$
בארץ

מחלוקת פנימית בחברת החשמל: "הוועד מעדיף עובדים ותיקים ומוכר אותנו"

לטענת עובדי המחוז הצפוני, במסגרת הרפורמה הצפויה במשק החשמל, מקדם הוועד סיכומים המיטיבים עם עובדי דור א' ו-ב' על חשבון העובדים החדשים, בין השאר בתחום מענקי הפרישה והטבת החשמל בחינם

ליאור גוטמן 12:3602.07.14

הרפרומה המיועדת בחברת החשמל גוררת את העובדים להתווכח מי יקבל יותר: במכתב שנשלח מהוועד הצפוני של חברת החשמל לעובדי המחוז נטען שבמסגרת הרפורמה אותם עובדי דור ג', שאינם ותיקים, לכאורה יצאו ממנה "בשן ועין".

"כיום, בעקבות השיחות על השינוי המבני בוועדת יוגב (המגבשת את הרפורמה במשק החשמל - ל"ג), אנו מוצאים לנכון להתריע בפני כל עובדי דור ג' כי קיימת אפשרות שהוועד אשר אמור לייצג גם את עובדי דור ג', בוחר, ככל הנראה, לא לעשות זאת ומקדם סיכומים המיטיבים עם עובדי דור א'+ב' וזאת על חשבון עובדי דור ג'. אנו מקווים שהמצב שונה בתכלית והוועד מייצג את כולם אך חשוב להתריע כעת לפני שנקבעת עובדה מוגמרת במסגרת השיחות", אומרים בוועד הצפוני.

 

יו"ר ועד עובדי חברת החשמל, מיקו צרפתי יו"ר ועד עובדי חברת החשמל, מיקו צרפתי צילום: אוראל כהן

 

באילו מחלוקות מדובר? כך למשל הטענה היא שוויתור על הטבת החשמל חינם תצמצם את הפנסיה של העובדים הצעירים, יבוטל מנגנון העלייה בדרגות, לא יינתנו קביעויות בעבודה ותנאי האש"ל יצטמצמו אף הם. השורה התחתונה - עובד ותיק (25 שנה) שיפרוש יקבל קצבה שתתחיל ב-9 אלף שקלים לחודש, לא כולל הטבות נלוות. לעומתם, עובד צעיר יישאר עם 5 אלף שקלים בחודש, ואף פחות מכך

 

לטענת הוועד הצפוני, "אנו בטוחים שהוועד יכול לעטוף בהסברים יפים למה ומדוע הוא בוחר להתנהל בצורה הזאת. בשורה התחתונה, עובדי דור א'+ב' יקבלו תמורה גבוהה לאין שיעור מעובדי דור ג'. אנו יוצאים בקריאה לוועד העובדים, ובראשו מיקו צרפתי, אתם כוועד העובדים של כולם (כדבריכם), אמורים לייצג גם אותנו, עובדי דור ג'. אנו מצפים מכם כי תודיעו באופן רשמי כי עובדי דור ג' לא יופלו לרעה לעומת עובדי דור א'+ב'. אל תמכרו אותנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x