$
רכב

מיסוי ירוק חדש לרכבים ייכנס לתוקף בחודש הבא

המיסוי החדש מחמיר את הגדרת כמויות המזהמים המותרות, ויפחית את הטבות המס ליבואנים בהתאם

תומר הדר 09:0911.07.13

לאחר חודשים ארוכים של התמהמהות עקב חילוקי דעות בין משרד התחבורה לאוצר, מתווה המיסוי הירוק החדש ייכנס לתוקפו בחודש אוגוסט - כך הודיע השבוע משרד התחבורה השבוע. כדי להתחשב ביבואני רכב הוחלט שרכבים שכבר הגיעו ארצה ושוהים במחסני היבואנים יוכלו ליהנות ממתווה המס הישן עד סוף אוקטובר.

המס הירוק הוא המתווה שלפיו מחושב שיעור המס המוטל על מכוניות חדשות המשווקות בישראל. כיום על כל המכוניות המשווקות בארץ מוטל מס קנייה בגובה של 83%. משיעור מס זה מנוכים עד 15 אלף שקל בהתאם לחמישה מזהמים שפולטות המכוניות. על פי מתווה המס החדש יוחמרו הקריטריונים לחישוב כמויות המזהמים המותרות לכל רכב, כך שהטבת המס שמוענקת לו תופחת. בפועל פירוש הדבר הוא שהמכוניות יקבלו פחות הטבות מס ולכן מחיריהן יתייקרו.

 

רנו פלואנס דיזל. המחיר צפוי לעלות ב-5,000 עד 8,000 שקל רנו פלואנס דיזל. המחיר צפוי לעלות ב-5,000 עד 8,000 שקל

 

ההתייקרויות עצמן תלויות בשני גורמים: הצמצום בגובה הטבת המס ויכולתו של יבואן הרכב לספוג חלק מן ההתייקרות. להערכת גורמים בענף הרכב, עיקר ההתייקרויות יתבטאו בפלח השוק של המכוניות המשפחתיות, שמחיריהן צפויים לעלות ב־2,000–4,000 שקל. בגזרת הרכבים הקטנים צפויות התייקרויות מתונות בהרבה, בשיעור של מאות שקלים בודדות.

כמו כן, מחירי מכוניות דיזל משפחתיות כמו רנו פלואנס טורבו דיזל וסיטרואן C3 פיקאסו דיזל צפויים לזנק בשיעור של 5,000–8,000 שקל. בחודשים האחרונים ביצעו כמה יבואני רכבי דיזל מהלכים לשחרור ממכס של מכוניות, כדי להימנע מעליית המחירים הצפויה. רכבים אלה צפויים להימסר ללקוחות בקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x