$
משפט

פעיל שוק הון הורשע בגניבה ומרמה של משקיעים באינטרנט

על פי הכרעת הדין אלון נאור קיבל הרשאה מלקוחותיו לפעול בחשבונותיהם ויצר אלפי עסקאות עצמיות תוך גריפת רווחים בהיקף של 292 אלף ש'. השופטת: "הוא ידע שמעשיו אסורים, אך רימה אותם בכוונת מכוון"

תומר גנון 14:5825.05.14
שופטת בית משפט השלום בת"א, מיכל ברק-נבו, הרשיעה היום את פעיל שוק ההון אלון נאור בגניבה ומרמה של משקיעים וכן בעבירות של השפעה בדרכי תרמית על שער ניירות ערך. על פי הכרעת הדין, בין השנים 2007-2008 השיג נאור במרמה את הסכמתם של 6 משקיעים לפעול בחשבונותיהם באמצעות האינטרנט. זאת לאחר שהציג עצמו כפעיל בקיא בשוק ההון, והציע לנהל עבורם את פעילותם בבורסה.

 

על פי הכרעת הדין, נאור פעל בחשבונות המשקיעים על פי שיקול דעתו הבלעדי. במסגרת פעילותו הזרים נאור הוראות קניה ומכירה מחשבונותיו ומחשבונות המשקיעים שהיו בשליטתו, ויצר עסקאות עצמיות בהן רכש מהמשקיעים מניות במחיר נמוך ומכר לחשבונות המשקיעים מניות מחשבונותיו במחיר גבוה יותר. זאת באופן שיצר רווח מובטח לחשבונותיו והפסד כספי מובטח לחשבונות המשקיעים. במסגרת פעילותו התרמיתית ביצע נאור למעלה מ- 2,300 עסקאות עצמיות בין חשבונותיו לבין חשבונות המשקיעים, וגרף רווחים בהיקף של 292 אלף שקל.

 

פטיש בית משפט (אילוסטרציה) פטיש בית משפט (אילוסטרציה) צילום: שאטרסטוק

 

"הנאשם ידע היטב שמעשיו אסורים", כתבה ברק-נבו. "הוא רימה את המשקיעים בכוונת מכוון, הוא קיבל מהם במרמה הרשאה לפעול בחשבונתיהם, והוא ביצע עסקאות מתאומות בין חשבונותיו לחשבונותיהם במטקה להשפיע על שערי ניירות ערך, על מנת להפיק לעצמו רווחים (או להקטין הפסדיו) על חשבונם".

 

את מחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) יצג עו"ד אמיר טבנקין. את נאור ייצג עו"ד שרון דניאלי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x