$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ורמוס חוזר לתמונה: "אשרו את הצעת אלשטיין או שנתבע"

קרן נוקד קפיטל, בשליטת רועי ורמוס ושלומי ברכה, שיגרה מכתב לדירקטוריון אי.די.בי שבו טענה כי קיים פער של מיליארד שקל בין שווי הנכסים להתחייבויות. מחזיקי האג"ח הגדולים של החברה גם דרשו מהדירקטוריון לקבל את הצעתו של אלשטיין

גולן חזני 08:2431.12.14

שחקנית חדשה נכנסה לתמונת המאבק בין אדוארדו אלשטיין למוטי בן־משה בשליטה באי.די.בי — נוקד קפיטל, קרן הגידור של רועי ורמוס ושלומי ברכה. ל"כלכליסט" נודע כי הקרן שלחה מכתב לדירקטורים של אי.די.בי, שבו הזהירה אותם כי אי־קבלת ההצעה של אלשטיין תוביל לתביעות של מאות מיליוני שקלים נגד הדירקטורים באופן אישי.  

ורמוס, שגם הוביל מטעם המוסדיים את הסדר החוב של אפריקה ישראל, טוען במכתב כי קיים פער של מיליארד שקל בין שווי הנכסים להתחייבויות של החברה ושהחברה זקוקה להזרמה של 700 מיליון שקל ל־2015. בנוסף הוא תומך באופן גלוי ומוצהר באלשטיין: "ההתחייבויות של דולפין (החברה שבאמצעותה מחזיק אלשטיין באי.די.בי – ג"ח) מגדילות משמעותית את התחייבויותיה להזרמת הון ועשויות אף לסייע לחברה להמשיך ולהחזיק בהיתר השליטה בכלל ביטוח, הנכס המהותי ביותר של החברה".

 

ורמוס תוקף את ההצעה של בן־משה שהועלתה בדירקטוריון, שלפיה יקבלו מחזיקי האג"ח מניות כלל ביטוח במקום תשלום מזומן: "פעולה כזו איננה פותרת את הבעיה שנובעת מהפער של מיליארד שקל בין הנכסים להתחייבויות ועלולה לפגוע ביתר שאת ביכולת החברה לשרת את חובותיה בטווח הבינוני והארוך". בהמשך המכתב פונה ורמוס ישירות לדירקטורים: "מתוך ראיית טובת החברה חייב הדירקטוריון לפעול למימוש מהיר של הצעת דולפין.

 

כל החלטה אחרת שתביא לעיכוב או דחייה בהזרמת ההון, מהווה סכנה מיידית להמשך פעילות החברה כעסק חי ועשויה להחזיר את החברה לסביבה מיידית של חדלות פירעון. אחריותכם כדירקטורים היא לדאוג לחברה על פי החוק ולא לשקול שיקולים הנוגעים לוויכוחים בין בעלי המניות. אם לא ימלאו חברי הדירקטוריון את חובתם כלפי החברה בזמן כה קריטי וכתוצאה מכך לא תוכל החברה לעמוד בהתחייבויותיה, נפעל כבעלי אג"ח בכל דרך חוקית לעמוד על זכויותינו ובכלל זה הגשת תביעה משפטית כנגד הדירקטוריון והדירקטורים".

 

בנוסף נודע ל"כלכליסט" כי הגופים המוסדיים הגדולים שמחזיקים באג"ח החברה פנו באמצעות נאמן הסדרות, דן אבנון מהרמטיק, בדחיפות לדירקטורים באי.די.בי בדרישה לאשר את הצעת הזרמת ההון של אלשטיין לחברה. מחזיקי האג"ח הגדולים הם קרן יורק, פסגות, הפניקס ומיטב דש. אלשטיין הציע להזרים 550 מיליון שקל לחברה בהנפקת זכויות של 800 מיליון שקל שתבצע החברה, ובנוסף להשלים את הסכום למיליארד שקל אם אי.די.בי תקבל בעקבות ההזרמה היתר שליטה בכלל ביטוח. הרקע לשיגור המכתבים הוא חשש מחזיקי האג"ח כי הדח"צים של אי.די.בי מקורבים לכאורה לבן־משה ועלולים לקבל את ההצעות שלו, גם אם יהיו כרוכות בהזרמות פחות גבוהות של מזומן לחברה. הדח"צים גיורא ענבר, הנרי בן־שימול ונציג הציבור מאיר שני דוחים הערכות אלו על הסף.

 

שלומי ברכה ורועי ורמוס, קרן נוקד קפיטל שלומי ברכה ורועי ורמוס, קרן נוקד קפיטל צילום: יובל חן, תומי הרפז

בטל שלח
    לכל התגובות
    x