$
דעות

זיכרונות מנוחי דנקנר

הצעת בן משה לרכישת השליטה בכלל ביטוח משקפת עסקת בעלי עניין מהגדולות שידע המשק - ומזכירה את המהלך שקידם ללא הצלחה בעל השליטה שהוחלף

גולן חזני 10:0831.12.14

עסקת בעלי העניין שרוקח מוטי בן־משה לרכוש את השליטה בכלל ביטוח, אם תתקיים, תהווה עסקת בעלי עניין מהגדולות במשק. הצעתו זו של בן־משה מזכירה את המהלך של בעל השליטה הקודם באי.די.בי נוחי דנקנר, שביקש למכור את חברת הביטוח לחברה־הבת כור שהיתה עתירת מזומנים. רק המוסדיים עצרו את המהלך.

 

גם הצעתו של בן־משה להמיר חוב של אי.די.בי במניות כלל ביטוח, הצעה שירדה מהפרק, מצביעה על הדנ"א של האיש שמציג לוליינות פיננסית שאיפיינה את דנקנר, ובגללה איבד האחרון את אי.די.בי.

 

חצי השנה מאז קיבלו אדוארדו אלשטיין ובן־משה את המפתחות לאי.די.בי התאפיינה יותר בנוכחות פיזית של בן־משה ופחות של אלשטיין. בן־משה הסתובב, הרשים וגייס אנשי מקצוע תומכים. אלשטיין הבין את הטעות ובשבועיים האחרונים הצטייד ביועצים מקומיים ובראשם יריב פילוסוף מגיזה זינגר אבן.

 

השניים יודעים שהעימות ביניהם הוא בלתי הפיך, ולכן אלשטיין יורה בתותחים הכבדים ביותר ומציע הזרמה חסרת תקדים. אף בעל שליטה לא הציע הזרמה כה גדולה לחברה שמצויה בחדלות פירעון, מאז לב לבייב. מאז המהלך של אלשטיין מאבד בן משה ביומיים האחרונים את מרבית הנקודות שצבר בשוק ההון. רק הזרמה מסיבית עשויה להציל משהו מהאמון בו. כסף, לא תרגילים ולוליינות פיננסית.

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: בשמת איבי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x