שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

חם בשוק הנדל"ן: מחירי הדירות זינקו ב-7.4% ברבעון, גם השכירות התייקרה

כך לפי סקר מחירי דירות בבעלות הדיירים של הלמ"ס; בירושלים נרשמה דווקא ירידת מחירים, בחיפה חצה לראשונה המחיר הממוצע של דירה את רף מיליון השקלים. שכר הדירה החודשי טיפס ב-2% ברבעון - והשלים זינוק של 7% בשנה

עינת פז-פרנקל 18:0915.11.13

שוק הנדל"ן למגורים לא מתקרר: מחירי הדירות זינקו ב-7.4% ברבעון השלישי של השנה, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, ועמדו בסוף ספטמבר על 1.25 מיליון שקל בממוצע. כך עולה מסקר מחירי דירות בבעלות הדיירים, שתוצאותיו התפרסמו היום (ו') באתר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. בהשוואה לרבעון השני, ברבעון השלישי עלו מחירי הדירות ב-2.3%.

 

על אף שנרשמה עלייה כלל-ארצית מתונה במחירי הדירות בין הרבעון השני לשלישי, בירושלים דווקא ירד מחירה הממוצע של דירה ב-5%; בשאר המחוזות עלו מחירי הדירות. בתל אביב, זינק מחירה הממוצע של דירה ב-9% בין הרבעון השני לשלישי, והוא עומד כעת על 2.25 מיליון שקל. בחיפה, עלה המחיר הממוצע של דירה ב-11% לרמה של 1.02 מיליון שקל - זינוק של 25% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. זוהי הפעם הראשונה בהיסטוריה של חיפה שבה חצו מחירי הדירות את רף המיליון שקל. ראוי לציין כי שכר הדירה בחיפה טיפס בשיעור של 3% בלבד בשנה החולפת, כלומר התשואה מהשכרת דירה בעיר החביבה על משקיעי הנדל"ן - ירדה.

 

מהנתונים עולה עוד כי ברבעון השלישי, רק במחוזות הדרום, הקריות והצפון מחירה הממוצע של דירה היה נמוך ממיליון שקל (נע בין 790-870 אלף שקל). בירושלים, בגוש דן ובשרון עמד מחירה הממוצע של דירה על כ-1.5 מיליון שקל; ובמחוז המרכז - על 1.3 מיליון שקל.

 

בנייה בפתח תקווה בנייה בפתח תקווה צילום: דוד הכהן

 

הדירה היקרה ביותר בישראל, בחישוב ממוצע, היא דירת 4.5-5 חדרים בתל אביב, שמחירה עמד בסוף הרבעון השלישי על 3.4 מיליון שקל. הדירה הזולה ביותר היא דירת 1.5-2 חדרים בקריות, שמחירה עמד על 377 אלף שקל.

 

עוד עולה מנתוני הלמ"ס, כי שכר הדירה החודשי טיפס ב-2% בין הרבעון השני לשלישי השנה, והשלים זינוק של כ-7% בשנה החולפת. כיום עומדת השכירות החודשית הממוצעת בישראל על 3,526 שקל.

 

בתל אביב שכר הדירה הוא הגבוה ביותר במדינה, - ועמד בסוף הרבעון השלישי על 5,342 שקל לחודש בממוצע, כאשר דירות 4.5-5 חדרים בעיר מושכרות ב-7,994 שקל לחודש. במחוז השרון, שכר הדירה הממוצע הוא 4,161 שקל לחודש; בירושלים - 3,855 שקל לחודש; במרכז - 3,431 שקל לחודש; בדרום-  2,432 שקל לחודש; ובצפון - 2,295 שקל לחודש.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x