שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

מורשע בעבירות ניירות ערך מואשם שוב בעבירות דומות

אלון נאור, הינו פעיל בשוק ההון שהורשע בעבר בעבירות תרמית בניירות ערך. כתב האישום הנוכחי מייחס לו עבירות של קבלת דבר במרמה, השפעה בתרמית על שערי ניירות ערך, וגניבה בידי מורשה בהיקף של מאות אלפי שקלים

איתי הר אור 13:0320.12.09

פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) הגישה הבוקר (א') לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום חמור כנגד אלון נאור בעבירות גניבה ומרמה בניירות ערך.

 

נאור הינו פעיל בשוק ההון, שהורשע בעבר בעבירות תרמית בניירות ערך. כתב האישום הנוכחי מייחס לו עבירות של קבלת דבר במרמה, השפעה

בתרמית על שערי ניירות ערך, וגניבה בידי מורשה, בהיקף של מאות אלפי שקלים.

 

על פי כתב האישום, בשנים 2007-2008 פעל נאור בניירות ערך באמצעות חשבונות שהיו בבעלות אמו, ובמקביל סחר בניירות ערך באמצעות חשבונותיהם של שישה משקיעים שונים.

 

על פי כתב האישום, נהג נאור "לגייס" את המשקיעים בנסיבות חברתיות. לאחר יצירת הקשר הראשוני, היה מציג עצמו כפעיל בקיא בשוק ההון, ומציע למשקיעים לנהל עבורם את פעילותם בבורסה. כל זאת, מבלי שגילה למשקיעים כי בכוונתו להשתמש בחשבונותיהם על מנת להפיק רווח לעצמו.

 

על בסיס מצגים אלה הביא לכאורה נאור את המשקיעים למסור לו את שם המשתמש ואת סיסמת הכניסה לחשבונם באינטרנט. לאחר קבלת ההרשאה החל לפעול בחשבונות המשקיעים באמצעות האינטרנט על פי שיקול דעתו בלבד.

 

על פי כתב האישום, פעילותו של נאור בחשבונות המשקיעים נסובה בעיקרה על רכישה וקניה של מניות דלות סחירות, שפעילותו בהן, הן באמצעות חשבונותיו והן באמצעות חשבונות המשקיעים, היוותה לעיתים קרובות חלק ניכר מנפח הפעילות היומי במניות אלה.

 

נאור מואשם כי הזרים הוראות קניה ומכירה מחשבונותיו ומחשבונות המשקיעים שהיו בשליטתו, ויצר עסקאות עצמיות בהן מכר מניות מחשבונות המשקיעים לחשבונותיו במחיר נמוך, ורכש לחשבונות המשקיעים מניות מחשבונותיו במחיר גבוה יותר, באופן שיצר עסקה סיבובית בין חשבונות המשקיעים לחשבונות הנאשם, בה הופק רווח מובטח לחשבונותיו והפסד כספי מובטח לחשבונות המשקיעים. העסקאות העצמיות השפיעו על שערי המניות בהן פעל הנאשם.

 

מכתב האישום עולה כי בדיקת פעילותו של נאור בתקופה הרלוונטית לכתב האישום מעלה כי ביצע למעלה מ-2,300 עסקאות עצמיות בין חשבונותיו לבין חשבונות המשקיעים. כתב האישום הוגש על ידי עו"ד אמיר טבנקין מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x