שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שר התחבורה הקפיא את המכרז להתקנת מערכות ספירת קילומטראז'

המכרז שבמסגרתו תכנן המשרד התקנת מערכות אלקטרוניות ברכבים של מתנדבים, היה אמור לשמש לצבירת מאגר מידע על הרגלי הנסיעה שלהם ולבסס באמצעותו מנגנוני המיסוי חדשים על נהגים מזהמים והטבות לנהגים ידידותיים לסביבה. לטענת כץ, מדובר במכרז בעייתי שפותח פתח להטלת מסים נוספת על נהגים באופן המנוגד למדיניותו

תומר הדר 15:1127.08.13

שר התחבורה ישראל כץ הורה למנכ"ל משרדו, עוזי יצחקי, להקפיא מכרז שפורסם השבוע, לפיתוח מערכות לניטור נסיעת רכב, כך מודיע משרד התחבורה היום (ג').

 

ספירת קילומטראז'. שר התחבורה הורה על הקפאת המכרז ספירת קילומטראז'. שר התחבורה הורה על הקפאת המכרז

 

מדובר במכרז שפורסם על ידי חברת חוצה ישראל במסגרתו תכנן משרד התחבירו להתקין מאות מערכות אלקטרוניות ברכבים של נהגים מתנדבים, במטרה לבחון את הרגלי הנסיעה שלהם ולהשתמש במידע שנאסף לביסוס מערכת לקביעת "מס נסועה", כלומר מס שיקבע לפי הקילומטראז' שנוסע כל נהג, או לסירוגין מנגנון שיאפשר הענקת הטבות מס לנהגים שנוסעים מעט, ברכבים ידידותיים לסביבה.

 

לפי כץ, בנוסח המכרז כפי שפורסם, נוצר פתח לשימוש ב'אגרות גודש' (אגרות שנגבות מבעלי רכבים שמעוניינים להיכנס לאזורים עמוסים בתוך הערים) ולגביית מסים נוספים בכלל, שאינם עולים בקנה אחד עם מדיניותו. כץ הדגיש כי הוא מתנגד להטלת מיסים נוספים על הנהגים.

 

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x