$
בארץ

4 שנות מאסר בפועל לבעל חברת דלק בגין עבירות מס והלבנת הון

במסגרת ההסדר נקבע כי יועברו לקופת המדינה, מטעם ספקית הסולר "בר גאון אנרגיה" כ-12 מיליון שקל בגין עבירות מס והלבנת הון

עמרי מילמן 14:1016.02.15

48 חודשי מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 440,000 שקל נגזרו אתמול על ברק גאון ממושב חצב, בעליה ומנהלה של ספקית הסולר 'בר גאון אנרגיה', ע"י השופטת זהבה בוסתן מבית המשפט המחוזי בלוד. העונש נקבע במסגרת הסדר טיעון של גאון מול רשות המסים בגין עבירות מס והלבנת הון. במסגרת ההסדר נקבע כי יועברו לקופת המדינה, מטעם החברה, כ-12 מיליון שקל (מלבד הקנס) בגין עבירות מס והלבנת הון שביצע גאון.

4 שנות מאסר 4 שנות מאסר צילום: גלעד קוולרצי'ק

 

על פי כתב האישום, הורשע גאון בקיזוז והפצת חשבוניות פיקטיביות שסכום המס הנובע מהן הוא כ–14 מיליון שקל. פרט לאלו, עולה מכתב האישום ביצע גאון גם עבירות מס בהיקף של 15 מיליון שקל. גאון הורשע על חלקו בפרשת מעילת הדלקים שנחשפה בחודשים האחרונים. החקירה נעשתה בשיתוף פעולה בין חקירות מע"מ ת"א, חקירות מס הכנסה ת"א ולהב 433, אותה הם מכנים 'זאב בודד'.

 

במסגרת הפרשה נחשדים כ-20 חשודים בתחום עבירות מס חמורות, עבירות מרמה ועבירות הלבנת הון. גאון הורשע בכך שהפיץ, חשבוניות פיקטיביות לחברות אחרות לפיהן כביכול מכר להן מיליוני ליטרים של דלק בעסקאות שלא התבצעו בפועל. פרט לכך נאשם גאון כי קיזז חשבוניות בספרי החשבונות שלו במטרה להקטין את הרווחים שלו ובכך את חבותו במס ולקבל החזרי מס נוספים בשווי מיליוני שקלים.

 

אחת מ"לקוחותיו" של גאון ב"עסק" החשבוניות הפקטיביות היא 'א.י.ל. סלע' אחת החברות הקבלניות הגדולות בארץ , שבעליה, אלי סלע, הורשע במסגרת הסדר טיעון כי הגדיל באופן מלאכותי את כמויות הדלק שרכש מ'בר גאון אנרגיה' ובכך, קיבל החזר על מס הבלו באמצעות הפטור (המוקנה לו על פי חוק). על פי כתב האישום הכספים העודפים הולבנו באמצעות הגשת דיווחים כוזבים של החברה על כמות דלק שכביכול נרכשה.

 

במסגרת אותה פרשה לפני כחודשיים נגזרו על סלע 18.5 חודשי מאסר בפועל, 9 חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי של 250 אלף שקל עבורו וקנס של עוד 250 אלף שקל שישלומו על ידי החברה. בנוסף במסגרת הסדר הטיעון יחולטו כ-2.2 מיליון שקל- הסכום המיוחס לו בעבירות על חוק איסור הלבנת הון.

 

התיק נוהל על ידי עו"ד אורי שפיגל, עו"ד רויטל זאוברר ועו"ד עדי בובליל מהיחידה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המיסים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x