שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

לא מזמן השתחרר ממאסר על סחר במניות; כעת נאשם בתרמית בניירות ערך

שנתיים לאחר שהורשע, מואשם אלון נאור בעבירות דומות, לפיהן ביצע עשרות עסקאות מתואמות בהן רכש ומכר ניירות ערך במהירות, תוך השפעה על שערי הנעילה - זאת באמצעות שימוש בחשבונות הבנק של אימו וקרוביו. הוא שוחרר בערבות של מאות אלפי שקלים

מארק שון 18:0113.08.08

העונשים שמטיל בית משפט השלום בתל אביב אולי לא מספיק כבדים, וכך מוצא עצמו אדם שלא מזמן השתחרר מ-20 חודשי מאסר, שוב, באולם המעצרים, על עבירות דומות: אתמול (ג') שיחררה בערבות השופטת ארנה לוי מבימ"ש השלום בת"א את אלון נאור, החשוד בסחר במניות.

 

נאור, כאמור, כבר

הורשע בעבירות דומות בעבר, כאשר בפברואר 2005 גזר עליו אותו בית משפט 20 חודשי מאסר בפועל בגין ביצוע 265 עסקאות עצמיות במהלך שנת 1999, בהן סחר עם עצמו תוך רכישה ומכירה של מניות בפרקי זמן קצרים.

 

כעת, חושדת פרקליטות מיסוי וכלכלה, כי בחודשים יוני עד ספטמבר 2007, סחר נאור במספר ניירות ערך שנסחרו בבורסה באמצעות החשבון של אימו, באמצעות האינטרנט ובאמצעות מחשב נל"ן שהותקן בביתו. נאור סחר, עפ"י החשד, גם בין חשבונותיהם של אחרים, שנתנו לו הרשאה לפעול בחשבונותיהם. הוא חשוד בתרמית בניירות ערך, בקבלת דבר במירמה ובגניבה בידי מורשה.

 

מממצאי חקירת הרשות לני"ע עולה, כי נאור ביצע עשרות עסקאות מתואמות, בהן הוא היה גם הצד שנותן הוראות רכישת מניות וגם זה שנותן הוראות הפוכות - של מכירתן - כל זאת בתדירות גבוהה, כך שהמחיר בו הוא קונה את המניות יהיה נמוך מהמחיר בו הוא מוכר אותן בחזרה. באמצעות שיטה זו, כך עפ"י החשד, גרף נאור עשרות אלפי שקלים והשפיע על שער הנעילה של המניות בהתאם לצרכיו.

 

ביהמ"ש שיחרר אותו במספר תנאים, ביניהם ערבות עצמית של 200 אלף שקל, ערבות צד ג' של אמו, לילי נאור, על סך 150 אלף שקל וערבות בנקאית של 35 אלף שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x