכנסות במיליארדים"

ליאור גוטמן 23:4502.09.15

יו"ר המכון הישראלי לאנרגיה ולסביבה יוסי רוזן שלח היום (ד) מכתבים דחופים לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר הכלכלה אריה דרעי, זאת בשם כל חברות האנרגיה בישראל, עם קריאה לגלות אחריות לאומית ולהפסיק את העיכוב באישור מתווה הגז. פנייתו של רוזן נעשתה בהמשך למפגש שקיים אתמול (ג') עם שר האנרגיה יובל שטייניץ. 

 

"מנקודת ראות של כלכלת מדינת ישראל, אי-יישום מתווה הגז הוא לא פחות מיום כיפור כלכלי. לא יכול להיות שרגולטור במקום לפקח על קיום החוק, חוסם; אמת המידה הפכה להיות שרגולטור טוב הוא מי שתוקע יותר וחוסם יותר. כשתוקעים מדינה לדור אי אפשר לעבור על זה לסדר היום. חייבים להעביר את מתווה הגז כי זה יקבע את העתיד הכלכלי שלנו.", כותב רוזן לנתניהו.  

 

מתווה הגז הממשלתי גובש בשבועות האחרונים ואף עבר את אישור הממשלה, אולם נתניהו לא מצליח לאשרו סופית בשל סירובו של שר הכלכלה אריה דרעי לעקוף את הממונה על ההגבלים (שהתנגד למתווה).  

 

בפניה לדרעי, כותב רוזן כי "תגלית הגז במצרים הוכיחה שוב עד כמה חשוב לזרז את פיתוח מאגרי הגז הטבעי למען כלכלת ישראל והחוסן הכלכלי של האזרחים ובמיוחד של השכבות החלשות. בחמש השנים בהן נכשלנו בפיתוח מאגרי הגז, המשק הישראלי איבד הכנסות במיליארדים שהיו יכולים להיות מושקעים בפיתוח הפריפריה, ביצירת מקומות עבודה וחיזוק האוכלוסיות החלשות, בחינוך ובחיזוק התעשייה. כשר הממונה על פיתוח הכלכלה והתעשייה, מן הראוי שפיתוח מאגרי הגז יעמוד בראש מעיניך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x