שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פרסום ראשון

רשות המסים: יותר מ-500 ישראלים מחזיקים ב-9 דירות ומעלה

מנתונים שהגיעו לידי "כלכליסט" עולה כי משקיעי הנדל"ן כבר "מריחים" את העלייה הקרבה במס הרכישה - מאז חודש אוגוסט חל גידול של 7% בהיקף המשקיעים המחזיקים ביותר מ-10 דירות וגידול של 13% בסך המשקיעים המחזיקים מעל ל-9 דירות; 1.2 מיליון ישראלים מחזיקים דירה בבעלותם

עמרי מילמן 14:5617.05.15

האם משקיעי הנדל"ן מתכוננים כבר להעלאת מס הרכישה? על פי נתוני רשות המסים שהגיעו לידי "כלכליסט" חל גידול של 6.7% במשקיעים המחזיקים מעל 10 דירות החל מחודש אוגוסט האחרון. לפי נתוני הרשות, נכון לאוגוסט 2014 מספר בעלי הדירות בעלי אזרחות ישראלית שבבעלותם יותר מעשר דירות עמד על 310. נכון לסוף חודש אפריל 2015, גדל המספר ל-331.

 

גידול של 13% נרשם בקרב מחזיקי תשע דירות, שעמדו באוגוסט האחרון על 163 וכעת על 185 יחידים. מספרם של מחזיקי הדירה היחידה גדל רק ב-2%, שהם 24 אלף, מ-1.173 מיליון מחזיקי דירות ל-1.198 מיליון. 

 

סך כל הישראלים שבבעלותם יותר מדירה אחת, נכון לסוף אפריל, הוא 251 אלף. מדובר בגידול של 3% לעומת אוגוסט האחרון, אז עמד היקף בעלי הדירות להשקעה על 243 אלף ישראלים.

 

לפי נתוני רשות המסים שהגיעו לידי "כלכליסט" עולה כי חל שינוי משמעותי בקרב מחזיקי הדירות להשקעה. בחודשים האחרונים התעורר דיון ער סביב הגדלת מס הרכישה על דירות להשקעה. זאת כאשר ביוני הקרוב אמורה לפוג הוראת השעה שהגדילה את המס לעד 10%, ושר האוצר החדש, משה כחלון יידרש להחליט האם להאריכה, להגדיל את שיעורי המס, או להחזירם לשיעור נמוך יותר של עד 5%. הגידול במחזיקי הדירות להשקעה יכול להיות מוסבר בחשש שהתעורר בשוק בעקבות השיח על הגדלת מס הרכישה על דירות להשקעה.

 

הנתונים אינם מתייחסים לדירות שבבעלות תושבי חוץ, שכן מדובר בצורת רישום, ומתייחסים רק לישראלים, כאשר בעלות של מעל 50% נחשבת לדירה. כלומר, מישהו שמחזיק 60% בדירה יספר לו כדירה. אך זוג או משפחה נספרים כיחידה אחת.

 

 צילום: דוד הכהן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x