$
משפט

נחשף בכלכליסט

מסעדת צפרה לבית המשפט: "אנחנו מגישים בשר חזיר, מעולם לא הסתרנו את זה"

בעלי המסעדה התל אביבית, אבי קונפורטי, הגיב לבקשה לתביעה ייצוגית שטענה כי הגיש בשר חזיר במקום בקר

זוהר שחר לוי 20:1023.01.14

בעליה של המסעדה התל אביבית "צפרה", אבי קונפורטי, הגיב היום (ה') בבית המשפט לבקשת התביעה הייצוגית שהוגשה בחודש יולי נגדו בטענה כי הגיש בשר חזיר במקום בשר בקר במסעדה. לטענתו מדובר ב"סיפור בדים שלא היה ולא נברא".

 

 

 

כמו כן, קונפורטי ויתר מנהלי המסעדה, ענת בן טובים לאופר ויעל ארנשטיין אורי, המיוצגים על ידי משרד יגאל ארנון, דורשים מבית המשפט לדחות את התביעה על הסף ולחייב את התובעת בהוצאות: "התובעת טוענת כי מדובר ב'רדיפת בצע מהסוג השפל ביותר'. באופן אירוני, משפט זה מתאר דווקא את הגשת בקשת אישור הייצוגית. התובעת מכפישה ורומסת את שמם הטוב והמוניטין העסקי של בעלי המסעדה, מנסה להפעיל עליהם לחץ פסול והכל בניסיון להתעשר על חשבונם".

 

 

אבי קונפורטי אבי קונפורטי צילום: צביקה טישלר

  

תשובתה של מסעדת צפרה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ניתנה בבהמשך לבקשה לתובענה ייצוגית שהוגשה נגדה על ידי לקוחה של המסעדה, נטלי סווירי, ביולי האחרון. בבקשה, שהוגשה באמצעות, עו"ד אבי סרוסי, נטען כי המסעדה היוקרתית הטעתה צרכנים והגישה להם בשר חזיר במקום בשר בקר וכי המסעדה "מרמה את רבבות לקוחותיה ומספקת להם, בדרך קבע, מנות המכילות בשר חזיר זול, במקום את המנות שהוזמנו על ידם ואשר הוצגו ככאלו המכילות בשר בקר איכותי".

 

כן מצויין על ידי המסעדה, כי המנות מבשר לבן, העומדות במרכזה של התובענה, אינן זולות או רווחיות יותר עבור המסעדה מאשר מנות מבשר עגל. "הכנת המנה עם בשר לבן יכולה אף להיות יקרה יותר", נטען.

 

עוד לפי המסעדה, שתי המנות העומדות במרכזה של הבקשה לייצוגית, אינן נמכרות דרך קבע במסעדה ואינן מופיעות בתפריט הכתוב שלה, כשההכנסות המתקבלות ממכירתן מהוות אחוז מזערי מהכנסות המסעדה (כ-2%). "בשונה מהטענות", נכתב עוד, "החלפת בשר לבן בבשר עגל אינה עניין שניתן להסוותו מפני (או ליתר דיוק מפי או מחיך) הלקוחות, על אחת כמה וכמה כשמדובר בלקוחות חוזרים המכירים היטב את טיב וטעם המנה המוגשת להם".

 

"עובד לשעבר הפיץ שמועה זדונית"

 

לגישת קונפורטי, המסעדה אינה מסעדה כשרה, כשמוגשות בה מנות רבות הכוללות בשר לבן ופירות ים, והסועדים בה מטבע הדברים אינם שומרי כשרות. "אין איפוא כל סיבה הגיונית מדוע תשתיר המסעדה מלקוחותיה את דבר השימוש בבשר לבן. כאשר המסעדה רוצה להשתמש בבשר לב באיזו מהמנות, היא עושה זאת בריש גלי ודבר לא מונע ממנה לעשות זאת".

 

עוד נטען כי מדובר במסעדה שמחירי המנות בה גבוהים ממילא מהממוצע ולו רצו בעליה "להרוויח" יותר על מנה מסוימת, יכלו בנקל לייקר את מחירה ללקוח בכמה שקלים ו"בוודאי שלא היו זקוקים לתחבולות מן הסוג המיוחס לה".

 

באי כוחה של צפרה מתייחסים גם לתצהירו של עובד המסעדה לשעבר, תצהיר שצורף לבקשתה של סווירי, שטען כי החלפת הבשרים הייתה ידועה לכל הצוות הבכיר במטבח. אלה גורסים כי מדובר בעובד שגילה כי הממונים עליו אינם מרוצים מעבודתו ו"הפיץ מתוך תסכול ומרמור שמועה זדונית וחסרת שחר, בדבר שימוש, כביכול, בבשר לבן במנות הרלוונטיות דרך קבע, למרות שהוצגו לסועדים ככאלו הכוללות בשר עגל".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x