שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הנהלת חברת החשמל נגד הוועד: הדרישה מיו"ר רשות החשמל - שגויה

הוועד טען שאורית פרקש-הכהן מקדמת לכאורה הקמה של תחנות כוח פרטיות, מהלך שיוביל לשינוי הסטטוס קוו במשק החשמל

ליאור גוטמן 13:1907.07.14

גיבוי נדיר מהאופוזיציה: הנהלת חברת החשמל קראה הבוקר (ב') לוועד חברת החשמל למשוך לאלתר את התביעה האישיות שהוגשה נגד יו"ר רשות החשמל בטענה של ביזיון בית הדין. התביעה הוגשה אתמול (א'), לאחר שהוועד טען שיו"ר רשות החשמל, אורית פרקש-הכהן, מקדמת לכאורה הקמה של תחנות כוח פרטיות, מהלך שיוביל לשינוי הסטטוס קוו במשק החשמל.

 

 

"התופעה של צעדים פרסונליים היא שגויה. אני רואה בחומרה מהלכים למאבק ברגולטור באמצעות שימוש בביזיון בית המשפט ובייחוד כשמדובר במאבק אישי", אמר מנכ"ל החברה אלי גליקמן. יו"ר דירקטוריון החברה רון טל הוסיף שמבחינתו "מדובר בצעד חמור. אני דורש מארגון העובדים לחזור בו ממהלך שגוי זה ולא לחרוג מכללי ההתנהגות הנורמטיביים הנהוגים מול הרגולטורים".

 

באופן אירוני, חברת החשמל בעצמה תבעה בעבר את רשות החשמל בשל אי מילוי לכאורה של חובתה במקצועית בעדכון תעריפי החשמל. בחברת החשמל אומרים שהם לא מתנגדים לתביעה עצמה אלא למיקוד חיצי הביקורת נגד יו"ר מליאת רשות החשמל פרקש-הכהן.

 

אלי גליקמן, מנכ"ל חברת החשמל אלי גליקמן, מנכ"ל חברת החשמל צילום: אוראל כהן

 

"מעשי בריונות של הוועד"

 

מנכ"ל פורום יצרני החשמל הפרטיים איתי הייגיס יצא אף הוא נגד התביעה ואמר כי "ביה"ד הארצי צריך לדחות על הסף את הניסיון של ועד עובדי חברת חשמל לבלום את התחרות במשק החשמל. לא ייתכן שהציבור והכלכלה הישראלים יהיו בני ערובה של עובדי חברת חשמל. כבר לא מדובר בהגנה על זכויות עובדים, אלא בניסיון להגן על מונופול מפני תחרות. התחרות במשק החשמל מתעכבת כבר שנים כתוצאה ממעשי בריונות של הוועד – מעשים שלמרבה הצער והפליאה קיבלו לאחרונה הגנה משפטית. מדינת ישראל חייבת לחתור לפתיחת תחרות אמיתית במשק החשמל, רק תחרות אמיתית תוביל להוזלת מחירי החשמל".

 

פרקש-הכהן עצמה התייחסה אתמול (א') לאיומים הפרסונלים עליה וטענה ש"רשות החשמל לא תירתע מלחצים לא ענייניים כאלו ואחרים ותמשיך לקיים את חובתה לפקח על משק החשמל בישראל ולהצעיד אותו קדימה לטובת כלל הציבור באופן שוויוני, אחראי ובכפוף לדין. החובה שלנו היא כלפי הציבור ואליו אנו מחוייבים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x