$
משפט

אלון נאור שרימה משקיעים והריץ ני"ע נידון ל-5 שנות מאסר

במסגרת פעילותו התרמיתית ביצע פעיל שוק ההון יותר מ-2,300 עסקאות עצמיות בין חשבונותיו לבין חשבונות המשקיעים, וגרף רווחים בהיקף של 292 אלף שקל

תומר גנון 13:5721.07.14

שופטת בית משפט השלום בת"א, מיכל ברק-נבו, גזרה היום (ב') 5 שנות מאסר על פעיל שוק ההון אלון נאור, שהורשע בגניבה ומרמה של משקיעים וכן בעבירות של השפעה בדרכי תרמית על שער ניירות ערך. בנוסף, נאור יפצה -10,000 כל אחד מ-6 המשקיעים שהוא השיג במרמה את הסכמתם לפעול בחשבונותיהם באמצעות האינטרנט.

 

 

על פי הכרעת הדין שניתנה בסוף חודש מאי, בין השנים 2008-2007 הציג עצמו נאור למשקיעים כפעיל בקיא בשוק ההון, והציע לנהל עבורם את פעילותם בבורסה. הוא פעל בחשבונות המשקיעים על פי שיקול דעתו הבלעדי. במסגרת פעילותו הזרים נאור הוראות קניה ומכירה מחשבונותיו ומחשבונות המשקיעים שהיו בשליטתו, ויצר עסקאות עצמיות בהן רכש מהמשקיעים מניות במחיר נמוך ומכר לחשבונות המשקיעים מניות מחשבונותיו במחיר גבוה יותר. זאת באופן שיצר רווח מובטח לחשבונותיו והפסד כספי מובטח לחשבונות המשקיעים. במסגרת פעילותו התרמיתית ביצע נאור למעלה מ- 2,300 עסקאות עצמיות בין חשבונותיו לבין חשבונות המשקיעים, וגרף רווחים בהיקף של 292 אלף שקל.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: איי אף פי

 

"הנאשם ידע היטב שמעשיו אסורים", כתבה השופטת ברק-נבו בהכרעת הדין. "הוא רימה את המשקיעים בכוונת מכוון, הוא קיבל מהם במרמה הרשאה לפעול בחשבונותיהם, והוא ביצע עסקאות מתאומות בין חשבונותיו לחשבונותיהם במטקה להשפיע על שערי ניירות ערך, על מנת להפיק לעצמו רווחים (או להקטין הפסדיו) על חשבונם".

 

ברק-נבו, שהפעילה במסגרת העונש הכולל גם מאסר על תנאי של 8 חודשים שנזקף בעבר לחובותו של נאור בשל הרשעה קודמת של תרמית בניירות ערך, הוסיפה היום בגזר הדין כי "הנאשם הוא שבחר לשוב ולבצע עבירות פליליות חמורות, תוך הונאת אחרים וגניבת כספם, למרות ההזדמנות שניתנה לו על ידי בית המשפט, שהתחשב בנסיבותיו האישיות בתיק הקודם".

 

השופטת ציינה כי "היה על הנאשם לחשוב על משפחתו ועל אלה שתלויים בו, בטרם בחר להלך שוב בדרך עבריינית, ובטרם יפנה לבית המשפט בבקשה לרחם על מי שהוא עצמו לא ריחם. דומה, כי הנאשם מיצה במידה רבה מאד את ההתחשבות המגיעה לו בשל נסיבות אישיות כבר במקרה הקודם, בו הופחת עונשו מ-20 חודשי מאסר בפועל, לשישה חודשי מאסר, אשר נישאו בעבודות שירות".

 

את מחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) יצג עו"ד אמיר טבנקין. את נאור ייצג עו"ד שרון דניאלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x